Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a hozzáállás...

Mi a véleményetek a hozzáállásomról?

Figyelt kérdés
Lányom 3 hónap múlva 18 éves lesz. 2 hónapja van egy barátja, akivel nagyon szeretik egymást. A lányom nemrég fölvette, hogy itt aludhat-e a fiú. Férjemmel azt válszoltuk (egyetértve a dologban), hogy igen, de külön szobában. Ezt ő nehezen fogadja el, pedig elmondtu neki, hogy egyelőre mi nem támogatjuk az együtt alvást. Egyébként a fiút napközben bármikor szívesen látjuk, a lányom is elmehet a fiúhoz, de éjszaka itthon a helye. Persze tudom, hogy napközben is lefekhetnek egymással, ezt nem tudom megakadályozni, sőt a védekezésről is beszéltünk a lányommal. De azzal, hogy nálunk nem aludhatnak együtt, azt fejezem ki, hogy mind korban (18 alatt), mind pedig a kapcsolat mélysége miatt nem értek egyet (egyelőre), a szeretkezéssel. Egyébként elég őszinte a kapcsolatunk, minden lényeges dolgot meg tudunk beszélni egymással, legalábbis ezt remélem.
2015. febr. 24. 15:08
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
73%
Amikor a szüleim ugyanezt eljátszották öcsémmel, nagyon rossz vége lett.
2015. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
86%

10: akkor lehet, hogy csak együtt akarnak aludni. Biztos nekik is kényelmesebb lenne, ha a srácnál történne meg, ahol nincsenek szülők.

Szóval szerintem ha olyan jóban vagy a lányoddal, akkor beszéljétek meg, hogy miért szeretné, hogy nálatok aludjon a párja, hiszen bármikor együtt lehetnek, akár szülői felügyelet nélkül is. Szóval nem az van, hogy máshol lakik és meglátogatja és valahol muszáj aludnia.

2015. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
77%

6-os vagyok. Ne haragudj, hogy sarkítok, de ezek szerint nálatok még most is úgy megy, ha nem ért a szóból, akkor jön a tiltás.

A másik az, hogy érdekes felfogásnak tartom, hogy inkább csinálják máshol. Ezzel azt sugallod neki, hogy mindegy mit csinál, csak te ne tudj róla. Én pont akkor lennék nyugodtabb, ha nem máshol, adott esetben bujkálva, vagy kapkodva kellene együtt lenniük, hanem nálunk, biztonságban, ahol meg tudom védeni a lányomat, ha mondjuk a fiú erőszakosan tovább akar menni, mint ahogy ő szeretné.

2015. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
86%
Így, hogy aludjon nálatok, de külön szobában, az olyan, mintha otthon aludna a saját ágyában. Semmi értelme, akkor inkább ne is menjen egyáltalán.
2015. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező,

ezeket a csatákat én is megvívtam a szüleimmel, de megértem őket, hogy nem akarták engedni.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, jobb, ha nem engeded, ezzel nem leszel rossz szülő.

Egy dolgot azonban jegyezz meg, ne a 18-hoz kösd ezt a határt, mert attól, hogy betölti a 18-at, még nem lesz felnőtt, aki el tudná onnantól kezdve tartani magát, stb.

Lehet, hogy érdekes lesz, amit most leírok, de amikor 20-21 évesen befejeztem a tanulmányaimat, és már dolgoztam, adtam is valamicskét haza a kis fizetésemből, még akkor engedélyt akartak szabni ezeknek a dolgoknak. Eleinte hallgattam rájuk, de később felhagytam ezzel, és akkor is mentem a páromhoz ott aludni, pedig csak heti 1-szer találkoztunk hétvégente, és ekkor akartunk szombatonként együtt aludni 19-20 évesen, amikor már a szakmámat tanultam. Aztán később ahogy befejeztem és már dolgoztam, akkor sem hagytak fel ezzel a szüleim. Most, 22 évesen, összeköltöztem a párommal, mert megelégeltem, hogy dolgozom és nincs semmi látszata az önállóságomnak.

Így bármikor együtt alhatunk és nem szól senki bele az életembe.

De visszagondolva, nem ítélem el őket, amíg otthon lakom, és ők tartanak el, joguk van ezt megmondani a gyereküknek, merthát gyerekekről van szó. És egy lányt mindig jobban kell félteni és viszatartani ezektől.

Nekem is ezt mondták, hogy egy lánynak este otthon van a helye az ágyban, egyedül.. :)


22N

2015. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
19%

Ja és vigyázat, mert itt nem egy alkalomról van szó, hanem rendszeressé fog válni! :)

Aztán ha egyszer megengedted, onnantól nincs megállás, csak keservesebb lesz!!!

Nyugodtan tartsd féken, hisz gyerek!

22N

2015. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
77%

ha a lanyod 14-15 eves lenne akkor egyetertenek azzal amit irtal.


de hogy 18? Ne haragudj de rohejes az hozzaallasod :)


Nyilvan ha nem akarod hogy ott aludjon egy idegen ferfi azt megszabhatod, a te lakasod.


De hogy egy 18 eves lany ne szexeljen akkor es ugy ahogy akar, mert a mama helyteleniti :) Meg beszeltel vele a vedekezesrol :))) Arrol 12-13 eves koraban kellett volna, nem most.


LOL.

2015. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy én ultraliberális vagyok ebben a kérdésben (vagy vigyonylag fiatal, 28 éves), de én nem korlátoznám a dolgot. Miből gondolod, hogy a lányod még szűz? Hogy ha szűz, akkor létezik, hogy nem pettingeltek még? Miért gondolod, hogy túl fiatal a szexuális élethez, ha ahhoz viszont megfelelő ez a kor, hogy egyetemet válasszon, autót vezessen, önállóan vezesse a pénzügyeit, szavazzon?
2015. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is volt egy ilyen osztalytarsam. Nem engedtek a szulok, hogy a fiu ott aludjon nala jo ideig. Ez persze hozzaallas kerdese. Nekem megengedtek volna, de soha nem jutott az eszembe, hogy fiatalon egyutt aludjak egy fiuval.

Ami azt illeti, 22 leszek, es meg a szuleimnel lakom. Multkor mondtak, hogy ne aludjak egyutt a parommal.

Oszinten nem erdekelt, ha akarom, ugyis itt alszik, ha pedig nagyon tiltjak, akkor alszunk nala.

De a kerdesben feltett eset kicsit mas. En leulnek beszelni vele, hogy hogy szeretne csinalni, esetleg kompromisszumot lehetne kotni. Nem gyerek mar, es szerintem ebben a korban normalis, ha egyutt akarnak aludni

2015. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
54%
A tiltásnak tudod, mi lesz az eredménye? A tiltott gyümölcs mindig édes, te is voltál ennyi idős. Ha nálatok nem lehet, majd megoldják másképp. De ezzel a hozzáállással azt jelzed a gyereked felé, hogy nem bízol meg benne, és ez megmarad, nem lesz veled bizalmas ilyen dolgokban.
2015. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!