Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem kell bocsánatot kéri?

Nekem kell bocsánatot kéri?

Figyelt kérdés
ha nagyon összevesztem anyukámmal és már hamradik hete nem beszélünk és nem is találkotunk mivel külön lakunk.Nekem volt igazam mindenki szerint és szerintem is de ő ezt nem akarja elfogadni és addig nem szól hozzám amíg nem kérek bocsánatot csak olyan üzenetket ír hogy ő ebbe bele hal..stb. Én nem bírom tovább már akarom látni de mégis ott vn az hogy én se akarok bocsánatot kérni! Szenvedjünk tovább és várjam meg míg ő kér bocsánatot? 17/L

2015. márc. 1. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom mi volt az a nagy dolog ami miatt nem beszéltek de ja....húzzátok el még pár évig, aztán ne adj isten egymás sírja fölött állva bánkódjatok, hogy elmulasztottátok együtt tölteni az utolsó pár évet vmi hülyeség miatt....boccs ha morbid voltam
2015. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha akarod látni, és szenvedsz, akkor kérj bocsánatot. Nem halsz bele.
2015. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire makacs, hát kérj inkább bocsánatot. Légy te az okosabb. Azért miután megtörtént a kibékülés, felvilágosítanám, hogy amúgy baromira nem volt igaza, és a bocsánatkérés szajkózása sem volt szép tőle, mert nem volt rá jogosult.
2015. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha szeretitek egymást ne húzzátok tovább az időt. Menj el hozzá és mondd el neki hogy szereted és hiányzik. Nem kell hogy igazat adj neki, de ez így nagyon rossz.

Mit éreznél ha ne adj isten történne vele valami és sosem tudnátok tisztázni? Ugye? Béküljetek ki!

2015. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez simán lehet a részéről érzelmi manipuláció is. Nekem anyám eljátszotta anno főiskolás koromban suli mellett első munkanapon, hogy rám telefonált, hogy ő rosszul van, és azonnal menjek haza. Soha nem csinált ilyet azelőtt, elkértem magam, rendesek voltak, mert elengedtek, de nekem akkor is kellemetlen volt. Nem volt semmi baja. Nagyon megharagudtam rá. Nem akarták a szüleim, hogy dolgozzak, és mindent elkövettek, hogy keresztbe tegyenek.
2015. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

hianyzik anyukad,te is neki

te nem akarsz bocsanatot kerni,o se

ha tenyleg neked volt igazad,neki kellene bocsanatot kerni,de szerintem keresd fel,mond meg neki,hogy nem szeretnel vele roszban lenni,sajnalod ha megbantottad es hogy szereted.

remelem segitettem,sok sikert:)

2015. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Mindig az első lépés a legnehezebb. Megbocsátani vagy bocsánatot kérni.
2015. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gömbicica ***** válasza:
55%

saját példámból egy kis történet.

családi vita volt. Szüleim sajnos elhunytak,és miután a Fiam megnősült, és gyermekük is született,hozzásegitettük Őket, hogy a szülői házamba költözhessenek,azt bővithessék.

Fiam megkérdezett tőlem valamit, én véleményt alkottam, érveltem!!!!

Erre a Felesége: csinálja ugy ahogy akarja, ugy is a maga háza.

erre én: nagy mérgemben nekiszegeztem a mondandómat, hogy hagyja abba ezt a hangot, mert kirázom a gatyájából gyerekkel együtt.

Nah felkapta a kabátot, és elrobogott.

Én, miután átbeszéltük az adott dolgot, mondtam a Fiamnak, hogy elmegyek Vele, és bocsánatot kérek a Feleségétől, mert én megbántani nem akartam, én csak észérveket felsorakoztatva válaszoltam arra, amit kérdeztek.

Elmentem, ott bőgött akonyhaasztalnál. Én bocsánatot kértem Tőle, elmondtam, hogy tőlem aztán ugy csinálja ahogy akarja, de gondolja át.

Ő az elképzeléhez ragaszkodott, érvelni nem érvelt.

Én csak véleményt mondtam, és érveltem, hogy miért is legyen ugy, és miért ne ugy ahogy Ő gondolta.

Aztán végigfőztem nekik 3 évet, végigasszisztáltam az épitkezésüket.

eltelt 2 év, most álltak neki a házat körbeszigetelni, és mit csináltak vajon???

kibontották a ház falát,és oda tettek egy ajtót, ahová éneredetileg javasoltam.


Engem ez nem tett boldoggá egy percig sem, és semmi önigazolás érzésem nem volt.

De neki se jutott eszébe, hogy azt mondja esetleg, hogy figyelj Te!!! bakker hallgathattam volna rád annak idején, most nem öltünk volna belerakás pénzt a bontásba átalakitásba.

meg kell mondjam nagyon táávolságtartó volt, nem voltam kedvence :-(

Sajnos tavaly beteg lett((((

átértékelte az életet.

Azóta velem szemben teljesen megváltozott, szinte baráti a viszonyunk hál Istennek!


Nem jártam a nyakukra soha, és most sem! de tudják, hogy bármikor szólhatnak ha szükségük van valamire.


Idén együtt megyünk egy hétvégi "nyaralásra",-


Szóval haragtartás jóra nem vezet.


Mivel anonim az oldal nyugodtan leirhattad volna, hogy mi is történt, egy kivülálló mindig másképp itél meg ilyesmit.


És javaslom, hogy az egész vitát gondold át ugy, mintha Te lennél Édesanyád.

Abban az esetben hogy látnád adolgokat?


bocsánatot kérni nagy dolog!!!


Egy ismerősöm (15 éves lány) barátja -szintén15- nyilvánosan kért bocsánatot a face oldalán a lánytól és annak Édesapjától egy sajnálatos dologért!


nah ehhez kell felnőni!!! meg is dicsértem érte.


szóval rajta :-) üdv.Edit.

2015. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel nem tudom mi a konkrét dolog, így lehet hogy nem működne, de én a következőket tenném.

Elmennék hozzá, és elmondanám, hogy hiányzik, hogy rossz érzés vele haragba lenni, és hogy felejtsétek el a vitát, attól, hogy nem értetek egyet, még nem kell haragban legyetek, és ha lehet, szóba se hozzátok többet.

Ezzel nem kértél konkrét bocsánatot, de te tetted meg az első lépést, és az egódat félretéve odamentél elintézni a dolgot.

2015. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor kérek, ha hibásnak érzem magam. Vagy ha kényszerhelyzetben vagyok, mert különben kirúgnak, agyonvernek, stb. De ha neki fontosabb az egója, mint a kapcsolatotok és az igazság, tőled sem érdemel megalázkodást.
2015. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!