Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek 15 éves lányommal?

Mit tegyek 15 éves lányommal?

Figyelt kérdés
16 lesz majd novemberben. Mikor 13 éves volt volt egy viszonylag hosszú (14 hónap) kapcsolata. Ott a srác és közte semmi nem volt. Most van 3 hónapja egy barátja és azzal állt elő,hogy ő szeretne vele lefeküdni. Mondtam neki,hogy szerintem ez még korai. Hogy tudom neki elmagyarázni rendesen? Mert okos értelmes megérti biztos...a ti lányotok hány éves volt? Hogy reagáltatok rá? Azért félek kicsit mert ha "Megtiltom" akkor titokban fogjak csinálni...nem? Hány éves kortól lehet fogamzásgátlót szedni? Ő már szedhetne? Előre is köszönöm !

2015. márc. 5. 21:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én 15 voltam, amikor összejöttem a barátommal (pont a szülinapom után), de nem feküdtem le vele amíg nem töltöttem be a 16-ot, mert szerettem volna gyógyszert szedni

nem mondtam anyunak, hogy szexelni szeretnék vele, mivel ő azt hitte már rég megtettük más miatt meggyőztem, hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni

3 hónap után még eszembe sem jutott lefeküdni vele, szerintem ez túl korai, de ez ellen nem igazán lehet tenni

16L

2015. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én 16 voltam, mikor elveszítettem a szüzességem (3 hónap híján 17). Akkor 2,5 hónapja voltunk együtt (azóta is együtt, már több mint 1 éve). Anya előtte nem tudott arról, hogy le akarunk feküdni egymással, de utána elmondtam és csak örült, hogy szép emlékként marad meg és mondta, hogy védekezzünk és ha esetleg történne valami, akkor esemény utáni stb, mindent megbeszéltünk. A fogamzásgátlót azóta sem engedi, nem akarja, hogy tönkretegyem a hormonháztartásom, szerintem még ne szedjen a lányod. Óvszerrel is lehet védekezni. Majd ha tényleg tartós lesz a kapcsolat, akkor már oké, de pár hónap miatt még ne.

Szerintem beszéljetek a védekezésról, és mondd meg neki, hogy csak akkor csinálja, ha tényleg akarja és megbízik a fiúban, ne azért mert ez a "divat"! Tiltani ne tiltsd szerintem, fölösleges és annyit érsz el vele, hogy többet nem fog veled megosztani ilyen intim dolgokat.

2015. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16 évesen jöttem össze a barátommal, 3,5 fél hónapja voltunk együtt, amikor lefeküdtünk. Ekkor 17 éves voltam, ha ez számít. Mi gumival védekeztünk, tabit csak 18 éves korom óta szedek. Ilyen korán ne szedjen szerintem tabit, a gumi elég.
2015. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod tiltani, beszéld meg a lányoddal a védekezést. A gyógyszernek megvan a kockázata a hormontartalom miatt, ahogy előttem írták, de én akkor is inkább erre próbálnám rábeszélni a lányomat, minthogy teljesen a fiúra bízni a védekezést. Az ilyen Pharmatex és egyéb dolgokat gondolom mondani sem kell, hogy felejtsék el.

3 hónap nem olyan borzasztóan kevés amúgy, de azért jó lenne tudni, hogy a fiú mennyire gondolja komolyan. Azt is elmondhatnád a lányodnak, hogy nem kell egyből durr bele bumm, akár hetekig, hónapokig is el lehet lenni másféle örömszerzési módokkal is a végén a tényleges aktus is sokkal élvezetesebb lesz, ha megismerik egymást.

2015. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Nálam ez 18 évesen történt meg, de nem is volt barátom 13 évesen. Azt megtiltották volna.

22N

2015. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
17 éves lány vagyok. Anyámékkal nem tudtam az ilyen dolgokról beszélni mert édesanyám nem tudja átadni az e fajta témákat, tapasztalatokat. 12 éves koromban kérdezősködni kezdtem és csak annyit mondott ha 17 éves korom előtt elvesztem a szüzességem és megtudja megöl. 14 éves koromban volt barátom akivel lefeküdtem. Majdnem 10 hónapig tartott a kapcsolatunk. Anyám semmiről sem tud. Nem beszélünk ilyen dolgokról. így nem is fogja megtudni mikor és kivel volt. Érdemes elmagyarázni neki mik a veszélyei ennek az egésznek és hogy csak azzal legyen együtt aki felé komoly érzelmei vannak. Az első a legfontosabb. Mindenképpen védeni kellene de nem szabad tiltani mert azzal a gyereknek is és a szülőnek is rossz lesz.
2015. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen volt nekem is az első barátom, de eszünkben se jutott még szexelni akkoriban, nem is nagyon csokolóztunk csak találkozáskor meg elváláskor egy szájrapuszi kb.

15 évesen vesztettem el. Utána még 3 évig együtt voltunk, mindig védekeztünk óvszerrel, sosem volt baj. 19 évesen viszont már rátudott beszélni egy pasi a megszakításosra, mert ő aztán nem fog gumit húzni. Utána kezdtem fog.gátlót szedni.Szóval nem feltétlenül éretlen, éln 15 évesen felelősségteljesebb voltam, mint 19 évesen. És ez még sok barátnőmmel így volt, 15-16 évesen fostunk nagyon a terhességtől, védekeztünk rendesen, később már nem olyan szigorúan.

2015. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak beszélj vele őszintén az egészről, nem csak a testi, hanem a lelki vonzatokról is.
2015. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Azt hiszem egy picit kilógok a sorból :)

19 vagyoo és szüz. A barátommal 7 hónapja vagyunk együtt ( ô az el sô szerelmem. Anyám megölt volna ha elôbb lett volna barátom).

Beszéltünk már a szexrôl. De ô azt mondta h szerinte bôven ráérünk. Az más kérdés h petting rendsteresen van

2015. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!