Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy 17-lányom...

Mit tegyek, hogy 17-lányom összepakoljon a szobájában?

Figyelt kérdés

Többször kértem már szépen,nem vagyok az a dühös,kiabálós,fenyegető típus. A kislány kitűnő tanuló,nem pasizik,mindent megbeszélünk,meg is ígéri,hogy összepakol,de nem teszi...

Most már nem vagyok hajlandó helyette megcsinálni,de a szoba egy hónapja mocskos és minden szana- szét hever.

Van ötletetek?



2015. márc. 10. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

7: Közös területen más a helyzet, de a saját territóriumodon, amit CSAK Te használsz - amibe más még csak be sem nézhet -, senkinek nincsen beleszólása. Ebben, gondolom, egyetértünk.

8: Miért, mi lesz, ha visszahallom? Kb. 33 éves koromra nőttem ki, hogy érdekeljenek a negatív vélemények, és kb. 34 éves korom óta nem is találkoztam olyan emberrel, aki megszól másokat bármi miatt. Lehet lelki nyugalomban is élni, csak rajtad múlik.

Kitől is hallanám vissza? Én látom egyedül.:)

2015. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11: Van beleszólása, a hangyák, csótányok és pókok nem fogják nézni, hogy hol kezdődik a lány szobája és honnan a közös terület.


Kérdező: az enyémek még kisebbek, de én párszor megvontam a kedvezményeket (net, egyéb extra kívánság). Ami nincs a szennyestartóban az nem lesz kimosva. Nem elvárás, hogy minden az élére legyen állítva, de egy minimum tisztaság azért mindenkitől elvárható.

2015. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 éves fiam a vacsora után szalad fel a szobájába, összepakol, én addig eresztem a fürdővizét, és amikor kész van jelentkezik a fürdőszobában, fürdéshez.

Ha 17 éves a lányod, mintha egy kicsit elkéstél volna a neveléssel, nem gondolod?

2015. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Kedves' válaszadó! Majd 10 -év múlva írj újra példabeszédet a mintanevelésedről. Öt évesen az én kislányom is nagyon ügyeske volt sőt még 15 -évesen is,a suliban ma is.
2015. márc. 11. 17:46
 15/15 anonim ***** válasza:
Írták itt néhányan, hogy tedd szemetes zsákba és dobd ki. Azt kinek a pénzén is lesz pótolva idővel? Szóval nem csak vele lesz igazán kitolva. Esetleg bedühödik és elmegy otthonról és fiúzni kezd mert otthon úgy érzi kitolnak vele, nem becsülik. neki más lehet ilyenkor az érték ítélete. Úgyis ebben a korban a legtöbben úgy érzik, senki nem érti meg őket. Esetleg elszökik és valahova csapódni kell, rossz társaságba keveredik, ha otthon nem érzi jól magát. Az azért nem úgy van a lázadó fiataloknál, hogy "most megbüntetem".
2016. febr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!