Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem hagynak aludni. Hogyan...

Nem hagynak aludni. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Húgomról és anyukámról van szó. Mindketten reggel 6-kor kelnek, húgom szobájában trécselnek kb 40 percet, felmondja anyának a leckét, stb. Egymás mellett van a szobánk, gipszkarton fal, ráadásul ahhoz a falhoz közel van az ágyam, így mindent tisztán hallok, sőt.. Minden egyes reggel felébredek és már nem tudok visszaaludni.

Próbáltam szépen kérni őket, de lustának lettem hívva, amiért ráérek csak 10 körül kelni. Használtam füldugót, de reggelre kiesett a fülemből, pedig vagy 3 ezerért vettem.

már vagy 4. hónapja van ez, hogy csak 4-5 órát tudok aludni miattuk, a türelmem már szinte teljesen elfogyott.


2015. márc. 10. 20:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg a fénypont, mikor anyám 7-kor, miután húgom elment, elkezd takarítani nála. Kb 10 percig porszívózza azt a pár lépésnyi szőnyeget minden egyes reggel
2015. márc. 10. 20:40
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
komolyan minden nap porszívózik? az kicsit durva... nekem is hasonló problémám volt, de megmondtam nekik, hogy én sem zavarom őket késő este/éjjel, ezért reggel maradjanak csendbe amíg alszom.
2015. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha 4-5 órát alszol kb. naponta és reggel hatkor ébresztenek a csevejükkel, akkor úgy számolom éjjel 1-2 körül alszol el.

Mégis mit csinálsz addig? Gondolom nem tanulsz, mert akkor nem tudnál délelőtt 10-ig aludni. Hacsak nem minden nap 16-24 óráig dolgozol, amit nem annyira gondolnék, akkor talán változtatnod kéne a szokásaidon. este 10kor lefeküdni és akkor nem lenne gond a reggel hatos kelés.

2015. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
Próbálj ki több füldugó fajtát. Nem kell 3eFtokért, egy csomó féle van pár száz ftért, mást nem igen tudsz tenni. Esetleg zenével aludj el, ha az nem zavar, lehetőleg úgy, h még reggel is menjen a füledbe. Bár az meg hosszú távon azért nem túl jó a fülnek. Szóval inkább próbélj ki több füldugót tényleg.
2015. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem fekszel le korábban?

Miért nem teszed át az ágyadat máshova, ahol nincs olyan közel a falhoz?

2015. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%

Én a füldugót javasolnám. Tudom milyen kimerítő ez, én minden neszre felébredek, és van 2 macskánk, akik éjjel mindig rakoncátlankodnak a falramászástól, székfeldöntéstől a dolgok leverésééig...emellett egy enyhén (szerencsére nem durván :) horkoló férjem, aki ráadásul pont 1,5 órával kel korábban mint én, és ezután 1 óra zörgésre van szüksége az elkészüléshez :D


Én úgy szoktam, hogy elalszok normálisan, és ha éjjel felébredek beteszem a füldugót, mert máshogy nem tudok visszaaludni.


A fülből kiesés ellen van egy remek megoldás: egyrészt ne vegyél drágát, az olcsók is jók. Vágd félbe! Egy egész fülbevaló nekem alig fér a fülembe. Ha keresztbevágod (nem hosszában), akkor viszont benne marad. Reggelre azért esett ki a füledből, mert ha túl nagy/hosszú a füldugó, akkor a kilógó része kirúgja magát, és idővel gyakorlatilag kitágul és kitolódik az egész. Viszont ha megfelelő méretű, akkor nem tud "kilökődni".


Emellett még az segítene kicsit a hangok tompításában, ha hangszigetelnétek a falat, vagy legalább egy szép nagy szekrényt helyeznél a falra, és az ágyadat a szoba másik sarkába.

2015. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

2 helyen dolgozom.

Egyik 11-19-ig, másik 19-23-ig. És mivel esti suliba járok, miután hazaértem (fél 12) még tanulnom is kell

2015. márc. 10. 20:54
 8/19 A kérdező kommentje:
Olcsót próbáltam először, nem volt nagy, de az is kiesett reggelre, ráadásul a fülem is begyulladt. Pedig csak 1x használtam
2015. márc. 10. 20:54
 9/19 anonim ***** válasza:
De többet, egy-egy nem elég van vagy több száz féle. És a legtöbb tényleg pár száz ft. Nekem is csak a sokadik vált be. Vagy van az Alpine, az nagyon drága, de sokan dicsérik, állítólag fülhöz igazítható, kényelmes tb., ha csak nem őt vetted 3eFtért, de én olyan 5eFtos árra emlékszem. Még egy megoldás, ha két helyen dolgozol akkor valószínűsítem eleget is keresel, menj albiba. A porszívózást lehet megbeszélhetnéd velük, az valóban túlzás, de a lecke kikérdezést nem igen, neked kell inkább alkalmazkodni emiatt.
2015. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De nem értem, miért reggel kell kikérdezni, meg fülsértően röhögcsélni. Ott van az egész délután, este.


Húgom 16 éves, délután legkésőbb 4-re hazaér

2015. márc. 10. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!