Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szereti édesanyám a...

Nem szereti édesanyám a barátomat? 18/L

Figyelt kérdés
Nem rég óta vagyunk együtt a barátommal, de nagyon jól megvagyunk együtt. Próbálunk minél többet találkozni de ez elég nehéz, mert mindketten elég erős gimnáziumba járunk. Ő most végez, én majd csak jövőre. Hamar bemutattuk egymást a szüleinknek, amit nagyon jól fogadtak. Az ő anyukája nagyon aranyos velem, nagyon jókat beszélgetünk. Az én anyukám eleinte rendes volt a barátommal, mindig engedte, hogy találkozzunk, érdekelte, hogy mi van velünk. Mindig szívesen beszéltem róla, mert örültem, hogy ennyire érdekli. A barátom is sokat van itt nálunk, én viszont alig vagyok náluk, mert ott nagyon kicsi a hely és itt a társaság is jobb. Múlt héten együtt aludtunk nálunk és megtörtént az első együttlét. Csodálatos volt, nagyon jó élmény marad. Anyának is elújságoltam, ő viszont csak annyit mondott, hogy legyen az eszünk a helyén. Azóta nagy nehezen enged csak el, hogy találkozzunk, kiveszi a telefont a kezemből és lenyomja, ha beszélünk, és azt sem akarja engedni, hogy most hétvégén én aludjak náluk. Segítsetek, mit tegyek?! A barátom jogosan érzi, hogy rá haragszik édesanyám? Mindkettőjük nagyon fontos nekem, azt szeretném, ha jól kijönnének.

2015. márc. 11. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a kapcsolat idotartalma, es ez a szex megbeszeles kicsit osszezavarta anyukadat. Nem hiszem, hogy rosszat akar neked vagy a baratodnak csak nem tudja megfeleleon kezelni a helyzetet. Lehet par nap es elmulik nala, viszont ha nem akkor beszelgess el vele.

Utolso valaszolo, a valaszaid alapjan nem csak bunko, de eleg hulye is vagy. Nyilvan vedekezett ezzel a mondattal, mert te ugy lerohantad ot. Az eszmefordulatod, miszerint csak akkor szexeljen, ha besikerul egy gyerek( nem konnyu eljutni eddig amugy ,megfelelo vedekezes mellett+ esemeny utani es az abortusz lehetosegevel) es eltudja tartani, hat elegge elkepzelhetetlen es mar kisse abszurd. Ez lenne termeszetesen a szep, de azert valljuk be, ket szerelmes fiatal azert meg nem a gyereknemzesen gondolkodik amikor szexszel.

2015. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%

Az 5-osnek amugy - bar eegge tapo modon fogalmzott - igaza van.


Anyuka nyilvan nem oruilne, ha a lanya egy honap, x ido muilva terhesen menne haza, ugy, hogy keptelen onalloan felnevelni.


Sokan nem ilyenek vagyunk - mondjuk, engem is zavarna a dolog, elegge -, o igen, es ezt kerdezo, el kell fogadnod.


Amugy tenyleg nem tartozik anyadra, minek mondtad el, arra meg nem kell buszkenek lenni, hogy nem egy builiban, reszegen vesztetted el, mert az nem normalis.

2015. márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Furcsa mentalitás az, amit a többség itt képvisel.


Azokkal értek egyet, akik szerint természetes dolog, hogy 18 évesen kezdte el a szexuális életét a kérdező, ugyanis aki nem képes megbízni abban, hogy egy 18 éves nőnek helyén van az esze, az eléggé hadilábon áll az optimális szellemi tudatossággal és fejlődéssel. Egy 18 éves személynek már igenis tudnia kell felnőtt módon gondolkozni és cselekedni, ha valaki meg nem képes erre, akkor ott nem az életkorral van a gond, hanem a neveltetéssel, illetve az illető személyiségével.


Egy szülőnek az a feladata, hogy a gyerekének a fejlődését véghezvigye 18 éves korig, tehát ha ez sikerült, akkor egy szülőnek nincs oka nem megbízni a saját gyermekében, hiszen amit tenni fog a gyerek, az mindarra alapozódik, amit a szülő épített fel.


Megfelelő esetben tehát egy szülőnek nyitottan és boldogan kell fogadnia azt, hogy a felnőtté vált gyerekének párkapcsolata van és szexuális életét is felelősségteljesen elkezdte, ez a lehető legtermészetesebb és legegészségesebb emberi dolog.

Sok szülő azonban akár félelemből, akár a saját szüleitől kapott hibás hozzáállás miatt ezt a lépést nem tudja megfelelően kezelni, akár a kérdező esetében is tisztán látható. Ezen túl kell tudni lépni, esetleg meg kell beszélni higgadtan a dolgot ismét, mert a kommunikáció mindig egy lehetőség arra, hogy a probléma megoldódjon.

2015. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12.

óvszerről, fogamzásgátlóról hallottál már?

mert szerintem a kérdező igen.

másrészt, ha jövőre esne teherbe, egyetemen elsőévesként, akkor sem tudná eltartani. sőt másodévesként se. sőt, az egyetem után se. akkor várjon a szüzességével 30 éves korág?

2015. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"Nem rég óta vagyunk együtt a barátommal,...", na, szerintem ez anyukád legnagyobb gondja. Valószínűleg ő még korainak tartotta a szexet, azt hitte, vártok még vele. De ezt a véleményét hamarabb is megoszthatta volna veled, mert akkor ismerted volna a hozzáállását. Mostmár az lenne a legjobb, ha elfogadná a helyzetet és a fogamzásgátlás lenne a fő téma. A helyedben ezt így elmondanám neki: Anya, gondolom arra számítottál, hogy tovább várunk, de mi úgy éreztük, hogy ennek eljött az ideje és nem vártunk tovább, de nem bántuk meg.
2015. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!