Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korában küldenétek...

Hány éves korában küldenétek el otthonról a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább hány évesen illene neki elköltözni, szerintetek? Szóval mi az a határ? Ha betöltené mondjuk az 50-et és még mindig itthon él és nem ad bele a háztartásba, akkor már megemlítnétek neki, hogy költözni kéne? Oké, mondjuk igen, ekkor már valószínűleg. De mondjuk 40 évesen? Vagy 35? És mikor mondjátok neki először, hogy ideje lenne beadni a közösbe ha itthon lakik? Amikor már van saját keresete? Vagy még akkor sem, hogy gyűjtögessen magának. És ha már gyűjtöget mondjuk 20 éve de még mindig itthon lakik? Szóval szerintetek hol vannak/lesznek a határok a saját gyereketeknél majd elképzelésetek szerint? (nincs rossz válasz, csak kíváncsi vagyok.)
2015. márc. 12. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 20 éves, 22 évesen végzek a szakmával. Remélem utána 1 éven belül találok állást, és akkor 2 évig még itthon élek, tudok félrerakni. Legkésőbb 25 évesen el szeretnék költözni, bár most is "cikinek" érzem, szeretnék a magam ura lenni.

(szüleim ha tehetnék, örökké itthon tartanának...)

2015. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
fiam 26 és itthon lakik. járt egyetemre ott koliba volt meg albérletbe. dolgozik relatív jol keres most alakulgat neki egy lánnyal lakásokat házakat nézeget. mikor végzett egyetemmel megkérdezte tőlünk is hogy mi mit gondolunk. mi mondtuk neki hogy nyugodtan hazajöhet (pesten dolgozott megyeszékhelyen ahol lakunk kapott munkát) és majd költözik ha akar minket nem zavar. ő ragaszkodott hozzá hogy beszáljon a költségekbe kajába rezsibe mi is mondtuk hogy íg gondoltuk.(nem kéne neki eddig is kényelmesen éltünk amíg itt lakott aztán akkor is amikor nem). kajába rezsibe beszáll fizeti a felét mindennek plusz 30ezer lakbért fizet ehez ő ragaszkodott azt mondta hogy amugy is kifizetne többet albérletre a házunkba meg kvázi külö lakrésze van fürdővel hálóval. mi viszont megbeszéltük a feleségemmel hogy mivel nekünk ez a pénz nem kell félrerakjuk neki és mikor házat akar venni majd visszaadjuk az összegyültet/vagy esküvőre vagy akármire ami hasonlóan költséges.ő erről nemtudom hogy tud e vagy nem de valszeg érzi mert mondtuk hogy ő ne vásároljon be ne ő fizessen a pénztárnál a pénzt adja csak oda. mostanra közel egymillio gyűlöt össze meg mi is hozzárakunk még meg persze ő is ezért rak félre szoval így állunk mi
2015. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Nincs rossz válasz, de van rossz kérdés. :-)))


Szóval, az én válaszom ez: ATTÓL FÜGG....


Attól függ, hogy mekkora a ház, milyen beosztású, milyenek a családi körülmények stb. stb.


Szóval más, hogy valaki a kétszobás panellakásban lakik együtt felnőttként a szüleivel, vagy falun/tanyán, a hatalmas portán, ahol tehén, disznó, rengeteg baromfi van és hatalmas kert, gyümölcsfák tucatjai stb. stb. Ezeket értelemszerűen nem tudja egy idősödő házaspár művelni. Ott logikus, hogy aki családot alapít, az is ott marad és a szülőket sem öregek otthonába küldik, hanem otthon élnek halálukig.

50 évvel ezelőtt ez még nagyon sok helyen így is működött.


És persze nagy kérdés, hogy mennyire van reális esélye a gyereknek önálló lakásra. Úgy biztos nem küldeném el, hogy tőlem két utcányira albérletben lakjon és amit spórolni tudna saját lakásra, az elmenne neki lakhatásra.

2015. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, inkább személyes lenne a kérdés, nem általános, tehát hogy saját magad hogy viszonyulnál a saját gyerekedhez? Lehet azt válaszolni, pl. hogy "nekünk nagy kertes ház van és azt szeretném ha a gyerekem 60 évesen itt gondozzon engem, mikor én 90 leszek és lakjon velem mindig".

Mindenkinek ment a zöld!

2015. márc. 12. 12:20
 15/19 anonim ***** válasza:

OK, akkor jön a személyes válasz.

Kicsi kertes ház, kicsi kerttel, állatok nélkül, egymagam el tudom látni (amíg nagyon beteg nem leszek).

A fiam addig lakik itt, amíg akar. Ha családot alapítana, eleve kicsi lenne neki a ház, de ha pl. tetőteret akarna beépíteni, én nyitott lennék rá.

Ha nem alapítana családot, akkor szomorú lennék, de ki nem raknám.

De ez a kérdés teoretikus. Nagyon úgy néz ki, hogy az én véremet örökölte, és határozott elképzelései vannak, amiket meg akar valósítani. Ebben a házban, ebben a kertben sosem fog ő dirigálni. Biztos vagyok benne, hogy vágyni fog a saját, önálló lakásra/házra/életre, és amennyire csak bírjuk, anyagilag segíteni fogjuk ebben.

Természetesen, ha baj lenne (betegség, válás), bármikor visszajöhetne.


Ugyanez játszódott le köztem és szüleim között. Apukám kertjében teher volt dolgoznom, a sajátomban öröm. Mert ott az ő elképzelései valósultak meg, itt meg az enyéim.

2015. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én a 20-as éveim elején járok, albérletben lakom a párommal, aki dolgozik én pedig idén fejezem be a sulit és dolgozom mellette, úgyhogy szülői segítség nélkül tartjuk fent magunkat (nem teljesen igaz, azért havi egyszer házi koszt, meg falusi tojás nagy segítség). Viszont az én szüleim félreraktak nekem egy nagyobb összeget, eredetileg továbbtanulásra, de mivel végig államira jártam, ezért nem nyúltam hozzá. Csak viszonylag keveset kell hozzáspórolnunk, hogy tudjunk venni belőle egy kis lakást. Mi is így tervezzük, hogy valamennyit félrerakunk a gyereknek, ha lesz, hogy adott esetben saját otthonban kezdhesse az életét. (Vagy bármi másra is költheti). Szóval elindítani az életben, hogy ne a pénz legyen az akadálya az önállósodásnak.
2015. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Legkésőbb akkor, amikor már van saját keresete. Vagy ha el nem is költözik, akkor legalább adjon bele a közösbe.

Én 26 éves vagyok és már nagyon várom, hogy elköltözhessek otthonról. Igaz ritkán vagyok otthon, mert másik városban tanulok&dolgozom, de hivatalosan még mindig a szüleimnél lakom. Nálunk viszont éppen az ellenkezője megy: ne költözzek el, minek fizetném a drága albérletet, inkább gyűjtsek saját lakásra stb. Nahát eszemben sincs.

2015. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
10es, mondjuk nem is azért kellett volna beadnod a köözösbe, mert a szüleid rosszul kerestek volna, hanem szimplán mert már saját kereseted van, s utánad ők nem kapnak semmit...
2015. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem korhoz kötném. Ha olyan a helyzet, hogy nem tud vagy nem ésszerű elköltözni, de valamennyivel beszáll a költségekbe (nem az összeg a lényeg, hanem a felelősségvállalás), rendben tartaná a lakrészét, akkor marad ameddig akar.

Ha csak ingyenhotelnek nézne ingyencseléddel, egy tányért se mosna el maga után de igényei lennének, akkor nagyon hamar egy fenékbillentéssel ajtón kívül találná magát.

2015. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!