Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg apáékkal,...

Hogy értessem meg apáékkal, hogy emiatt nem kellenek testőrök mellém és ez nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal. Már ez is megviselte, de akkor eldurrant az agya, mikor megtudta, hogy még a kapcsolatunk alatt összejöttem egy nála és nálam is 2 évvel fiatalabb fiúval és hogy igazából vele veszítettem el... Totál kiakadt, Facebookon és telefonon is írogatott, de úgy voltam vele, hogy dühöngje ki magát. Viszont már 2. hónapja nem hagy békén, részegen odamegy anyáék házához és beszélni akar velem. Múlt hétvégén a barátommal verekedett össze, csak arra nem gondolt, hogy attól, mert a barátom 2 évvel fiatalabb, még sokkal erősebb nála...

Ma viszont nekem jött és kicsit erősebben szorította meg a karomat, ezt elmondtam apának, mikor kérdezte, miért jöttem ilyen hamar haza. És most kiakadt, azt vette a fejébe, hogy testőröket vesz fel mellém, mert a végén a volt barátom rám támad, vagy bármi.

De ez hülyeség, csak akkor ilyen, ha iszik. A suliban max. pár fél füllel hallott beszólást kapok, meg gonosz nézést. Ezért nem fogok testőrökkel mászkálni.

Elhiszem, hogy félt, de azért mozogjunk már a realitás talaján.

Nem egy celebrity, vagy politikus vagyok, akit meg akarnak támadni, hanem egy kamaszlány, akinek a volt fiúja nehezebben dolgozza fel a szakítást.

L/17



2015. márc. 15. 00:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
27%

Hát ezt a testőrösdit ő sem gondolhatta komolyan...Viszont magadnak kerested!

Igazából én is nehezen viselném, ha a barátnőm egy kisfiúval dugatta volna meg magát a kapcsolatunk alatt...bár nem nyúlnék hozzád egy ujjal sem.

Apád megkérhetné az erős barátodat, hogy legyen a testőröd :D Hát nem tök jó lenne?

2015. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Bámulatos, hogy ennyi hírportál, mint internet, tévé, rádió, mobil stb mellett még mindig naivan ostoba vagy. Tudod a debreceni 16 éves lány is úgy gondolta, hogy majd lenyugszik a volt pasija, nem kell, hogy az apja vigye suliba. a srác 3 hónappal később a buszmegállóban fejbe lőtte. Vagy az a srác aki a barátnőjét halálra verte mert összevesztek.. Mindkét srác alkoholra és a drogra fogta a tette okát. Mondjuk én a helyedben jelenteném a rendőrségen, hogy zaklat.. De nyilván téged ez sem érdekel, ahogy az sem, hogy egy ideig egy felbérelt kidobó legény vagy testőr vigyázzon rád. Végül is mindegy. Utólag már nem lesz módodban panaszkodni, mert lehet túl késő lesz
2015. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy hány olyan kamaszlány volt, akit a volt pasija kinyírt ilyen-olyan okból? Nem egy, nem kettő, Magyarországon is. Én megértem apád aggodalmát, főleg, ha esetleg egyetlen gyerek vagy, lány is ugye, nyilván ezt te nem érzékeled, mert nem vagy szülő. Természetesen a testőrösdi akkor is túlzás. Viszont hatalmas bunkóságot csináltál a volt pasiddal, szerintem ne is lepődjön meg senki azon, ami most van.
2015. márc. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
62%
Sajnalni nem tudlak, mert ribi vagy, viszont ha nem akarsz rosszabbul jarni, jobb ha intezkedsz.
2015. márc. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom, mind a 4 előttem válaszoló hímnemű... pff.


Figyelj. Most azt hiszed, felnőtt vagy. Jó reggelt, ébresztő, nincs igazad. Még kislány vagy, még ha nem is így érzed. Ugyanilyen idős az unokahúgom, őt a falhoz kente a drogos expasija... neked sem hiányzik ez. Ne mászkálj egyedül, valaki mindig legyen veled, akár egy barátnő. Természetes, hogy apa begőzölt és meg akar védeni. Lassan felnősz majd, ahogy megedz az élet :) és szerzel sok-sok tapasztalatot, de neki mindig a kislánya maradsz! Szerintem sokan vagyunk, akik szerettünk volna ilyen apát. Becsüld meg, hogy vigyázni akar rád.


A többi hozzászólónak: a lány nem viselkedett szépen, megcsalta a barátját. Ettől még nem lesz ribi (szerintem Magyarországon nincsenek tisztában a szó jelentésével, ami a következő: pénzért kínál szexuális szolgáltatást). Amennyiben mégis ribinek gondoljátok, akkor mától az összes olyan srácra is aggassátok rá ezt a jelzőt, aki megcsalta a barátnőjét.


Igen, hibát követett el.


De a fizikai erőszakot SEMMI nem legalizálhatja egy ilyen helyzetben.

Sőt, igazából, semmilyen helyzetben.

26/N

2015. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
7%
Apuci kicsi lánya
2015. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
44%

Nem, no vagyok kepzeld. Viszont ha mar ennyire leszurted helytelenul a nemem, gondolom nem bannod, ha en meg kijelentem, hogy teged meg tuti nem csaltak, igy nyilvan halvanylila gozod sincs milyen erzes , ha ilyen szemet modon palira vesznek. A csaj nem kicsit hibazott, ha nem nagyon! Van szaja, meg lehetett volna elobb is mondani, hogy "bocsika, de ezt hanyagoljuk", nem pedig a gyerek hata mogott dugni, meg osszejonni massal. Undorito, es igenis ribizli , kar itt tagadni.

De ettol fuggetlenul nem irtam, hogy jogos lenne a bantalmazas. Igenis cselekedjen, ha nem szeretne sz*rabb helyzetbe kerulni. Viszont, ahogy latod a kiralylany nem eppen hallgat az apjara...holott jobban tenne.

2015. márc. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
14%

A testőrös dolgot nem hiszem, hogy komolyan gondolta, mert egy napra több százezer forintba kerülne.


Amúgy én feljelentést tennék zaklatàsért.

2015. márc. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
46%
3-as vagyok, és rohadtul nő vagyok :D Pff...:D
2015. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%

Azért egymást lekur...zni... eddigi tapasztalataim alapján elkeseredett férfiak szokták ezt csinálni. Akkor ma is tanultam valamit. Elnézést a válaszolóktól, akiket férfinak hittem.


Persze, hogy úgy kellett volna, hogy szól a fiújának, hogy figyelj, ez nem fog működni, vége van. De ahhoz, hogy ezt ne tegye meg, elég némi alkohol... vagy valami durvább. A mi időnkben is így volt, a későbbiekről sincsenek illúzióim, egyre hamarabb kerülnek droghoz a kisgyerekek-kamaszok. Ilyen állapotban pedig nagyon könnyen hoz rossz döntést az ember.


Szerintem a kérdező biztosan fél, vagy ha nem is, de tart a volt barátjától. Empátiára, megértésre van szüksége, nem arra, hogy lekur...zák. Bocsánatot kért (gondolom, remélem!) a volt fiújától, akinek ezt el kellene fogadnia, és annyiban hagynia a dolgot a továbbiakban, nem zaklatni a lányt.


Csaltak már meg, rohadtul fájt, de nem csaptam patáliát, nem hisztiztem. Bólintottam, elfogadtam, vége lett. Legprimitívebb dolgok egyikének tartom azt, mikor valaki minősíthetetlen hangnemben beszél a megcsalóról, esetleg erőszakot követ el rajta sértettségében.


Ezek a dolgok megtörténnek sajnos, és ha már így alakultak, akkor el kell fogadni, ez a véleményem. Önvizsgálatot tartani, miért alakult így.


Összegezve: hibázott a kérdező, meg is bánta (erre következtetek legalábbis abból, hogy hagyta "kidühöngeni" a srácot, hibásnak érezte magát tehát), de ezért ne büntesse már hónapokig az ex.


Bár lehet, hogy már idősebb, higgadtabb vagyok, azért gondolom így. A kamaszkor meg nagyjából azért van, hogy az ember elkövesse azokat a hibákat, amikből később tanulni tud.


Fene tudja.

2015. márc. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!