Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám erőlteti a továbbtanul...

Anyukám erőlteti a továbbtanulást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és mindig azt mondogatja, hogy kezdjek el gondolkozni azon, hogy hova megyek továbbtanulni. Pedig én utálok iskolába járni és tanulni is, örülök ha egyáltalán le fogok tudni érettségizni de ettől függetlenül 4-es tanuló vagyok. Soha nem is volt és még mindig nincs semmiféle elképzelésem arról, hogy mit akarok a jövőben csinálni. Tudom, hogy ez így nincs jól és érettségi után valamit kezdenem kell de tényleg nincs ötletem se, ő meg csak erőlteti folyamatosan. Úgy, hogy neki meg apukámnak is csak 1 szakmája van. Talán azért is erőltetik mert a nővéremnek már van diplomája és elmondása szerint ameddig teheti addig tanulni fog... de én nem ilyen beállítottságú vagyok. Én úgy terveztem, hogy elvégzek egy pár hónapos tanfolyamot vagy valamit de ezen belül sincs ötletem. Mit csináljak szerintetek?

Lány vagyok.


2015. márc. 15. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Azt csináld, amit szeretnél. Nagykorú leszel, nem szólhatnak bele. Meg amúgy is...
2015. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

És mit akarsz kezdeni egy pár hónapos tanfolyammal? Életed végéig szaros 80 ezerért dolgozni?

Olyan nincs, hogy semmi sem érdekel. Nézd meg, hogy milyen szakok vannak és biztos találsz olyat, ami tetszik.

2015. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Anyádnak igaza van. Lehet, hogy későn érő, vagy elkényeztetettke vagy, aki csak úgy lébecol a világban és otthon se sokat csinál s ki sem próbálta magát még különböző élethelyzetekben. Így nem is tudja, hogy mi az ami érdekli. Mélyedj el magadban, biztosan van valami, amit aránylag jól csinálsz, amit nem utálsz, ami könnyen megy, netán még örömet is találsz benne.
2015. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Miért a diplomával mit kezd? Magyarországon semmit az biztos.
2015. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 ekvinitus válasza:
100%
Szabad idődben mit szoktál csinálni?
2015. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. Képzeljétek el, engem nagyon sok dolog érdekel, pszichológia, művészetek, filozófia, csillagászat, de semmi nem annyira, hogy azt tanuljam és életem végéig abban dolgozzak. Orvoslás, jog, közgáz, ilyenek sosem érdekeltek, minek erőltettem volna magamra.? Nekem az mindig is sokkal fontosabb volt, hogy szeressem, amit csinálok, mint a pénz. Elvégeztem egy vendéglátós OKJ-t, abban dolgozom, nem 80-ért, vígan elvagyok :) Egy barátnőm szintén OKJ-re járt, fogászati asszisztens lett belőle, 140-et keres nettóban. Egy csomó diplomás dolgozik kisboltban, vendéglátásban, ilyen-olyan helyeken, aminek köze nincs a tanultakhoz, ez a szomorú helyzet. Nem szólom le a diplomát, mint egyesek a képzéseket, tanfolyamokat, jó dolog az, csak nincs rá igény a mai Magyarországon.
2015. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
utolsó azért az elég nagy túlzás hogy nincs igény a diplomára Magyarországon :) nem hinném hogy egy mérnökként vagy programozóként végzett ember ne találna egyből szakmába vágó munkát még Magyarországon is... persze nem minden szakkal ez a helyzet, de van amit igenis érdemes elvégezni
2015. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem későn érő, sem elkényeztetett csak egyszerűen nem tudom, hogy mit kezdhetnék az életemmel.

Miközben olvastam a válaszokat gondolkoztam, hogy mit is válaszoljak, de amikor elértem a hatodik válaszig nem kellett gondolkoznom mert a hatos leírta azt amit én gondolok vagy érzek. Engem is érdekel a pszichológia, orvostudomány, állatok, gyerekek és még számtalan dolog de egyik se annyira, hogy tanuljak róla éveken keresztül, aminek a háromnegyede teljesen másról szól és felesleges is. Régebben ufó kutatótól kezdve, rendőrön át állatorvosig, ápolónőig minden akartam lenni de mára semmi sem maradt. Ezért nem is tudom milyen irányba mehetnék.

Most éppen vendéglátást tanulok de nulla az amit "tanítanak" ebben az iskolában, úgyhogy ezt se szeretném csinálni, egyáltalán nem keltette fel a figyelmemet.

2015. márc. 15. 20:10
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Pedig hidd el,addig van jó sorod amig tanulsz.És csak hasznod lesz belőle.Anyád csak jót akar.Ilyen lóti futi tanfolyamokkal nem mész messzire.Még van időd,addig próbáld kitalálni mégis mi az amit szívesen csinálnál.Az ember sok mindent utál,mégis megcsinálja.Azok a fiatalok akik már nem sulisak mert végeztek,munkájuk meg nincs mert nem kellenek.Nagyon szívesen vissza ülnének az iskola padba.
2015. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Én mos jelenleg logisztikus szakmát végzek el jövőre. Egyetemet ha szeretnék is elvégezni, akkor levelezőn is megtehetem, vagy később is. Párom van, vele összeköltözést szövögetjük 20-21 évesen. Emellett erősen gondolkozom a nyelvvizsgán illetve jogsin, hogy legyen a kezembe valami, ha nem is diploma.
2015. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!