Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám erőlteti a továbbtanul...

Anyukám erőlteti a továbbtanulást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és mindig azt mondogatja, hogy kezdjek el gondolkozni azon, hogy hova megyek továbbtanulni. Pedig én utálok iskolába járni és tanulni is, örülök ha egyáltalán le fogok tudni érettségizni de ettől függetlenül 4-es tanuló vagyok. Soha nem is volt és még mindig nincs semmiféle elképzelésem arról, hogy mit akarok a jövőben csinálni. Tudom, hogy ez így nincs jól és érettségi után valamit kezdenem kell de tényleg nincs ötletem se, ő meg csak erőlteti folyamatosan. Úgy, hogy neki meg apukámnak is csak 1 szakmája van. Talán azért is erőltetik mert a nővéremnek már van diplomája és elmondása szerint ameddig teheti addig tanulni fog... de én nem ilyen beállítottságú vagyok. Én úgy terveztem, hogy elvégzek egy pár hónapos tanfolyamot vagy valamit de ezen belül sincs ötletem. Mit csináljak szerintetek?

Lány vagyok.


2015. márc. 15. 19:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd megbánod!

Érettségi is csak arra jó hogy 80 ezerért felvegyenek árufelöltőnek...

Én most leszek 23 éves de már most úgy gondolom hogy kicsit elcsesztem!

Elvégeztem egy szakmát mert valamit kellet csinálni de szinte semmit nem értek hozzá meg nem is szeretem szóval 1 percet se dolgoztam benne!

Aztán elvégeztem 1 hónapos tanfolyamot és elkezdtem dolgozni benne de rájöttem hogy ez így nem oké mert rossazabnál rosszba munkákat kaptam(ok) gyenge pénzekért...

Munka mellet estin megcsináltam az érettségit most nyelvet tanulok meg csinálok valami értelmes szakmát amivel jobb pénzt tudok keresnie!

Ha tehetném máshogy csinálnám!

Alapból először az érettségivel kezdeném közben tanulnám az angolt meg a németet is érettségi után meg nappalin tanulnék valami szakmát sokkal előrébb lennék az biztos lehet hogy már külföldön dolgoznék.

Addig tanulj amíg teheted és a szüleid eltartanak.Az a baj hogy az ember akkor kap észbe mikor arcon csapja a magyar valóság.

2015. márc. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Aki azt kepzeli, hogy diplomas eladokkal vannak tele a boltok, az erosen el van tevedve.


Meg ha egy un. bufeszakos vegzettseged van, akkor is konnyebben el tudsz helyezkedni mint erettsegivel vagy valami egyhonapos himihumi tanfolyammal.


Kerdezo, edesanyad valoszinuleg vegigkuzdotte az eletet, es tudja hogy boldogulni jo diplomaval lehet a legkonnyebben.


Ne higyj annak aki azt allitja hogy Magyarorszagon nem jo semmire a diploma, ez egy baromsag.


Igenis valasztd ki hogy mi erdekel, es vagj bele. Ha 4es tanulo vagy, akkor mehet az egyetem is.

2015. márc. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Nekem dipomám van és a kezdő fizetésem, pont "sz.ros 80 ezer forint volt", (teljesen a szakmámba vágó területen)mint ahogy írta az egyik kedves válaszoló. Azóta egyébként emelkedett.

A páromnak szakmája van, érettségije nincs, nyílászárókkal foglalkozik, és nincsen ehhez vágó végzettsége, hanem kitanulta, téli hónapokban keres nettó 100-120 ezret, nyári hónapokban 150-200 körül.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem garancia a diploma semmire. És nem kell rágörcsölni: szerintem ne pazarold az államilag támogatott féléveket, amíg nem tudod mit akarsz csinálni. Szerintem akkor se dől össze a világ, ha 18 évesen nem mész felsőoktatásba, hanem dolgozol pár évet aztán majd tanulsz valamit később, ha már lesz egy szakmád, amit a hivatásodként tudsz szeretni. Nyilván nehezebb lesz, de nem lehetetlen. A saját utadat járd, ha jó helyen vagy, akkor jól is fogod érezni magad.

2015. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
Kiegészítés: az idegen nyelveket (főleg angol, német, de mehet az orosz és a francia is) tanuld ezerrel. Több idegen nyelv tárgyalóképes ismeretével megsokszorozódnak az esélyeid, egyéb végzettségtől függetlenül.
2015. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 ekvinitus válasza:
13-as nagyon szépen megfogalmazta mit érdemes csinálnod, azt javaslom fogadd meg minden szavát! Nincs mit hozzá tenni.
2015. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet, menj ki külföldre, végezz munkát szalag mellett, vagy gyorsétteremben, spórolj, találd ki, mi akarsz lenni, ha nagy leszel. Dolgozol, pénzt is keresel, tapasztalatot is szerzel, és a tanulást is megbecsülöd majd, ha úgy határozol, hogy mégis továbbtanulsz.


Biztos helyre menj, stabil munkára. Hajóra, animátornak külföldre, vagy otthoni munkaközvetítő által valahova, esetleg ismerős által. Sok munka, nagyon sok munka. De nagyon jó tapasztalat.

2015. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy diplomaskent sem hullik az oledbe minden es az elejen nem fogsz sokat keresni, de van fejlodesi lehetoseg, sokkal tobb, mint erettsegivel vagy par honapos tanfolyammal. Szerintem is menj el most dolgozni par evre, aztan ra fogsz jonni, mi erdekel.
2015. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nekem dipomám van és a kezdő fizetésem, pont "sz.ros 80 ezer forint volt""

milyen szakon végeztél?

2015. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!