Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy 19 éves lányomn...

Normális, hogy 19 éves lányomnak a barátja rendszeresen nálunk alszik? Mivel nem szeretném, h terhes legyen én finanszírozom a gyógyszert is. (sulisok még) A srác nálunk eszik, úgy mozog a lakásban mintha otthon lenne.

Figyelt kérdés
Nekem már elegem van!Sokat dolgozom, hogy mindent megadjak a lányomnak. Már arra nincs erőm, pénzem, hogy még egy embert eltartsak.Nem szeretnék kerülgetni senkit, pláne nem alkalmazkodni.Többször kértem a lányomat, hogy ne aludjon itt, de csak a veszekedés lett belőle! Szerintetek?
2015. márc. 16. 20:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

Megmondanám neki, hogy holnaptól nem jöhet ide a fiú.

Elvégre a te lakásod, te döntesz arról, hogy ki lehet ott illetve nem.

A kislányod meg már felnőtt, ha ezzel a gyerekkel akar lenni akkor oldja meg a fiúnál, illetve az eddigi számára természetes dolgokat megvonnám tőle. Ha a fiú átjön, akkor vásároljanak be azt amit a fiúval esznek, vagy főzzenek.

Te ennél többet nem tehetsz, de ezt igen. Így hátha rá jön, hogy nem hozzá való.

2015. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
41%
Pár napja meg 17 éves volt a lányod. ...
2015. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Kedves r3d4me! Képzeld,nem tudom megoldani!!! Tanácstalanságomban írtam ide. A fiú szülei nem hiányolják őt. tudják ,hogy itt jó helyen van. Náluk a körülmények miatt nem alszanak.
2015. márc. 16. 20:59
 14/34 anonim ***** válasza:
58%
Nem szeretnék vészmadár lenni, de az én testvérem pont így lett terhes ennyi idősen. Anyám idefogadta a pasiját, itt laktak, fizette nekik a gyógyszert, nehogy terhes legyen a lánygyerek, erre 1 hónappal a középiskola befejeztével felcsinálta a pasas... ráadásul még a gyereket is ide szülték anyám nyakára, így már nem csak két felnőttet, de a gyereküket is tarthatja el. Ezt csak azért meséltem el, hogy te légy óvatosabb, dörzsöltebb és ne hagyd, hogy így a fejedre nőjön egy vadidegen férfi!
2015. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű.. oda állsz a csávó elé és közlöd vele, hogy ha ezentúl is minden egyes nap itt akar aludni, akkor havi 20ezret kérsz. Ha ez nem tetszik neki nyugodtan mutasd meg az ajtót. Ha a kislányodnak sem tetszik, akkor a csávó orra előtt mondanám meg, hogy figyelj csak kislányom ha te olyan nagy lánynak érzed magad, hogy nekem feleselj amikor az asztalra én teszem le a pénzt, akkor fizesd magadnak a fogamzásgátlót is. Aztán ha esetleg ki marad a gyógyszer és lesz egy gyerek, akkor is oda menj nyalakodni aki a gyereket csinálta, ne hozd haza, mert már ezt a plusz egy főt sem tudom eltartani. Más az amikor probléma adódik, de ha ő megy bele a hülyeségébe akkor viselje. Ha mégtovább feleselne, megmondanám, hogy költözhet a pasijával együtt. Odamondanám, hogy a fiú szülei is biztos szívesen látnák minden este őket, biztos szívesen főznek egy tányér ételt. Ha más nem akkor legalább viszonzásul. Utána menj ki a fürdőszobába sírd ki magad, töröld le a könnyeid és csinálj úgy, mint ha te lennél a világ legnyugodtabb anyukája. Mint aki teljesen jól végezte dolgát még mosolyogj is egyet. 19 éves lányról beszélünk, örökké nem cirógathatod és nem is tarthatod el. Lassan más a saját lakására/házára kellene gyűjtsön ehelyett csak a pasizáson jár az agya, meg a visszafeleselésen. Nem gondolod, hogy nagyon gyenge láncon tartod? Tőlem már visszakézből kapott volna egy fülest, az tuti. 19 évesen, anyám borogass.. 17 évesen már rég nem laktam otthon, mindenféle segítség nélkül, albérletben éltünk a párommal, és élünk a mai napig. Ja és szakmám is van. Valamit valamiért. Úgy látom nagyon jó élete lehet, ha ő ilyen könnyelműen bánik a pénzzel amit nem is ő keres meg... Ráférne egy atyai pofon. Szánalmas... mármint nem te, hanem a lányod. Bocsi, de ez az igazság. Ha pedig te nem látod így, akkor te ronthattál el valamit de nagyon a nevelésében.... Mehet a lepontozás..
2015. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
59%
A 14-esnek Nagyon igaza van,cselekedj mielött késö lesz és majd neked kell 2mihasznát etetned(neagya ég 3mat)....
2015. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van az utolsó válaszolónak.

Valahogy pontot kell tenni ennek a dolognak a végére, ha ennyire nem bírod.

Nehogy már, te érzed rosszul magad a lakásodban és te alkalmazkodj egy idegenhez.

A lányodat pedig ne kérd, megmondod neki, hogy a gyerek nem alszik itt és kész. Ennyi! Ne is ragozd túl.

A fiú hány éves? Dolgozik? Te egyedül álló vagy?

2015. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Kedves 21:17, egyikük sem dolgozik, sulisak
2015. márc. 16. 21:32
 19/34 anonim ***** válasza:
19%
Mit gondolsz arról, hogy nem engeded meg h ott aludjon a fiú?
2015. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
97%
Szia, én egy 19 éves lány vagyok és próbálok nyilatkozni az én helyzetemről. Mikor az exemmel együtt voltam én is minden nap hoztam fel a kis lakásunkba és anya csak azt engedte, hogy este 11-ig maradjon és ezt nagyon szigorúan vette, voltak is viták belőle, mert nem értettem, hogy miért zavarja, mikor behajtom az ajtót és nem zavarjuk őket. Azután kiderült, hogy pont ez is probléma volt, ugyanis anyukámmal való kapcsolatot elhanyagoltam, vele soha nem beszéltem semmit, mert a barátommal foglalatoskodtam és ez rosszul esett neki. Azután egy időben apa is minden nap felhívta napközben a barátait egy kávéra, és beláttam, hogy engem is idegesít idegen emberek jelenléte. Ilyenkor nem tudtam WC-re menni, nem tudtam tanulni, és mivel otthon melegítőben vagyok, melltartó nélkül, smink nélkül, felkötött hajjal, akkor eléggé kellemetlenül éreztem magam, mikor összefutottam egy idegennel nálunk, pedig ők csak egy órácskát maradtak fent. Tehát beleláttam anyu helyzetébe, ezért kompromisszumot kötöttünk, hogy akkor leredukáljuk felére az ottalvásokat, és akkor én is rendszeresen járok barátomhoz, hogy anya nyugodtan tudjon aludni. (Azelőtt nem nagyon szerettem az exemnél aludni, de végül megszoktam.) Szerintem ha heti két alkalommal megengeded, hogy ott aludjon az ideális, de a többi napon vezess be egy időlimitet és próbáld megbeszélni a lányoddal, hogy diszkomfort érzeted van, mikor ott van a fiú. Ha normálisan lett nevelve, megérti. :)
2015. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!