Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha ki akar tagadni...

Mit tegyek, ha ki akar tagadni a családom? [hosszú]

Figyelt kérdés

Próbálom röviden-tömören összefoglalni...felső középosztályból származó egyetemista lány vagyok, közgazdásznak készülök. A párommal másfél éve vagyunk együtt, a családom viszont az elejétől fogva utálja a páromat, bár ezt nem mondták ki tavaly év végéig, inkább kétszínűsködtek...egészen addig, amíg az apám részegen meg nem vert engem és anyámat, majd a nagymamáimat is, mert hogy egy mocskos cigány van a házában (hozzáteszem: a párom apjának tényleg vannak roma felmenői, de a családja ettől függetlenül nem az, jómódúak, dolgoznak, tanulnak, nem lopnak-csalnak). A nagymamám egy ideig szerette a páromat, majd egyik napról a másikra ő is ellene fordult. A jelenlegi helyzet: a párom ki van tiltva tőlünk (amúgy sem jönne szívesen), a szüleim már a neve hallatán is rosszul vannak, a nagymamám folyamatosan "kóstolgatja", és szentül hiszik, hogy semmi komoly nem lesz köztünk, ennek ellenére közölték, hogy ha mégis lenne esküvő/gyerek, akkor kitagadnak a családból, és minden egyes olyan családtagot is, aki eljött az esküvőmre...

A párom egy csinos, rendes, tisztelettudó férfi, aki most készül egyetemere, illetve a szakmai vizsgája után azonnal munkába fog állni, nyáron össze is szeretnénk költözni.


A kérdésem: szerintetek mit tegyek, hogy a családom ne úgy tekintsen rá, mint "egy mocskos cigányra"? (ps.: nem látod rajta, hogy vannak roma felmenői)

Rengeteg rosszat kaptam a családomtól, sokat szidtak és ütöttek, de ennek ellenére nem akarok nélkülük élni...nekem sokat jelent az anyám, belehalnék, ha nem lenne ott életem egyik legfontosabb napján és nem látná az unokáit. :((((



2015. márc. 17. 21:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"felső középosztályból származó "


vs.


"az apám részegen meg nem vert engem és anyámat, majd a nagymamáimat is, mert hogy egy mocskos cigány van a házában"


Akkor most melyik?

2015. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 acelsziv ***** válasza:
100%
11: jogos. Inkább egy tróger aki valahogy megszedte magát
2015. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 pissedoff válasza:
100%

Az elso valaszaval egyetertek. Kinek kell olyan csalad/csaladtagok akik nem a boldogsagodat akarjak?

Ha a parod drogos/megver/bortonben van allandoan, lop csal stb. akkor megertem ha "feltenek" teged tole...

Ha ilyesmi soha nem tortent, akkor nincs okuk valakit utalni csak azert mert cigany ver van benne. Foleg ha tudjak, hogy ezzel neked mennyi fajdalmat okoznak. Ilyen csaladtagokert nem kell ragaszkodni. Ne felj, amelyikben van egy csepp emberiseg az elobb-utobb ugyis megbanja es bocsanatot kerve jon majd hozzad. Addig meg ne vedd a szivedre, van jogod boldog lenni azzal aki boldogga tesz teged! Sajna az nem a csaladod....

2015. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, most már kicsit nyugodtabb a lelkem. :) Én is abban reménykedek, hogy az idő majd évek múlva valamit enyhít a dolgon, ha nem, akkor viszont továbblépek.
2015. márc. 18. 15:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én kísértetiesen hasonló szituációban vagyok. Összekerültem a barátnőmmel, akit fél év után az apai nagynéném bekóstolt, és beindult a daráló, akinek tudták telepofázták a fejét hogy milyen a barátnőm. Ezek után volt egy eljegyzés, az apám kijelentette utána hogy kövér disznó nem kell a családba, mert nem akarja hogy guruló unokái legyenek...nem érdekelt mit mond, szeretem a páromat, aki már majdnem egy éve a feleségem...nemrég kisbabánk született, akit nem hajlandóak meglátogatni, és a család többi tagja felé azt tolmácsolják hogy el vannak tiltva a gyerektől. Kemény dió...engem közjegyző előtt akart kitagadni a végén kínjában apám, mert már nem tudott mivel bántani, zsarolni. Sajnos ezidáig nem járt szerencsével mert nem sikerült neki :)
2015. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sajnos itt nem szülői féltésről beszélünk, hanem uralkodásról. Mai napig ők akarják megszabni hogy élj, kivel élj...és ha ezt nem teszed meg majd jön a fenyegetés, persze előtte a felhánygálás, hogy az ő lakásukba laksz...stb
2015. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
15-ös! Sajnálom, hogy Te is ilyen cipőben jársz, mint én, de jó olvasni, hogy Te már házas vagy és gyereked is van, és lehet így is élni.
2015. márc. 24. 22:03
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát a papád aztan, aki szétveri a csaladot, igazan úri kékvér pasas, meg a nagymamakat se kimelte!

Igazan arisztokrata, ettöl mitöl rosszabb egy roma?

2015. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!