Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeret engem senki? 14/l

Nem szeret engem senki? 14/l

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, két évvel fiatalabb nálam. Amióta megszületett anyukám kedvence lett. Apukám meg inkább engem szeret. De mivel alig foglalkozik velem, állandóan mérges és káromkodik én nem tudom igazán szeretni és neki is inkább csak teher vagyok. Próbálom szeretni, néha megy is de utánna elkezd kiabálni, mérgelődni és dühöng. Jó tanuló vagyok, általában ötösöket hozok, de ha néha becsúszik egy négyes vagy hármas anyukám teljesen kiborul, kiabál, megbüntet mondja hogy hülye vagyok, nem tanulok, sehova sem vesznek fel. Nekem ez rosszul esik, így is kevés az önbecsülésem. És ráadásul sokszor mondogatja hogy milyen félős vagyok csak mert nem merek idegen emberekkel ismerkedni. Szerintem ez lehet hogy azért van mert nem megyünk el semmi közös családi programra, eddig kétszer voltunk közösen étteremben. Állítólag azért mert a tesómmal bután viselkedünk és nem tudunk rendesen enni. Szerintük az összes gyerek tökéletes és csak mi vagyunk ilyen elcseszettek. Ez nagyon zavar, nem érzem hogy a szüleim szeretnének. A tesómmal is romlott a kapcsolatunk. Pedig nagyon szeretem őt csak nem mutatom ki. Együtt voltunk oviban, nélküle nem tudom mit csináltam volna. Aztán megszoktuk hogy mindig együtt vagyunk. Ezt úgy értem hogy jártunk még oviban valami gyerektornára és akkor is mindent együtt csináltunk. Neki aztán lettek fiúbarátai és akkor én velük lógtam. Az iskolában viszont önállósodni kezdtem. Ott már nagyon idegesített hogy mindig mindenhova követett. Ő a mai napig nagyon bújik az anyukánkhoz és olyan ciki néha pl ha vásárlásnál elkezdik ölelgetni egymást. Én ennyi idősen ha meg akartam ölelni ellökött hogy már túl nagy vagyok. Néha úgy érzem tök egyedül vagyok és nem szeret senki. Szerintetek mit csináljak?

2015. márc. 22. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én szeretlek. :*
2015. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Ha ilyen elcseszettül viselkednek veled a szüleid, akiknek FELTÉTLENÜL szeretniük kellene, idegenedj el tőlük. Ha más a véleményed mint nekik, ne hallgass rájuk(természetesen csak ésszel, mert ők tartanak el, és tényleg szót kell fogadnod nekik) Ignoráld őket amennyire csak megteheted, várd meg a 18-at és már mehetsz is, és elfelejtheted őket...

Vagy a másik lehetőség, hogy megbeszéled velük...

De minden esetre szerezz barátokat, és tényleg próbálj meg új emberekkel ismerkedni, ez majd eltereli a figyelmedet. És biztos sokan lesznek akik szeretni fognak, csak meg kell őket keresni :).

2015. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mindig a legkisebb a kedvenc.

téged is szeretnek,de most nem te vagy a középpontban.

reméljük,nem lesz ez mindig így,biztos szeretnek téged is

2015. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Biztosan szeretenek téged, csak nem mutatják. Sajnos a felnőttek ilyenek.


Azt írod: " Állítólag azért mert a tesómmal bután viselkedünk és nem tudunk rendesen enni." Ez mindenkivel, minden családban így van. Majd kinövitek, megkomolyodtok stb.


Anyukádnak meg mond meg, hogy adig szeretnéd megölelni őt, amíg van rá lehetőséged!


Idegenekkel meg nem kell ismerkedned - csak akivel feltétlen fontos - erre lesz még bőven lehetőséged.


Apukádnak meg lehet a munkahelyén vannak gondjai, azért mérges sokszor.

2015. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nem veled van a gond, ahogyan írsz, abból lejön, hogy roppant értelmes, és okos lány vagy. Talán ismerkedj. :) 24/F
2015. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Sajnálom a helyzetedet. Én is hasonlóan éltem meg a gyermekkoromat. Mostanra egy idegroncs 18 éves lettem, aki teljesen elidegenült a szüleitől, nem tudom kimutatni az érzelmeimet, rossz társaságba kerültem, ahol nem vetik meg a drogokat. Próbáltam elhinni, hogy ők erről egyáltalán nem tehetnek. Kerestem más okokat, de végül rájöttem, hogy csak magamat csapom be! :)


Mutasd meg a kérdést, valamint a válaszokat a szüleidnek, talán észhez térnek picit. A leírtak alapján az jön le, hogy ők egyáltalán nem veszik észre magukat. Később is téged fognak hibáztatni amiért ilyen "elcseszett" vagy, tegyél ellene. Mert ez így NEM NORMÁLIS. :) Minden gyereknek kijár egy normális család.

18/L

2015. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha mész középsuliba,a helyedben koliba mennék,akkor fog enyhülni a helyzet,ha csak hétvégente,vagy két hétvégente látnak.Biztosan nehéz lesz,de legalább önállósodsz,szociálizálódsz-ha már szüleid nem bírták biztosítani-,senki nem fog a nyakadra járni.
2015. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

FELHÍVJUK FIGYELMÜKET, HOGY EZ BIZONY HOSSZÚ LESZ, CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE OLVASSÁK ÉS CSAK AKKOR HA VAN RÁ ELÉG IDEJÜK!!!

Az ilyen hosszúakat nagyon szeretem, mert nem csak egy egyszerű kérdésre kell választ adni, hanem maga az egész szöveg sok kicsi kérdés, még ha a kérdező erről nem is tudott. Tehát bontsuk föl:

-Édesanyád kedvence lett-->Mindig ez van ha új gyerek érkezik, reménykedj, hogy jön majd még egy, a legnagyobbnak és a legkisebbnek lesz a legjobb és Te beletartozol ezekbe(középsőnek lenni viszont szívás, hidd el)

-Édesapád ideges stb.-->Úgy vettem ki, hogy ő közelebb áll hozzád mint az öcsédhez, sőt mi több jobban szeret mint édesanyád(legalábbis ezt írtad). Tehát valószínűleg nem miattad ideges, hanem pl.:munkahelyén idegesíti föl valami, vagy az úton a kevésbé intelligens gyalogosok és/vagy sofőrök.

-Jegyek-->Ez ellen nincs mit tenni, ignoráld amikor ezekkel jön, vagy tapintatosan kérdezd meg:"Miért neked nem voltak nehézségek a tanulással?"(itt a tanpintatosan nem azt jelenti amit én csináltam[a lépcső közepéről, egy fél szelet hússal a számban, gonosz hangon]), ja és azt is említsd meg, hogy nincs minden tantárgyra szükségehhez érdemes valami cél (mint pl.:"én szürke marha salakanyagot a környezeti objektumokról eltávolító szakmunkás[kapirgálni a tehénsz*rt] szeretnék lenni" a példa kicsit abszurd de érted igaz) és mondd meg, hogy igazából csak azokkal érdemes igazán foglalkozni amik ehhez kellenek(nekem édesapám megértette-->rossz jegyet lesz*rja amíg nem matek, fizika vagy angol)

-Önbecsülés-->Ne a szüleidtől akard megszerezni, ők úgyis mindig jobbak voltak és jobbak is maradnak mint Te(ez persze nem igaz, remélem), inkább támaszkodj a barátaidra(ha nincsenek gyorsan szerezz, nélkülük én sem bírnám), ha van valaki(ugye érted kire gondolok, ugye? RÁ, tudod igaz?) speciális(sokkal szebb szó mint a különleges) akkor még az ő véleményét tartsd szem előtt, és ami a legfontosabb felelj meg magadnak, ez jelentősen növelheti az önbecsülést.

-Félős-->Minek sok ismerős, én is megelégszem azzal a kevéssel ami van(nagy részüket utálom is mint a sz*rt). Mondhatnának a kapcsolatokat, de már az sem ér sokat a pénz ami számít, meg a benyalás annak akinél el akarsz érni valamit(természetesen ez párkapcsolati ügyeknél nem így van!!!). Vigyázz életem egy részlete következik: Én sem ismerkedem, nem mintha nem mernék ismerkedni velük, ők félnek tőlem.

-Közös családi program-->Nekem sok ilyen volt és hát egész normális szociopata lettem(nem nem vagyok az), az előző pont nem vezethető vissza erre ne aggódj.

-Étterem-->ch... minden gyerek ilyen

-Mindenki tökéletes...-->Más családokban meg lehet, hogy rólatok mondják ezt:"Bezzeg a ...-ék" a ... helyére tedd a saját neved, mindenkinél tökéletesek máshol és csak náluk retardáltak.

-Testvéreddel való viszony-->Az idősödéssel jár, 7 éves korom óta már mi sem verekedtünk a bátyámmal.

-Testvéred+édesanyád a boltban és/vagy egyéb közterületen-->Ez ne neked legyen ciki, szégyellje inkább magát az édesanyád amiért nem képes elengedni végre a kezét, és hagyni, hogy elkezdjen felnőni.

-Te+édesanyád-->Erről nincs mit mondanom, 12 évesen én toltam el őket, hogy kellenek a halálnak az öleléseik de nekem nem

-Lezáró kijelentés+Fő kérdés-->Egyedüllét ellen barátok(lásd valahol föntebb). És ne aggódj biztos van aki szeret, vagy ráb*sztál mint én és nincs, de egyedül is egész jól meg lehet lenni, csak hozzá kell szokni.

-Záró kérdés-->Hát... öhm... ha nem tudod olvasd újra amit írtam.

ÉS végül: elnézést a (kis)regényért.

2015. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kihagytam a lezáró sorokat:

14 vagyok, fiú ne aggódj nem vagy egyedül a gondjaiddal.

Egész szimpatikus vagy, bár ez lehet, hogy azért van, mert neked is sz*r az életed.

És ami a legfontosabb: Az Erő legyen veled, ifjú Padawanom

2015. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én szeretlek :D
2015. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!