Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van/volt valaki abban a...

Van/volt valaki abban a helyzetben, mint én? Mit tesz/tett?

Figyelt kérdés

Öcsém 15 éves, egy technikai zseni. Egész nap a gép előtt ül, ha épp nem ott van, akkor arról beszél, más témája nincs. Reál tárgyakból jó, a humánt nem szereti, de megtanulja, kitűnő tanuló. Mikor középiskolát kellett neki választani, a szüleim, nagyszüleim hónapokig azon görcsöltek, tervezgetik a jövőjét.

Én 16 éves vagyok, sokkal csöndesebb, mint az öcsém. Még iskolás sem voltam, már verseket, meséket "írtam", jobban mondva írattam le a nagymamámmal. Ő az egyetlen, aki nem csak az öcsémet értékeli. Humán tárgyakból jó vagyok, szeretem őket, a reál tárgyak gyengébben mennek. Az átlagom általánosban 4,5 körül volt, most 4-es, mert a matek, a fizika és a kémia lerontották. Ideiglenes felmentést kaptam matekból, magántanárnál kéne behoznom érettségiig a lemaradást, de a szüleim bagóznak rá. Apa úgy gondolja, hogy mindegy, hülye vagyok hozzá, úgysem fogom tudni megtanulni, fölösleges tanárt hívni. A másik nagymamám egyfolytában felhozza ezt a témát, úgy tesz, mintha konkrétan fogyatékos lennék. Még mindig szeretek írni, ezt csak az öcsém tudja, a többiek túlságosan el vannak foglalva mással. Mikor mondtam, hogy melyik egyetemre szeretnék menni, legyintettek, mintha esélyt sem látnának arra, hogy valaha is bekerüljek oda. (Apa 4,5-ös átlaggal szakiskolába akart küldeni mondván, hogy "ott csak lesz belőlem valami".)

Az alapszituáció ez. Nem tudom, mit tegyek ellene, szerintem én sem vagyok buta, el akarok érni valamit az életben, de ezek szerint csak én látom úgy, hogy ez lehetséges. Ha önálló keresetem nincs, zsebpénzem sem, hogy szerezzek matektanárt? Mert felmentéssel kétlem, hogy annyira kapkodnának utánam az egyetemek... Ráadásul kicsit unom már, hogy mindig az öcsém van a középpontban, engem meg úgy kezelnek, mintha semmihez sem értenék.



2015. márc. 22. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ne keseredj el. Az eltérő iskolai előmenetelt mutató gyerekeiket a szülők nemigen tudják megfelelően kezelni. Azt a gyereket, amelyik a saját elvárásaiknak megfelelően teljesít, amelyik hozzájuk hasonló, azt többre tartják, a másikat, amelyik számunkra kissé érthetetlen, azt hajlamosak elhanyagolni.
2015. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Öcséd nem tud segíteni? Tudom, hogy fiatalabb, nem tart még ott a matekban, de ha ennyire jó, akkor - elolvasva a könyvből az elméletet - valószínűleg megértené és el is tudná magyarázni neked, ami nem tiszta. A neten szerintem van egy csomó oldal, ahol találsz magyarázatokat, példákat, levezetéseket. Osztálytárs is segíthet, biztosan van köztük jó matekos. Öcséd abban is segíthet, hogy melléd áll a szüleidnél, elmondja, hogy gyakoroltok, fejlődsz, képes vagy rá, és kéne néha-néha a matektanár.
2015. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

A suliban kérdezz rá, hogy ilyen korrepetálás jelleggel, nem foglalkozna-e veled a tanárod. Vagy kérd meg az egyik osztálytársad aki jó matekból, hogy néha üljetek össze.

Amúgy ha nem mennek a reál tárgyak, akkor lehet tényleg jobban jártál volna egy szakmával. Humán tárgyakkal mit akarsz? Jogra iszony magas a pont határ, ha oda akarsz menni, arra nagyon rá kell feküdni. Vagy elmész tanárnak éhbérért, vagy bölcsésznek, hogy aztán a mekiben áruld a sült krumplit? Az tök jó, hogy te írogatsz, de abból nem igen lehet megélni.

2015. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nem voltam ilyen szituációban. De én is nagyon rossz voltam matekból. Sokat gyakoroltam otthon és úgy is bár a kettest Megkaptam. Próbálkozz több féle matek könyvekkel mert vannak nagyon jók amelyek nagyon egyszerűen leírják a szabályokat.
2015. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Az öcsédet ne hibáztasd, mert nem ő tehet róla, hogy a családod különbséget tesz kettőtök között. Te is jó vagy sok dologban, csak másban. Ne is törekedj, hogy hasonlíts rá, mert még ha pontosan ugyanolyanná válnál is mindenből, akkor is ő volt az első.. Te járd a saját utadat. Ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmadat. Magántanár nélkül is felhozod magad matekból, mire érettségire kerülne a sor.
2015. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
vannak képzőművészeti fősuli, egyetemek is...
2015. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Öcsémet, szeretem, semmi bajom vele.

Egyébként annyira hülye nem vagyok matekból sem, csak a gimis tanárom borzalmas, aki általánosban ötös volt, az nála épp, hogy hármas. Általánosban nekem is meg volt a hármas, esetenként a négyes is.

2015. márc. 22. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Keress egy tanárt, és állj oda a szüleid elé azzal, hogy őt akarod, és ennyi meg annyi lesz a díja. Így már csak nem utasítanak el.
2015. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire szigorú, vagy ennyire rosszul tanít? Egy matekdoga osztályzása eléggé objektív paraméterek szerint történik, vagy jó az eredmény és a levezetés, vagy nem.
2015. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező..ez bizony igaz sok esetben. Általános iskolában nulla voltam . Közép iskolában a legjobb voltam. Érdekes módon a jeles tanulók általános suliból nem tudtak felelni azokra a kérdésekre amelyek általános iskolában neg kellett volna tanulni
2015. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!