Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van/volt valaki abban a...

Van/volt valaki abban a helyzetben, mint én? Mit tesz/tett?

Figyelt kérdés

Öcsém 15 éves, egy technikai zseni. Egész nap a gép előtt ül, ha épp nem ott van, akkor arról beszél, más témája nincs. Reál tárgyakból jó, a humánt nem szereti, de megtanulja, kitűnő tanuló. Mikor középiskolát kellett neki választani, a szüleim, nagyszüleim hónapokig azon görcsöltek, tervezgetik a jövőjét.

Én 16 éves vagyok, sokkal csöndesebb, mint az öcsém. Még iskolás sem voltam, már verseket, meséket "írtam", jobban mondva írattam le a nagymamámmal. Ő az egyetlen, aki nem csak az öcsémet értékeli. Humán tárgyakból jó vagyok, szeretem őket, a reál tárgyak gyengébben mennek. Az átlagom általánosban 4,5 körül volt, most 4-es, mert a matek, a fizika és a kémia lerontották. Ideiglenes felmentést kaptam matekból, magántanárnál kéne behoznom érettségiig a lemaradást, de a szüleim bagóznak rá. Apa úgy gondolja, hogy mindegy, hülye vagyok hozzá, úgysem fogom tudni megtanulni, fölösleges tanárt hívni. A másik nagymamám egyfolytában felhozza ezt a témát, úgy tesz, mintha konkrétan fogyatékos lennék. Még mindig szeretek írni, ezt csak az öcsém tudja, a többiek túlságosan el vannak foglalva mással. Mikor mondtam, hogy melyik egyetemre szeretnék menni, legyintettek, mintha esélyt sem látnának arra, hogy valaha is bekerüljek oda. (Apa 4,5-ös átlaggal szakiskolába akart küldeni mondván, hogy "ott csak lesz belőlem valami".)

Az alapszituáció ez. Nem tudom, mit tegyek ellene, szerintem én sem vagyok buta, el akarok érni valamit az életben, de ezek szerint csak én látom úgy, hogy ez lehetséges. Ha önálló keresetem nincs, zsebpénzem sem, hogy szerezzek matektanárt? Mert felmentéssel kétlem, hogy annyira kapkodnának utánam az egyetemek... Ráadásul kicsit unom már, hogy mindig az öcsém van a középpontban, engem meg úgy kezelnek, mintha semmihez sem értenék.



2015. márc. 22. 20:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Gyakorlással fel tudod hozni négyesre, akár ötösre is. Nyelvekből jó vagy? Nem olyan elérhetetlen az a felvételi pontszám.
2015. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ebben a helyzetben az osztályfőnök is sokat tud segíteni. Mondd el a gondodat, az elképzeléseidet, merre indulnál tovább, ő valószínűleg objektíven lát téged, segíthet, hogy mennyire reálisak a terveid, mit kell tenned, hogy elérd, beszélhet a szüleiddel is.
2015. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy mi akarsz lenni, ami annyira esélytelen?
2015. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt ilyen sz*r tanárom nem is egy. Érdekes egyik tanárnál 5ös voltam németből a másiknál (mindenkivel együtt) 2-3-ért küszködtem. Matekból is egyszer olyat kaptam, hogy megmagyarázta, hogy nekem azért nem segít, mert nem tudom és ha ilyen hülye vagyok iratkozzak át egy másik suliba wattafak?

Mert felírta a táblára a feladatot, oldjátok meg aztán csak körbemászkált ha valaki elakadt vagy hogy jól csinálják-e. Barátnőmnek konkrétan azt mondta, hogy 2-3nál jobbra ne számítson mert LÁNY.... felfújtam magam és egy héten keresztül csak matekoztam szerencsére a kollégiumunkban az egyik "felügyelő" (nem tudom hogy mondjam, aki x naponta ott van és vigyáz mindenkire) matek tanár volt és sokat segített. A tz-re olyan penge lettem, hogy 5 öst írtam, a hülye tanár meg csak annyit mondott hogy hát voltak kellemes meglepetések...

Ha a szüleid nem hajlandóak segíteni neked, akkor próbálkozz más irányba elindulni. Pl barátnőidet megkérhetnéd hogy matekozzatok együtt, segítsenek. Vagy kérsz plussz pénzt ha tudsz "kajára" amiből kitudsz fizetni egy olcsóbb tanárt vagy valakit aki tud segíteni

2015. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

jézusom, fejezzétek már be ezt a bölcsészszakos fikázást...


kérhetsz matekból felmentést, akkor nem kell érettségizned belőle, hanem választhatsz bármi mást :) ha olyan egyetemre mész, ahova nem kell matek érettségi akkor a kutyát nem fogja érdekelni, hogy fel voltál mentve. BTK-n általában magyar/töri/idegennyelv kell és kész

2015. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs tesóm,csak unokatesóm,de így is egy nagy nullának érzem olykor magamat,mert ő "Ms. Tökéletes",aki egy agysebész,mindenkinek meg akar felelni,én meg a fekete bárány,mert van önálló véleményem,ha kell felszólalok és nem lehet villogni az indexemmel.Középsuliban felmentettek matekból,így felvettek anglisztikára még úgyis,hogy magyarból nagyon lehúzott a tanárnőm,aki konkrétan egyest adott a folyékony feleletemre,ami azért ha ötöst nem is,de egy hármast megért volna.Meg is mondtam neki a banketten,hogy méltánytalanul húzott le.Közben csak ötös lett az angol emelt szóbelim,vadidegenek előtt,úgyhogy ki is itt a hülye?Na mindegy.Amikor eldőltek a ponthatárok,írtam neki e-naplóban,hogy köszönöm a segítségét,de az álmomat így se törte derékba.Tavaly ősszel pedig visszahallottam,hogy érdeklődött felőlem,arra volt kíváncsi,kibuktam-e.Azért nehéz ez a fősuli,név ide vagy oda, egy nem éppen erős szakközép után,ahol le se szarják az embert,ha nem bioszból és kémiából vág az esze,mint a borotva-eü szakközépbe jártam-.Viszont csak bent maradtam.:D Szóval ne add fel!
2015. júl. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!