Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó, és nem dolgozó...

Dolgozó, és nem dolgozó anyák! Nektek hogyan működnek a napjaitok?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon tényleg az én anyukám van ennyire elfoglalva mindig mással, sem mint a családjával, és a háztartással, vagy ez normális.

Az élete vázoltan ilyen:

Majdnem mondhatom azt, hogy alig dolgozott valamennyit az életében, mert azóta, hogy elvégezte a szakmunkásképzőt. 2-3 évet dolgozott, aztán gyerekvállalás, és ahogy leteltek az évek, már csak a kibújás jött mindig a munka alól. (munkaügy által kiközvetített helyekre sem volt hajlandó elmenni dolgozni). Azóta is csak azért jár be a papám boltjába néha dolgozni, hogy meglegyenek a napjai, hogy közmunkára ne küldjék el.

Lényegében abból áll egy átlagos napja, hogy reggel felkel, elviszi a kutyát sétálni, utána elkíséri a hugomat iskolába (3 perc innen az iskola), elmegy venni magának valami nasit, hazajön, és befekszik a tv elé, vagy leül a géphez, és ott van délután 3ig. 3kor felkel, elmegy a hugomért, utána elindul megint a kutyával, este 6-7 körül megint hazajön, és újra tv, vagy internet.

Ha dolgozik, akkor egy átlag napja úgy néz ki, hogy miután elkísérte a hugomat iskolába, elmegy 8ra dolgozni (ami mivel nem nagy forgalmú bolt, sokszor csak 1-1 szál virág becsomagolása, és ennyi), aztán 3kor eljön onnan, elhozza a hugom a suliból, kutyázás, aztán este megint tv.

És persze egy munkás napja után hetekig hangoztatja, hogy ő azért nem ér rá erre meg arra, mert neki dolgoznia kell, és mennyire kegyetlenül elfárad, és nincs kedve semmit sem csinálni.

Én még itthon lakok, viszont elsősorban az iskolára kellene koncentrálnom, mert nemsokára vizsgázok. Az ő fáradtságát nem tudom komolyan venni, mert szakács tanuló vagyok, sokszor gyakorlaton 12-16 órákat talpalok megállás nélkül, mégsem panaszkodok. Ha hazaérek, főzök valamit miután bevásároltam, hogy legyen mit enniük, de a két testvéremen kívül senkit nem érdekel. Cserébe annyit szoktam kérni, hogy legyen rend a konyhába, hogy legyen helyem. Ennek ellenére katasztrófa fogadott itthon ma ahogy hazaértem. Péntek óta nem voltam itthon, az öcsém panaszkodott, hogy még kenyér sincs itthon, sem semmilyen étel, és az egész konyha romokban. Mindenhol mosatlan, kosz, büdös. Anya arra hivatkozott, hogy szombaton bálba volt, és nem ért rá, hogy csináljon itthon akármit is...

Újabban már a saját szobáját sem hajlandó rendben tartani, össze vissza van dobálva minden, sosem főz, a takarítást is ránk hárítja mondva csinált indokokkal...

Nem azt mondom, hogy amúgy nem segítenénk be neki, mert eddig is besegítettünk, de ez már nem segítség, hanem helyette elvégzés..


2015. márc. 25. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
szerintem mutasd meg neki ezt,amit ideírtál:P
2015. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

és ő mit mondott amikor leültél vele beszélgetni?


Nyilván nem normális amit csinál, de valahol a személyiségében keresendő a probléma gyökere.. vannak lusta, semmirekellő emberek, ennek semmi köze ahhoz hogy ő anya vagy sem.

2015. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért?

Igazából már nem egyszer mondtam neki, hogy mi a helyzet, de nem jutott el odáig, hogy felfogja, vagy hogy változtasson. A nevelőapámnak is elmondtam már mindent, hogy mit gondolok, de nem változott semmi.

2015. márc. 25. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Dolgozó nő és anya vagyok.

Amennyiben valóban ez a helyzet, amit leírsz, az tényleg nem normális, nem átlagos.

Édesanyád finoman szólva is kicsit lusta, nemtörődöm, nekem nem ez az igényszintem, nem ez az elvárásom magammal szemben.


Egyedülálló anya vagyok, főállású munkahelyem van.

Budapesten élünk a gyermekemmel.

Egy átlagos munkanapom:

Kelek reggel 5.50 körül- tisztálkodás, reggeli készítés, munkahelyre étel készítés stb.

Ovis gyermekem kel 6.30-kor, utána öltözésben segítek (noszogatom), reggelizik (én kávé), ő gyorsan megnézzhet ha akar egy 10-15 perces epizódot dvd-n egy Thomas vagy hasonló kaliberű meséből, én addig sminkelek vagy összekészítem az úszós cuccot stb.

Indulás otthonról kocsival az ovi irányába 7.15-kor.

Oviban segítek levetkózni, kipakolni, búcsúzkodás, legkésőbb 7.40 körül már úton kell lennem a munkahelyemre.

A munkaidőm 8.00-kor kezdődik, esetleg 10 perc +/- a beérkezés.

A munkaidőm H-CS 8-17-ig tart, pénteken 14-ig, de az ovi is 17-kor zár, így előbb el kell indulnom.

A kisfiam az elsők között érkezik és az utolsó között tudom elhozni, így kb. 17.00-kor lépünk ki az ovi kapuján.

Ez után az alábbi dolgokat intézzük el pl.:

- gyors bevásárlás vagy zöldségesnél vásárlás

- posta (havonta 1-2* csomagfelvétel pl.)

- hetente 1* úgy megyek mozogni, sportolni, hogy viszem magammal a konditerembe és ott játszóházban van 1,5 órát, amíg én mozogni tudok

- most, hogy jóidők jönnek egyre többet vagyunk a szabad levegőn, ami lehet egy kis közeli játszótér a helyi barátaival, biciklizés vagy az előkertben valami "bogarászás" (egy újépítésű társasház közös ki kertjében egy kicsit gondozzuk a növényeket vagy volt, hogy elsöpörtük a havat, nyáron locsolni stb.)

- ha egyenesen hazamegyünk, akkor is akad naponta legalább 1-1,5 órás házimunka, ebben az is benne van, hogy segít nekem (ami tovább tart ugye): pl. berakunk, majd kiteregetünk egy adag mosást, főzünk valami egyszerűbbet vacsorára (pl. előző este befűszerezett hús kisütése, saláta, vagy egy tartalmasabb leves stb.)

- társasjátékozunk vagy mesét olvasunk (minden nap van mese, de tévézés már nincs délután)

- hetente-kéthetente 1* esetleg meglátogat bennünket ismerős, barátnő 1-2 órára

- este 1/2 8-8 körül már végzünk a vacsorával, utána van esti mese, szeretgetés, aztán fürdés- a kicsit lefektetem max. 1/2 9-kor.

- utána marad még általában a konyhai rendrakás: mosogatás, a másnapra megfőzött étel dobozba pakolás, konyha összetakarítás, esetleg az előző nap kimosott száraz ruhák vasalása/pakolása és ilyenkor van idő nekem valami alap "karbantartásra" is: manikűr vagy egy arcpakolás- közben ha van, akkor egy második adag mosnivaló is lemegy vagy interneten átutalom a számlákat vagy lefűzök pl. iratokat, elkészítem a másnapi ruhákat, táskát átpakolom, cipőket kitiszítom, esetleg a másnap esti főzéshez előkészülni (pl. fagyasztott húst kivenni stb.), vagy neten rendelni házhozszállítós bevásárlással nehezebb dolgokat, vagy épp a neten olvasni, utánanézni programoknak, de ha egy nagyobb értékű bútort vagy háztartási/műszaki dolgot szeretnék venni, akkor annak utánanézni, árakat összehasonlítani stb.

- általában 1/2 11 körül fekszem le aludni

- hét közben általában pénteken délután van egyszer porszívózás és felmosás mindenütt, illetve a vizes helyiségek kitakarítása, a mindennapokban robot takarít, este vagyunk otthon, így természetesen tisztaság és rend van

Hétvégén is max. 7.30-kor kelünk, vagy szombaton vagy vasánap délelőtt megyünk sportolni, a másik nap vagy otthoni közös játék van, vagy valamilyen gyermekprogram, illetve kis barátok jönnek játszani pár órára vagy mi megyünk látogatóba. A hétvégére már nagy háztartási munkákat nem ütemezek, csak max. főzés, esetleg egy-egy adag mosást betenni, de ez nem megerőltető.

A nagytakarításokat előre eltervezem, illetve időnként igénybe veszek segítséget is- akkor egy nap alatt megvan.

Mi a kisfiammal pl. a könyveket pakolgatjuk, míg a takarítónő ablakot pucol stb. Igyekszem erre a keretet megteremteni és nem sajnálom, hogy nem kell több hétvégét erre áldozni.


Gyermekvállalás előtt sem hagytam koszos ruhákat vagy edényeket szerteszét, általában nem szokásom felhalmozni a házmimunkát sem és a mindennapokban úgy élünk, hogy bármikor jöhet vendég, nagy meglepetés nem fogja érni az otthonunk állapotával kapcsolatban.


Sokszor vagyok fáradt (inkább néha munka után szellemileg), de azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.

Azt pdig már megtanultam, hogy a házimunkában a halogatás csak többletmunkát szül :) Beosztva, tervezve, ésszel csinálva naponta 1-1 óra ráfordítással sokkal könnyebb a rendet fenntartani.


Ha nem kellene dolgoznom, mert megengedhetném magamnak anyagilag, akkor sem tévézéssel ütném el az időt, de mások vagyunk, más az igényszintünk.

2015. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

A személyiségén sajnos nem fogsz tudni változtatni.

Semmirekellő és az is marad élete végéig.

2015. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
ja hogy neked exkluziv kiszoilgálás jár mert felnöttként otthon laksz...
2015. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
otthon lakik ,mert TANULÓ.ha valaki 12 órát ledolgozik és otthon lakik abban mi a kivetnivaló?amúgy anno pincérkedtem rendezvényeken ,meg egy kis vendéglöben.meg kell mondjam ,hogy szakácsnak lenni kemény meló.kedves utolsó egyébként tipikusan olyan lesz aki 18 évesen elküldi a gyerekét otthonrôl ,dolgozni meg még elöbb.velem is ezt csinálták kb.szeretem is érte a szüleim.
2015. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem normális. Anyukád alapból lusta, és pont azért fárad el ennyire, mert nem csinál semmit. Ha valaki a nap nagy részében nem csinál semmit, csak netezik, tévézik, eltunyul, elpunnyad. Én cukrász vagyok, úgyhogy át tudom érezni a szakmáddal járó nehézségeket. Én "csak" napi 8 órában állok egyfolytában, cipelek, emelek, mégis ez a folyamatos pörgés és a szakmám szeretete nem hagy elfáradni, inkább pörget és inspirál. Van 2 kisfiam, ezért én könnyített munkaidőben dolgozom, van, hogy kapok még egy plusz szabadnapot. Ritkán, de előfordul, hogy nem sok tennivaló van aznapra, ezért amíg a gyerkőcök oviban vannak, férjem dolgozik, jut időm több órát pihenni, netezni stb. Ilyenkor estére sokkal fáradtabb szoktam lenni, mint mikor dolgozom. Mert sem testileg, sem szellemileg nincs kihívás, egyszerűen leeresztek, álmos leszek.

Sajnos anyukádat nem fogod tudni megváltoztatni. Ezzel együtt kell élned addig, míg nem tudsz elköltözni otthonról.

2015. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hogyha főzne, mosna takarítana akkor azt mondanám hogy oké, háztartást vezet, de így tényleg nem csinál semmit sem.
2015. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!