Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tényleg hálátlan...

Szerintetek tényleg hálátlan vagyok?

Figyelt kérdés
Nekem a szüleim mindenből a legeslegolcsóbbat veszik, de ha nekik kell pl új ruha akkor irány a márkás boltok, hopp egy 40.000 Ft-os kabát, hopp egy 8000 Ft-os papucs, stb. Mikor nekem kell új papucs akkor kapok egy olcsó Sports papucsot. Mondjuk engem nem érdekel a márka, jó nekem a kínais ruha is. Múltkor akartam egy táskát ami 3000 Ft-ba került, teljesen ki voltak akadva, hogy én mégis mit képzelek, nem ér az annyit. Egyetlenegyszer kaptam a New Yorkerbe egy kabátot 10.000 Ft-ért, akkor anyám egy hétig nem beszélt velem, merthogy nekem mindenből a legdrágábbat kell venni. 4 tévénk van, semmi szükségünk nem volt újra, de azért vettek maguknak egyet 250.000 Ft-ért. Tönkrement a mosógépünk nemrég, el se vitték szervizbe, hanem még aznap újat vettek 135.000-ért. Amikor nekem kellett új laptop, mert a régi olyan lassú volt, hogy mire betöltött elfelejtettem mit akartam megkeresni, nem kaphattam, mert még működik ami van. Na aztán egyszer végleg bedöglött, kaptam egy újat 70.000 Ft-ért, apám szerint ez egy nagyon komoly laptop, fél évig ha működött kb. rendesen, de kiderült, hogy még ennél is olcsóbbat akart nekem venni. Telefonból csakis Sonyt vesz, ami a legeslegrosszabbak között van, szintén jó, ha fél évet kihúz. Apám teljesen kiakadt mikor mondtam neki, hogy nem jó sem a laptop, sem a telefon, a végén már a fejéhez vágtam, hogy nem kellene mindenből a legolcsóbbat venni. Elkezdett velem ordibálni, hogy mit képzelek magamról, milyen hálátlan vagyok, hozzam le aztán odaadja annak aki megbecsüli, én ne merjem többet azt mondani neki, hogy szeretem stb. Valóban hálátlan lennék? Nem érdekelnek a kínai ruhák, de azért legalább egy laptopból vagy telefonból ne a legolcsóbbat vegyék ami tönkremegy pár hónap alatt.

2015. márc. 16. 16:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
23%

Valami oka csak van...

Te, hogy viselkedsz velük? Segítesz otthon a háztartásban?

2015. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
29%
Hát elég ellenmondásos amit írsz. Írod, hogy nem érdekel a márka, majd írod, hogy milyen szar dolgot kapsz, holott márkás jobb lenne. Nézd. Nem mondanám, hogy hálátlan vagy, de tényleg örülhetnél, hogy egyáltalán kaptál laptopot vagy mobilt. Másoknak nincs 4 tévéjük, laptopjuk..Becsüld meg amid van..
2015. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
De laptopból ne a legolcsóbbat vegye ami kihúz 5-6 hónapot...
2015. márc. 16. 16:43
 4/39 anonim ***** válasza:
48%
Hát tegyél róla, hogy tovább bírja!
2015. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%

Már ne haragudj, de nekem is olcsóbb kategóriás laptopom van. Már lassan 2 éves, és tökéletesen működik. Nem lassú, munkámhoz is tudom használni. A lassúsága nem feltétlenül a laptop hibája.

Lehet ki kéne takarítani a gépedet, és nem letöltögetni minden reklámot, vagy hülyeségeket amik lassítják a gép működését.

2015. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos, hogy a műszaki cikk legyen megbízható. (Itt a kérdező a rossz márka mellé mindig odaírja, hogy elromlott / nem működik, ami számomra arra utal, az a baja vele, hogy hamar tönkremegy.)

Lehet, hogy még nagyon fiatal vagy, és azért vesznek olcsó holmikat neked a szüleid? - Már úgy értem, azt gondolják, "(egy gyerek számára) ez egy "komoly" laptop". Vagy arra gondolnak, a te korodban nekik sem volt ilyesmijük, ezért bármi, amit vesznek, sokkal több, mint ami nekik volt - persze, a világ változik, de ehhez nem mindig könnyű alkalmazkodni.

És az is lehet, hogy teljesen mellélőttem ezzel a generációs-problémakörrel, és valami egészen más van a háttérben...

2015. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Semmit nem szoktam letöltögetni rá és rendszeresen takarítom is... Nekik akkor miért jár mindenből a legjobb? Ha én velük megyek vásárolni olyankor soha nem megyünk el enni, bezzeg ha nem vagyok velük akkor a legdrágább éttermekbe mennek. Szerintem szimplán csak utálnak engem.
2015. márc. 16. 17:00
 8/39 anonim ***** válasza:
24%

Mert megdolgoznak érte.

Te nem tettél olyat ami ezt váltotta ki belőlük?

Egy szülő nem utálja a gyerekét, ülj le velük és mond el ezt, ha tényleg te semmi rosszat nem tettél ők pedig így viselkednek.

2015. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy hálátlan vagy, hiszen ha bőven megtehetik a szüleid, hogy kicsit jobbat vegyenek neked, ami mellesleg hosszútávon kifizetődöbb is és kevesebb is a bajod vele, akkor tényleg nem értem, miért sajnálják tőled. Főleg úgy, hogy közben maguknak sokszor feleslegesen igen drága dolgokat vásárolnak.
2015. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, az egy dolog, hogy a szülők megdolgoznak a pénzükért, de milyen szülő az, aki a gyerekére sajnálja az utolsó garast is, magára meg bőszen költekezik? Ennyi erővel járathatnák a gyereket lyukas rongyokban, tarthatnák kenyéren és vízen, az is alap ellátásnak számít, amit a szülőnek kötelessége biztosítani.


Sajnos ismertem ehhez hasonló szülőket. Amint a gyerekük betöltötte a 18-at, elzavarták dolgozni és albérletbe, nem támogatták semmiben, ők meg nyugodtan elmentek minden évben 2-szer puccos és drága helyekre nyaralni, stb. Sajnálom, hogy ezt mondom, de aki ilyen undok és önző, az jobb, ha nem vállal gyereket. Itt nem a pénz a lényeg, hanem a szülők hozzáállása.

2015. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!