Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bizonyítsam be, hogy nem...

Hogy bizonyítsam be, hogy nem kell tőlem félnie és nincs szükségem pszichológusra? Mit csináljak, ha félek?

Figyelt kérdés

Anya szeretne elvinni pszichológushoz, mert megtudta, hogy van egy alteregóm, egy másik személyiségem.

Tegnap mondtam el neki, mert kezdtem belegabalyodni a dolgokba és legalább egy személlyel tisztázhattam ezt.

Meglepődött, de nem gondoltam, hogy ez annyira megviseli majd, hogy ma reggel azzal áll elém, hogy szerinte pszichológushoz kellene járnom, mert ő tart ettől az egésztől és úgy érzi, ezt nem tudja kezelni.


De hát nem embereket ölök, csak a viselkedésem változik meg, magabiztosabb, kihívóbb vagyok, nem a "szürke egérke".

Én nem gondoltam, hogy ezzel így megijesztem, már bánom, hogy egyáltalán beszéltem róla neki.

17L


2015. márc. 29. 14:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Neked nem másik személyiséged van, hanem egyszerűen megjátszod magad egyes emberek előtt.
2015. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Utánanéztem most, ez eléggé személyiségzavarnak tűnik. De persze nem tudhatom, nem vagyok orvos.

Pl. csütörtökön is felelnem kellett magyarból, mert az előző dolgozatom rosszul sikerült és a tanár azt mondta, hogy csak így javíthatok. A felelés a rémálmom, meg minden fajta nyilvános beszélgetés és ezért féltem, hogy elrontom, összevissza beszélek majd. Előtte este mondta a legjobb barátnőm (aki tud erről az egészről), hogy akkor ne úgy álljak ki oda, mint x, hanem mint y, a magabiztos énem. Ne nézzek ki teljesen úgy, de vegyek fel pár olyan ruhadarabot, vegyem le a szemüvegemet és legyek magabiztos. És sikerült.

Nem tudom, hogy mégis hogy, de megállás nélkül beszéltem, amikor amúgy csak makognék. Még a tanárom is meglepődött

2015. márc. 29. 15:21
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
10-es vagyok. Úgy hívják önbizalom hiány. Ha te jobban érzed magad egykét kirívóbb ruhában és szemüveg nélkül akkor miért nem öltözködsz mindig így? A barátnődnek meg ez egy jó kis buli, naná hogy támogatni fog. Hidd már el hogy nincs semmi bajod. Az egyéniséged még alakul, tedd olyanná amitől magabiztosabb leszel!
2015. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha valóban többszemélyiségű lennél, azt nem te irányítanád. Te egyszerűen létrehoztál egy olyan kamu verziót magadból, ami megengedi neked, hogy bátrabb legyél. Tényleg érdemes pszichológushoz fordulnod, mert ez egyáltalán nem normális, és nem egészséges.
2015. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Ne erősködj, nincs másik személyiséged, csak erős a képzelőerőd és az önbizalomhiányodat úgy oldod fel, hogy másnak képzeled magad.
2015. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
Te nem vagy normalis, ezt halal komolyan mondom. Pszichiatriai eset vagy. siman kinezem beloled azt is, hogy addig hajszlod magadat ebbe az Lterego dologba, mig vegul nem fogod tudni ezt kezelni es mas emberekre nezve veszelyesse valsz majd. Azonnal menj el orvoshoz, kezeltesd magad! En nem akarok ilyen nem komplett emberek kozott elni, mint amilyen te vagy, ha mindez igaz, amiket leirtal magadrol.
2015. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy kicsit szánalmas. Mert ezek szerint megvan benned az erő (benned, a makogós eredetiben), csak maszkot teszel fel, hogy el merd mondani. Ezért kéne dokihoz menni. Mert nincs olyan, hogy nem tudsz egy épkézláb mondatot kinyögni, aztán leveszed a szemüveged, és te vagy a menőcsaj.
2015. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Egy pszichológus tényleg jó ötlet, ne szégyelld magad, nincs amiért. :) Mindenkinek van itt-ott furcsasága, ha sikerül elfogadnod magad, talán mind a két éned érvényesülni tud egy személyben. Szerintem fel lehet fogni adottságként is, hogy ilyen sokoldalú vagy, persze pont emiatt nehéz. A normális pedig mindig realtív.
2015. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%

És abban az esetben mit tennél, ha épp xként vagy a barátaiddal, be akarnak ülni egy bárba ahol elkérik a személyid, és kiderül hogy nem vagy 18 és más a neved? Esetleg belefuttok egy random igazoltatásba? Vagy megjelenik valaki aki yként ismer, aki visszafogott és szemüveges?

De ciki helyzetekbe kerülhetsz te ezek miatt

2015. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó, ez nem tudathasadás, inkább csak egy komplexus kezelési metódus. Ettől függetlenül egy pszichológus sokat tudna segíteni abban, hogy ez ne okozzon hosszú távon problémát, hanem mindkét személyiségedből azt tartsd meg, ami hasznos. Így mindig magabiztos lehetnél, annak a veszélye nélkül, hogy túlzásokba esnél. Hidd el, anyukád csak jót akar, és amit mond, az jó ötlet. Ráadásul a pszichológus őt is meg tudja nyugtatni, hogy nem pszichiátriai beteg vagy, csak a problémáit egyedi módon kezelő tinédzser.
2015. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!