Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bizonyítsam be, hogy nem...

Hogy bizonyítsam be, hogy nem kell tőlem félnie és nincs szükségem pszichológusra? Mit csináljak, ha félek?

Figyelt kérdés

Anya szeretne elvinni pszichológushoz, mert megtudta, hogy van egy alteregóm, egy másik személyiségem.

Tegnap mondtam el neki, mert kezdtem belegabalyodni a dolgokba és legalább egy személlyel tisztázhattam ezt.

Meglepődött, de nem gondoltam, hogy ez annyira megviseli majd, hogy ma reggel azzal áll elém, hogy szerinte pszichológushoz kellene járnom, mert ő tart ettől az egésztől és úgy érzi, ezt nem tudja kezelni.


De hát nem embereket ölök, csak a viselkedésem változik meg, magabiztosabb, kihívóbb vagyok, nem a "szürke egérke".

Én nem gondoltam, hogy ezzel így megijesztem, már bánom, hogy egyáltalán beszéltem róla neki.

17L


2015. márc. 29. 14:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Mi bajod a pszichológussal?
2015. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
75%

Van némi ellentmondás abban amit írsz. Egyrészt próbálsz meggyőzni minket, hogy ami neked van, az személyiségzavar, másrészt próbálod megnyugtatni anyukádat, hogy ez (személyiségzavar, meg több személyiség) nem nagy probléma, nem kell pszichológus.


Szerintem egyébként egyik dologban sincs igazad. A személyiségzavar elég nagy probléma, de szerintem neked kutya bajod. Magyarórán egyszerűen csak összeszedtem magad, sikerült magabiztosnak lenned, amilyen egyébként általában nem tudsz, vagy valamiért nem mersz lenni. Na erre ideális a pszichológus, hogy segítsen egy kicsit magabiztosabbá válni. Szóval menj csak el nyugodtan, vagy legalább egyszer próbáld meg, aztán meglátod.


Az alternatív személyiség meg nem ilyen. Olvasd el Az ötödik Sally, vagy a Billy Milligan háborúi című könyvet. (az utóbbi megtörtént eset).

Szóval ha több darabra esik szét a tudatod (személyiséged), akkor arról nem lenne tudomásod. Külön külön élnék ezek a személyiségek az életedet, és te csak azt vennéd észre, hogy kiesett valamennyi idő. Pl. Reggel elmentél suliba, a következő kép az, hogy vacsorázol, és nem tudod, mi történt a kettő között. Szóval inkább hipochonder vagy, mint tudathasadásos.


Hallgass anyukádra, nem rossz, ha valaki segít abban, hogy sikerüljön kitörni a szürke egérségből. Szerintem a pszichológus csak hasznodra válhat, legfeljebb nem mondod el senkinek, hogy jársz, gondolom attól félsz, hogy dilisnek néznek.

2015. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%
Kettős személyiségről itt nincs szó. Mivel tudod, milyen ez "másik állapot" már nem lehet kettős személyiséged(akkor kiesne az egyik). Azt is említetted, hogy ez csak bizonyos társaságokban van, tehát mindössze náluk akarsz másnak tűnni, ennek a céljait már csak te tudhatod, találgathatnék de nincs kedvem.
2015. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!