Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz, aki egyszül...

Milyen ember lesz, aki egyszülős családban él és nincs testvére?

Figyelt kérdés
Anyámmal élek, nincs testvérem (féltestvéreim vannak, félévente max 1x találkozok velük). Saját tapasztalatok, más tapasztalatai, mit lehet erről olvasni, stb... bármi jöhet a témában. Jelenthet ez dupla "hátrányt" (például a "hagyományos" több gyerekes, apás és anyás családokhoz képest)?

2015. márc. 31. 00:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Még eszembe jutott, hogy egyáltalán nem vagyok önző, ez nevelés kérdése nem egykeségé.
2015. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb fiú barátom ilyen körülmények között nőtt fel.


A hátrányait a barátnője tudja megmondani: nem hisz a házasságban, folyton az anyjával beszél telefonon, sokáig tartott dűlőre jutniuk gyerek témában (mikor, hány...stb.) most épp az esküvő témával szenvednek. Szóval úgy általában ami a családban felnőtteknek normális, az neki nehezebben megy át.


De barátként imádom, nem véletlen ő a legjobb barátom már 10 éve :) Bármikor lehet rá számítani, és mivel nagyon női közegben nőtt fel, nagyon jól érti, megérti a női észjárást, és mindig bántóan őszintén megmondja, ha én vagyok a seg. egy adott szituban.


Szóval van előnye-hátránya. Engem a hátrányai ugye pont nem érintenek, mert nem az én párom :D

2015. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja a barátom nem önző egyáltalán, sőt!!! Ez nem tudom miért alakul így, de nem tesófüggő, mert nekem van kettő is, mégis önző vagyok. Szerintem ez alap jellem kérdése is.
2015. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Elsősorban azért merült fel bennem a kérdés mert azt vettem észre ismerőseim között hogy akinek van legalább egy testvére, és/vagy apja és anyja együtt van, azok extrovertáltabbak. Amugy nehezen ment a beilleszkedés főleg középsuliban, ennek ellenére 18 éves koromig azthittem vagyok annyira extrovertált mint a többiek, tévedtem... :).
2015. márc. 31. 18:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem él néhány ilyen tévképzet az válási árvákról meg az egykékről. Én például egyke vagyok, gyerekkoromban folyton azzal cukkolt a "barátnőm" hogy önző és elkényeztetett leszek emiatt (nyilván otthon ezt halotta). Ehhez képest kiscit sem vagyok önző, szeretek segíteni másokon, gyakran dolgozom ingyen másokért és jótékonykodok amennyit sikerül. A céljaimért keményen megdolgoztam, és elértem amire vágytam (szakma, munkahely, sportteljesítmény). Ehhez képest a piszkálódó "barátnőm" semmire sem vitte: lassan negyven, de egy iskolát sem fejezett be, ahányba belekezdett otthagyta egy-két félév után. A munkahelyeivel is ez a helyzet. Van egy gyereke (akiről lövése nincs ki az apja), és akit a nagyszülők nevelnek, amig a csaj a krapekokat hajtja.


A gyerek személyiségétől és a szülő(k) nevelési elveitől függ, kiből milyen felnőtt lesz. Velem szigorúak voltak a szüleim, követeltek. És meg is lett az eredménye.


Még annyi, hogy a férjem előtt volt olyan fiúm, akit az anyukája egyedül nevelt, és később egy másik is, akit az apukája nevelt egyedül. Az előbbi inkább feminin vonású volt, érzelmes, gondoskodó, nehezen hozott döntéseket (igazi "anyuci kisfia"). A másik fiú (akit az apja nevelt fel), pedig "alfa hím" típusú, küzdő alkat, aki nehezen mutatta ki az érzelmeit, de bátran vállalt felelősséget a tetteiért.

2015. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!