Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, hogy csak egy...

Florr kérdése:

Úgy érzem, hogy csak egy kötelesség vagyok az édesapámnak, illetve egy "végtermék" a volt házasságából. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok aki jelenleg az apjával "él". A szüleim elváltak alig 1 éve, szóval még elég friss a dolog, még sem tudom feldolgozni a történteket. Édesanyámnak súlyos mentális problémái voltak mindig is, elvileg depresszió, gyógyszereket szedett rá, sőt volt, h be is feküdt különböző intézetekbe- sőt egészen fiatal kora óta tartósan nem dolgozott. Úgy érzem már ez megbélyegezte az én életemet is, mert valójában sosem foglalkozott velem, mindig a saját sebeit nyalogatta. Persze volt mit ennem, tiszta ruha stb.. Apukám ez alatt az idő alatt nagyon feszült volt(a munkahely miatt is). 20 év után után elváltak, most anyukám abban a városban lakik, ahova én gimnáziumba járok. Most fogok érettségizni, és egyetemre is megyek ha minden jól alakul, csak sajnos a teljesítőképességem közel sem olyan amilyennek lennie kellene. Faterom épp, h elvált anyukámtól, megismerkedett egy másik nővel aki kb.2 utcára lakik tőlem. Eleinte jó kapcsolatba voltam vele, de ez a viszony megromlott mostanra, azt hittem ő lesz az a felnőtt személy, akivel nagyjából megtudom beszélni a problémáimat és érzéseimet..vagy még tanácsot is adhat. Mivel elég visszahúzódó vagyok nem tudtam reagálni a közeledésére, így ő "lemondott rólam". Főz nekem is, de ennyi, plusz van saját lánya akivel foglalkozhat. Kollégista vagyok, ez idáig csak hétvégente voltam itthon, de minden szünetben éreztem, hogy magányos vagyok. Most már tulajdonképpen egyedül élek itt, apukám legtöbbször a "barátnőjénél" van, éjszakára jön haza. Többször is próbáltam már beszélgetni vele, de mindketten nehezen fejezzük ki az érzéseinket, és én már úgy érzem kiábrándultam belőle is meg édesanyámból is. Persze az is eszembe jut, h ez az önállósodás később még hasznomra lesz, de ezek mellett attól félek, hogy én is depressziós vagyok, ugyanis sok tünetet tapasztalok már magamon. Kb. minden percben más lányokhoz hasonlítom magam, önbizalom hiányom van, nem igazán érzem, hogy hiányoznék bárkinek is ha nem lennék.

2015. ápr. 2. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezeket sajnálattal olvasom.

Szerintem a legjobb amit tehetsz az hogy nem gondolkodsz ezen sőt bele sem gondolsz. (Ha megteszed akkor nagyon rossz lesz és elmegy minden kedved mindentől. Ez sajnos tapasztalat.)

Próbálj meg örömöt találni és lekötni magad. Én magamból kiindulva tudom hogy akkor érzem a legjobban magam amikor csinálhatok valamit ami leköt és ebbe nagyon bele tudok merülni, de ha eszembe jut akkor nagyon vegyes érzéseim vannak.

2015. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezen vagyok, de egy esos napon mikor teljesen egyedul vagyok nagyon elhagyom magam..
2015. ápr. 2. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Keress filmeket amik lekötnek, készülj az érettségire, iktass be egy kis mozgást.

Barátokkal nem tudom hogy állsz, de velük is kimozdulhatsz.

2015. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mar nem igazan all senki kozel hozzam, van akinek en okoztam hatalmas csalodast, masban en csalodtam hatalmasat. Plusz akivel mehetnek is valahova az mind a varosban lakik. Baratom van,o szinten varosi, segit nekem, tudja a sztorit de sokszor szegyenkezem ezen dolgok miatt, es nem szeretnelmfolyton ismetelgetni a kinjaimat..
2015. ápr. 2. 20:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor ne emlegesd neki. Próbálj meg nem rá gondolni legalább ha közösségben vagy.

Nem tudom milyen messze van a város, de szerintem felmehetnél pl szombad délelőtt és este pedig hazajönnél vagy a barátod menne le.

2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jarunk egymashoz rendszeresen, csak nem szivesen hozom haza..nem egy atlagos helyzet az enyem, es azert kulon eletunk van nyilvan, nem lehetek mindig vele. Egyebkent koszonom a valaszod:)
2015. ápr. 2. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit segítettem már megérte:)

Valami hobbid nincs?

2015. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem igazan.Tavaly egesz evben jartam kondiba, nagyon szerettem, de iden a tanulas miatt nem nagyon jutott ido masra:/
2015. ápr. 2. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor otthon is csinálhatsz egy kis fittnest. Nem ugyan az, de hasonló és ennek is van eredménye. Nem utolsó sorban kikapcsolsz.
2015. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ami ebből lejött, hogy apukád új barátnője próbált veled barátkozni, de te nem voltál rá vevő, apukád gondolom nem akar már 18 évesen még téged pesztrálni állandóan, talán kezdened kéne magaddal valamit, fiúk, hobbi, stb.


Talán kicsit pozitívabban kéne hozzáállnod a dolgokhoz.

2015. ápr. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!