Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nagyon szeretném letenni a...

Nagyon szeretném letenni a jogsit, de enyhe epilepsziám van. Ezzel együtt letehetem? Vannak ilyenekre vonatkozó szabályok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Hát mennyire enyhe? Figyelj orvosin szart se néznek, elárulom. Volt egy 40 körüli csávó, full flepnis, te az kajak hintázott a székben meg rántagózott. Mindenki leesett az álla mikor megkapta az orvosit. Sima B-s jogsit szinte bárki kaphat sajnos. Csak a hivatásoshoz meg a nagyobb kategóriákhoz kell minden franc. Ez látszik is a baleseti statisztikákon. Komolyan mondom úgy kezelik a sima B-t, mintha azzal csak rollerezni vagy biciklizni lehetne. Annyi sok mindenféle debil állat megkapja. Ma is egy 23 éves kölyök megölte egy kisgyerek szüleit, mert versenyzett. Beszarás.


Ezzel persze nem rád gondolok, sőt, adná az Isten, hogy az összes hülye helyett csak enyhe epilepsziások legyenek az utakon!

2014. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 3 évig tünetmentes voltam, de idén újra előjött. Az orvos szerint a legsúlyosabb forma nekem az egy másodpercnyi "eszméletvesztés" lehet, rosszabb nem, úgyhogy szerencsés vagyok. Nagyon szeretek autózni, állandóan beleképzelem magam a sofőr helyébe, milyen szituációban mit tennék. Nagypapámnak rendszeresen segítek a vezetésben, mikor előzzön, mikor kanyarodjon ki a nagyobb forgalmú útra két autó közt, mikor adjon gázt, és gyorsan kerülje ki a parkoló autót, stb. Nem akarok beképzelt lenni, de ilyenekből még rosszul nem került ki. Egyelőre ennyiben merül ki a "vezetés", de szeretném megszerezni a jogsit, mint ahogy írtam.
2014. aug. 23. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű az eseted.

Nem kaphat jogsit az, akinek eszméletvesztéssel járó betegsége van. Az epilepszia (mint a diabétesz is) soha el nem múló valami. Bocs, hogy pontosan nem tudom, mennyi időnek kell eltelnie tünetmentesen, hogy kaphass. Hivatásos teljesen kiesik.

Egy másodperc eszméletvesztés, mint leghosszabb.

Egy másodperc alatt ekkora utat teszel meg:

40 km/óra -> 11,1 méter

60 km/óra -> 16,6 méter

90 km/óra -> 25 méter


Ha megkapod a jogsit, s váratlan rosszulléted miatt balesetet csinálsz, a büntetőjogi felelősség alól mentesülhetsz, de a sérült kártérítésre tarthat igényt.

Ez akár milliós összeg is lehet, hozzá a rossz érzés.

2014. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

#3: Nem mentesül a büntetőjogi felelősség alól, mert hiába nem néz "semmit" a családorvos, amikor kiállítja az orvosi igazolást, de megkérdezi (ha véletlenül nem tudna róla), hogy van-e valamilyen tartós betegsége. Egy epilepsziáról pedig bizonyára tud a háziorvos, és akkor az ő felelőssége, ha megadja az orvosit. Ha pedig a kérdező eltitkolja, akkor őt fogják becsukni ha balesetet okoz!

Egyébként is mindenkinek kötelessége (lenne) bejelenteni az egészségi állapotában beállt változásokat.

2014. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Harkonnen, nem néztem utána a büntetőjogban. Tavaly volt az Örs Vezér Terénél egy epilepsziás rohamból keletkezett halálos baleset.

Akkor nyilatkozta szakértő a tévében, írták az újságok, hogy büntetőjogilag nem vonható felelősségre, de polgári peres eljárásban a hozzátartozók kártérítést követelhetnek. Ha tévedek, erre alapozom.

Az eltitkolás persze más eset.

2014. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!