Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak ezt hogy mondhatnám...

Anyukámnak ezt hogy mondhatnám meg kíméletesen? Nem kioktatást várok!

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy aki nem a kérdésre szeretne válaszolni, hanem engem akar kioktatni a "szerelem" rejtelmeiről, inkább ne írjon. Köszönöm! :)


Összefoglalva, röviden:

Évek óta bele voltam zúgva egy fiúba, de nagyon. Csak Ő a "nőcsábász" fajta, akinek addig érdekesek a lányok, míg le nem fekszenek vele. Viszont engem észre sem vett...

1 éve összejött a legjobb barátnőmmel és akkor egy "picit" kiborultam. Jó, nagyon utáltam mindkettőt, a lányhoz a mai napig nem szólok és valahogy elértem, hogy összesen 2 barátnője maradjon. De a fiúval valahogy jóban lettem és először csak nagyon jó barátok voltunk (de tényleg, nem nyomult rám), viszont télen elutaztam vele 2 hétre és ott eléggé közel kerültem hozzá. De kapcsolatot nem akarok, meg szerintem ő sem, ezért mi csak összejárunk, úgymond.


És most az is szóba került, hogy esetleg az érettségi után hozzáköltözzek Pesten (lakást kap ajándékba). Ezt elmondtam anyának és fél óráig arról beszélt, hogy szerinte ez a fiú mennyire le akar velem feküdni, lássak tovább is a külsejénél, stb.


Hogy mondhatnám el ezt neki anélkül, hogy kiakadna?

Mármint, mindig kérdezget, hogy mizu a fiúkkal, de én eddig csak azt mondtam, hogy nincsen senki...


2015. ápr. 5. 19:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Most mit is akarsz neki elmondani? Hogy te is le akarsz vele feküdni, de kapcsolatot nem akarsz, vagy mi?
2015. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%
Ajandekba kap lakast. Rohadt ingyenelo.
2015. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azt szeretném elmondani, hogy nem kell amiatt aggódnia, hogy lefektet és utána levegőnek néz...
2015. ápr. 5. 19:18
 4/21 A kérdező kommentje:

Miért lenne ingyenélő?

Ha Te olyan anyagi helyzetben lennél, hogy egy lakásvásárlás nem jelentene gondot, képes lennél kollégiumba küldeni a gyerekedet? Azért ennyire ne irigykedjünk már.

2015. ápr. 5. 19:20
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

" Ajandekba kap lakast. Rohadt ingyenelo."


Hú itt valaki nagyon irigykedik :D

2015. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Aha. És erről te meggyőződtél? Hány éves vagy?

Mert ha elérted már a megfelelő kort, akkor igazából azt teszel, amit akarsz. Utálom, a fiatalokat ilyesmire biztatni, de végül is ez van.

leülsz vele, leszögezed, hogy fontos dolgot szeretnél neki mondani, és megkéred már az elején, hogy ha végig ismerni akarja a történeted, akkor ne kiabáljon, ne hisztizzen, ne szóljon közbe. Ha mégis belekezd a mondókába, akkor egyszerűen abbahagyod a mesélést, és kész. Nálunk ez anno bevált. És mivel anyu mindig szerette volna tudni, hogy mi zajlik körülöttem, képes volt megtanulni csöndbe maradni, és ordibálás nélkül kommunikálni.

2015. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem csak nőcsábász, hanem még pénzes is, akkor biztos, hogy ott fog hagyni vagy megcsal. Ha összeköltözöl vele, akkor csak házvezetőnőnek és szeretőnek kellesz neki.

Nagyon naiv kislány vagy.

2015. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, mindenki a saját kárán tanul, ha úgy van.

Lehet, hogy megkomolyodik és te megfogod, de az is lehet, hogy szimplán csak egy kellemes időtöltés lennél neki, amolyan barátság extrákkal. Ha te ezzel a tudattal, hogy esetlegesen tényleg csak szexre kellenél neki, nem tudna érzelmileg kötődni hozzád és ez neked elég, akkor hajrá. Nem te leszel az egyetlen, akinek szexkapcsolata van.

De amennyiben te érzelmileg is kötődni fogsz hozzá, akkor teljesen jogos lehet anyukád félelme, hogy csalódni fogsz, hisz ő nem szeretné, hogy csalódj és szenvedj.

De gondolom felnőtt vagy, de legalább is nem gyerek, mindenki csalódik egyszer, vagy többször, de ettől az élet megy tovább.

Amúgy nekem is volt szexkapcsolatom anno, de nem beszéltem meg anyukámmal részletekbe menően.

2015. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
mond meg neki hogy ne féljen attól hogy lefektet fekszel te magadtól is mert lazák az erkölcseid. Ja és használd ki míg vannak barátaid mert én a volt csaj helyébe szintén elérném hogy neked se maradjon senkid:-)
2015. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Ha minden áron hozzá akarsz költözni, akkor mondd azt, hogy legalább ismerőssel laknál és elég nehéz albérletet találni (ami tényleg nem könnyű). Gondolom a tanulmányok miatt költöznél Pestre, nem csak azért, hogy a sráccal lakj.

Te életed, nem nagyon szólhat bele 18 fölött a dolgokba (de úgyis belefog, a szülők ilyenek).

(A köztetek levő dologból bármi lehet, lehet, hogy csúnya vége lesz, de sokat lehet belőle tanulni. Anyudnak még azt mondanám, ha én, mint kívülálló beszélnék vele, hogy ha nem engedi, akkor soha nem tapasztalod meg a szép és árnyoldalát is dolognak. - Úgy mondom ezt, hogy én is voltam ilyen helyzetben, elsőnek jó volt, többet ilyet nem.)

2015. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!