Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azért fel jelenthetem apámat...

Azért fel jelenthetem apámat mert egy családi veszekedés során levágta a hajam? Vagy csak pl olyanért jelenthetem fel hogy megvert?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 6. 09:15
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen apám veszekedett anyuval, mint általában mindig. Belém kötött, én pedig meg akartam védeni magam teljesen normális hangnemben. Eddig soha meg sem szólaltam mikor szidott, de úgy gondoltam hogy ha szerintem most igazam van akkor kimondom amit gondolok. Többször volt már egyébként hogy megvert, anyut is, de sajnos nem tudunk elköltözni itthonról sehova. Valamint nagyon félünk hogy mit lépne arra ha mi elköltöznénk. Most is csak egy szokásos napi veszekedésnek indult a dolog, de a derékig érő hajam bánta. Kb 20cm-es lett belőle. Pár éve is volt már olyan h miközben megvert elment egy ollóért és aztal fenyegetett h levágja az egész hajamat. De akkor csak pár tincset vágott belőle.
2015. ápr. 6. 15:16
 32/39 A kérdező kommentje:
És még csak 16 éves vagyok sajnos.
2015. ápr. 6. 15:17
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdező, itt egyet tehettek, hogy anyukád fogja magát és elmegy a rendőrségre és testi sértésért feljelenti apukádat.

Igaz, sok esélyt nem látok, hogy tudnának segíteni, mert sajnos a jog nem igazán arra van kitalálva, hogy ilyen helyzetben segítséget adjon, de nehogy már szó nélkül hagyjátok.

És sajnálom, hogy mi van veled.

Magam is átéltem ezt. Igaz, anyukámnak majd 20 évig tartott, mire rájött, hogy hagyjon ott egy ilyen embert, a családi házunk bánta, amit apám felgyújtott, a rendőrség sem tudott semmit csinálni, de elmentünk, nem néztük az anyagi dolgokat, csak a biztonságot, a nagymamámnál húztuk meg magunkat, majd én férjhez mentem, anyukám pedig ott maradt a mamám házába, aki azóta már sajnos meghalt, szóval nem jártunk jól, de apám nem bántott többet senkit és béke lett.

Viszont annyit elértünk a hatóságok által, hogy bár büntetést nem kapott azért, amit tett, de legalább távol tartotta őt attól, hogy ott, ahová mentünk, ott bántson minket.

2015. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Nem írok már semmit, mert ezek a komplexusos guberátorok megint kib***nak.

Amúgy anyukáddal el kéne beszélgetni... Egyformán gyalázat mind2 szülőd.

2015. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
9%

no most már tudjuk mi volt a háttere a dolognak ...

itt nem is a hajvágás miatt kellene feljelenteni az apát hanem testi sértés miatt, a hajvágás az csak egy plusz


érdemes ekkor már a rendőrségen is feljelentést tenni az apa ellen - egen ezzel már fognak foglalkozni...

keressétek fel a NANE honlapját vagy helyi szervezetét és kérjetek segítséget...

gyermekbántalmazás címszó - gyámügy

ha van külsérelmi nyom akkor látlelet felvétele

elindítani a válást - kérni a ideglenes felügyeletet majd a teljes felügyeletet bár te 16 vagy nálad már figyelembe veszik h te kinél maradnál

és Anyukád el tudja hagyni ha akarja és elég erős hozzá

sok esetben mérlegelni kell h mi a jobb megoldás

biztos anyagi háttér de terrorban élni

vagy 0ról kezdeni de lelki békében


16 vagy már vállalhatsz diák munkát ezzel is segítheted azt h Anyukáddal h könnyebb legyen az újra kezdés



de ha csak azért vágta volna le mert pl szülői tiltás ellenére is lila hajjal jön haza a gyerek, akkor nem sok értelme lenne a feljelentésnek...

2015. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Igen, akkor lelki roncsot is csinálhatnak belőle.
2015. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Claritasa: Mesééélj, miket lát anyósod? Privibe is jöhet :)
2015. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Családvédelem, feljelentés, ügyvéd -- nővédelmi szervezeteknél pro bono is vállalnak, ha rá vagy szorulva, keress rá. A hajlevágásért is lehet valamit indítani, hiszen ez megalázás, arról nem is beszélve, hogy ha nem a beleegyezéseddel történt, akkor valószínűleg nem ültél tök magadtól szépen nyugton. A szóbeli bántalmazás is bántalmazás.
2015. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Látom jó régi kérdés már, de azért leírom, hogy velem anyám gyerekkoromba többször megcsinálta, hogy büntetésből levágta a hajam, én meg sírva engedelmeskedtem, mert gyerek voltam. Erőszakkal mondhatni és nem csináltam soha egetverő nagy bajt. Utána az iskolába úgy kellett csináljak, hogy jaj ugye milyen jó a hajam? miközbe belül majd meghaltam. Ez is bántalmazás. Ezen kívül egész életembe úgy megnyomorított az elmebeteg dolgaival, hogy 27 évesen mára pszichiátriára járok és azon küzdök, hogy meggyógyuljak pszichésen valahogy. Ja és azóta kizártam az életemből ezt az elmebeteg nyomorultat, aki minden csak nem anya.
2017. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!