Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy lány létemre apám férfiként kezel? Vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, elnézést ha kicsit furán jön le, de totál így érzem a dolgot, ahogy leírtam. Húsz év feletti lány vagyok, nincs tesóm. És néha totál úgy érzem, hogy férfiként kezel az apám! Már kis koromban is állítólag egy csomó inkább fiúknak való játékot vett, ami aztán vagy tetszett vagy nem, de erre annyira nem emlekezem már. Aztán 14 voltam amikor az ő hatására elkezedtem motort vezetni, később pedig együtt vezettünk autót sokáig, sok hasznos dolgot tanultam tőle. De mostanában azt veszem észreh hogy mintha túlságosan férfiként kezelne. Új kocsit vett és állandóan azzal jön, hogy olvassam el a több 100 oldalas használati utasítását és ha nem azt csinálom, más már nem is hasznos dolog. Vezetés közben meg nagyon csúnyán leolt, ha valami elrontok, a legjobban az zavar, hogy az ő 30 éves tapasztalatát várja el tőlem is. Kicsit kezdem úgy érezni, mintha férfiként kezelne. Szeretem az autókat meg vezetni is, de ez kicsit mitha sok lenne nekem. Meg most éppen női gondjaim is vannak, amit soha nem használtam kifogásként, de ma elég rossz napom volt e miatt éés kicsit se volt erre tekintettel, hkötöködni.grvábban elkezdett velem kötözködni, de ez most bolti dolog volt: néhány női dolgot venni, erre minek az nekem...na vajon????? Ezen ma nagyon kiakadtam, pedig még 1x írom, nem vagyok csak e miatt kényeskedő, soha nem fájt semmim, de ma mégis bőgni lett volna kedvem...


Én reagálom túl?



2015. ápr. 9. 22:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ó, hidd el sokkal jobban jártál apuddal, mint én az enyémmel. Apu mindig is fiúkat akart, amit meg is kapott a bátyáim személyében, de aztán jöttem én, aki lány vagyok és apu egyáltalán nem volt képes kezelni a helyzetet. Amikor kicsi voltam, mindig túlzásba vitte a - szerinte - lányos dolgokat. Hiába akartam távirányítós autót, ő rózsaszín egyszarvút vett nekem, mert "az a nekem való". Aztán ne tudd meg mennyire kiakadt, mikor először megjött. Egy egész álló nap anyát bombázta kérdésekkel meg mindenféle szakirodalmat olvasott, hogy aztán bejöjjön a szobámba, és "elbeszélgessünk". Annál kínosabb beszélgetésben még nem volt részem. Az első barátomat épp csak nem fenyegette meg, hogy ráuszítja az "ismerőseit", ha nem hagy békén. Szóval, apunak nem való ez a lányos apuka lét, de azért szeretem. :) Valószínűleg a te apukád is ilyen. Hagyd rá, ő már nem nagyon fog változni.
2015. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk testvérek, egy bátyám van, de ugyanúgy kezel apu, mint téged a tiéd. Alapnak tekint dolgokat, amihez nekem közöm nincs és amikor közlöm, hogy én ezt nem értem, vagy fogalmam sincs mi ez, akkor jön egy hangos DEHOGYNEM és magyarázat. Ha másodszorra sem értem meg, akkor már a kioktató stílus. :D 6 éve van jogosítványom, de ha mellettem ül, amikor vezetek, mindenbe belekotyog, mit miért nem csinálok jól, az agyamra megy. A kedvencem az, amikor szüksége van egy sofőrre, az mindig én vagyok. Mindig elmagyarázza merre fogunk menni, Pesten nem tudok közlekedni, fogalmam sincs mi merre van, de úgy magyaráz, mintha a pesti utakra születtem volna. A vége vita és az, hogy nem baj, megy előttem, kövessem. Persze az első kereszteződésben elhagy. Már megtanultam, ha ilyen van navigációt egyeztetünk és így nincs sem vita, sem eltévedés, sem agyvérzés a részemről. :D Mostmár csak azon pattog, hogy minek GPS, amikor olyan egyéééértelmű minden. -_-

De az is nagyon jó volt, amikor megkérdeztem hogy működik a tempomat, mert a régi autónkban nem volt, de amit vezetnem kellett, abban igen és autópályán gondoltam jól fog jönni. A végén azt is elmagyarázta hogy kell lámpát, meg rádiót kapcsolni, mint valami értelmi fogyatékosnak, aki nem látott közelről autót életében. :D :D

A házimunkában szintén mindig minden alap volt. Megyünk füvet nyírni, fűnyírót szerelni, villanykörtét, vagy éppen egész lámpát cserélni, kapcsolót felszerelni, csapot cserélni, fát hasogatni, tapétázni, meszelni, blabla... Az "add már oda azt a sz*rt" rendszeres kifejezés volt és rendszeresen vitát szült, hogy ha elmondaná értelmesen, akkor tudnám mi az a "sz*r" és oda is adnám nyilván...! A hólapátolásnál miért haladok ilyen lassan!?!? Hát mert egy gyenge nőőő vagyok b*sszus.

Szóval a mi kapcsolatunk sem egy felhőtlen apa-lánya viszony, de ettől függetlenül nem érzem úgy, hogy fiúként kezelne. Sokszor kibukok a stílusától, de ő az én édesapám, aki a maga módján ugyan, de nagyon szeret és én is nagyon szeretem őt!

Amit most így fiatal felnőtt fejjel látok, ahogy elköltöztem otthonról, hogy rengeteg előnye van annak, hogy engem nem apuci egyetlen pici rózsaszín hercegnőjeként neveltek. A koliban 3 másik csajjal laktam együtt és én voltam évekig az ügyeletes karbantartó a szobában, mert többnyire egy szöget nem tudtak beverni a többiek a falba, egy lyuk fúrásáról már nem is beszélve.

Ha esetleg szétdurrant egy-egy égő és a menet a lámpában maradt, akkor meg jött a kétségbeesett siránkozás, hogy most mi lesz, stb. Engem ezekkel nem igazán lehet zavarba hozni, mert azt láttam otthon aputól, hogy mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Én nagyon örülök, hogy ezt a mentalitást kaptam és bár lelkileg nagyon sokszor bántva éreztem magam, sokkal talpraesettebbnek éreztem magam olykor a női társaimnál. Nem srácként kezel(t), hanem egy talpraesett nőt próbált faragni belőlem és nagyon örülök, hogy nem kell férfi segítséget hívnom az apróbb munkákhoz. Ergo, szerintem ne aggódj emiatt, nem írtál olyan durva dolgokat, ami vészesen ijesztő lenne. :) Hidd el sok előnye lesz, hogy kicsit "fiúsra" igyekszik nevelni.

2015. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!