Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem dönthetek a saját...

Miért nem dönthetek a saját ballagásomon?

Figyelt kérdés

Most lesz áprilisban a ballagásom.

Ma mondták anyaék, hogy hol lesz utána a "buli" (szűk család, kb 15 fő) és hogy mi lesz a kaja. Ismerősünk, aki szakács, fog főzni. De meg sem kérdezik, hogy nekem mi tetszene! Ők már eldöntötték, hogy ez meg ez lesz. és ha mondtam, hogy én nem fogok enni az agyvelővel töltött sertéshúsból, még ők voltak megsértődve, hogy "egy vagyont költenek" a hidegtálakra, és én nem vagyok hajlandó belőle enni...


Vélemények?

18/L


2015. ápr. 13. 18:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%
# 20 - Tudod, lehet, hogy amit a kérdező akar, sokkal olcsóbban meg lehetne úszni, ehelyett a szülei rázzák a rongyot, meg azzal zsarolják, hogy "egy vagyont költenek", de ezt a kérdező nem kérte! Nem tudom, érted-e a probléma lényegét.
2015. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
30%

nektek miért kell minden kérdéshez hozzávenni az anyagiakat?

gondolom megtehetik.

ha leírjátok 6 x hogy nektek még palizerre sem telik, azzal nem lesz előbb a kérdező.

szerintem meg igenis ha már csinálnak valamit, költenek rá pénzt, akkor már legalább olyan amit az ünnepelt szeret

ne olyan ami előtt fel lehet vágni a rokonok előtt

2015. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
18 azért mert az egész ballagás arról szól, hogy jujj most örüljünk a nemtudomhanyadik unokatesvér gyerekének... Szerintem is vicc az egész, nekem nem fontos, anyámnak pedig igen. Nem fogok a boldogsága útjába állni, baromira túl lehet élni egy ebédet.
2015. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
17%
24: hát, ha a te ballagásod erről szól, és neked jó így, legyen, de másnak ne legyen már kötelező ugyanígy hozzáállni.
2015. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
67%

Ha már valakinek telik költekezésre, akkor telik olyanra is, ami az ünnepelt ízlésének is megfelel. Ha ő a csokitortát szereti, akkor arra, de ha az epret, akkor az is belefér, vagy bármi, lehet, hogy nem szereti az oldalast, de van más, amit meg igen. Nekem pl. nagy kedvenc a milánói sertésborda, viszont a spenótfőzelékkel ki lehet kergetni a világból, a szagától is émelyeg a gyomrom, viszont érdekes, hogy az összetevőit más ételben, más kombinációval megeszem, pl. ettem már spenótos lasagnat, ami ízlett, és a fokhagymát is szeretem pirítóssal, nem szeretem az oldalast, de a grillcsirkét igen, és az is ünnepi hangulatú tud lenni mondjuk francia saláta és kaszinótojás kíséretében.... stb.

Annyi variációs lehetőség van, és a szakács haver is brillírozhat, de nagyon rossz ünnepeltként úgy ülni az ünnepi asztalnál, hogy semmi nincs rajta, ami ízlik.


Kérdező, egyébként még azt megpróbálhatnád, hogy valahogy megkörnyékezed azt az ismerőst, és kérsz tőle valami kedvencedet a menübe. Hátha tud ebben a szövetségesed lenni, végülis a te napod. :-)

2015. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%

15: Az a baj ezzel a hozzáállással, hogy baromira ki lehet használni.

Tipikus áldozattípusnak tűnsz, akit azzal lehet olyan szituációkba belevinni, amelyekben nem érzi jól magát, hátrányosan jön ki belőle stb, hogy közlik vele, hogy amennyiben nem teszi meg, akkor másoknak lesz rossz.

Érzelmi zsarolás.

Ő maga lényegtelen, csak mások számítanak.

Ez a ballagás lehet, hogy apróság, de pont nem arról kellene szólnia, hogy jujj örüljünk a nemtudomhányadik unokatestvér gyerekének, hanem elsősorban rólad.

Majd átlátod később, de addig sok szar élményed lesz.

2015. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igaza van a kérdezőnek. Úgy illik, hogyha valakit ünnepelünk akkor tiszteletben tartjuk az ízlését és az a minimum, hogy az ünnepelt kedvenc étele is ott van az asztalon. Nem kell mindennek róla szólni, de legyen már olyan étel is amit szeret. S nem kéne a szülőknek érzelmileg zsarolni a gyereket.
2015. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, te lyány...

A ballagásod nem rólad szól. Te csak egy kellék vagy. Egy ok, hogy össze lehessen röffenteni a rokonságot egy kis rongyrázásra. Te vagy a causa bibendi. Ne szívd mellre.

2015. ápr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Azt eddig nem írta a kérdező, hogy nem lesz kedvenc ennivalója, csak annyit, hogy velővel töltött húst nem eszik. A hidegtálon biztosan lesz olyan, amit nem utál. Aki meg azt írta, hogy valamelyik meghívottól kérje a menübe valamelyik kedvencét, annak fogalma sincs arról, hogy ilyesmi nem illik.

Arról nem is beszélve, hogy még mindig kérheti a szülőket, hogy valami neki való is legyen az asztalon.

2015. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
23%
"Ismerősünk, aki szakács, fog főzni." - nem tudom, hogy meghívott-e, de én nem is meghívottat írtam, hogy szövetkezzen vele menü ügyben, hanem a haver szakácsot, aki a kérdező leírása alapján főzni fog. És ezt meg kérheti, mert ő az ünnepelt, és nem illetlenség, ugyanis érte lesz a buli, nem a szüleiért. Tessék olvasni és szöveget értelmezni. A kérdező kérdéséből nagyon úgy tűnik, hogy ő ezeket az "ünnepi" ételeket nem szereti (tény, nem írta, hogy lesz-e valami, amit mégis, de annyira fanyalog az egészre, hogy nekem gyanús, hogy nem nagyon terveznek rá).
2015. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!