Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem dönthetek a saját...

Miért nem dönthetek a saját ballagásomon?

Figyelt kérdés

Most lesz áprilisban a ballagásom.

Ma mondták anyaék, hogy hol lesz utána a "buli" (szűk család, kb 15 fő) és hogy mi lesz a kaja. Ismerősünk, aki szakács, fog főzni. De meg sem kérdezik, hogy nekem mi tetszene! Ők már eldöntötték, hogy ez meg ez lesz. és ha mondtam, hogy én nem fogok enni az agyvelővel töltött sertéshúsból, még ők voltak megsértődve, hogy "egy vagyont költenek" a hidegtálakra, és én nem vagyok hajlandó belőle enni...


Vélemények?

18/L


2015. ápr. 13. 18:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

A negyedik válaszoló gondolom azt hiszi, hogy csak a jó szándék számít, semmi más.

De azt ugye tudod, hogy a pokolba vezető út is mivel van kikövezve?

Nem a jóindulattal van a gond, hanem csak mivel ez a gyerekük tiszteletére szervezett ebéd, kikérhették volna az ő véleményét is a menüről.

De hát sokan vannak, akik állandóan azzal zsarolnak másokat és azon húzzák fel az orrukat, hogy ők csak jót akartak. Holott ez nem más, mint egy zsarolási eszköz.

Te majd ne szervezz a gyerekednek ballagási ebédet, ha nem érted, miért csinálnak a szülők ebből "ilyen nagy ügyet". Nem kötelező.

Aki meg azon bagatellizál, hogy neki nem volt ballagási ebédje, és bezzeg egyeseknek milyen problémájuk van, az inkább ne írjon, ha érdemi választ nem tud adni.

2015. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a családban - bár elég feszült és viharos a légkör, de ez az egy szent - ha valakit ünnepelünk, akkor olyan étel (és sütemény) van, amit ő szeret, aztán mellette szokott lenni más is, de az ünnepelt kívánsága az első. Szóval a szüleid valamit nem jól csinálnak, ha téged nem kérdeztek meg, mit szeretnél, mit ennél szívesen.
2015. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
22%
# 12 - Ízlések és pofonok különbözőt, az oldalast én se szeretem pl. és akármilyen elit kaja, kaviárt meg kimutatták allergiateszten, hogy nem javasolt fogyasztanom. Én egyszer szülinapomra pizzát kértem torta helyett. :-)
2015. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%

Meg tudom érteni. Nekem a nyolcadikos ballagásom alkalmából a szüleim össze hívtak majd 40 embert a rokonságból. Akikkel nem álltam túl közel. De a legjobb barátnőmet nem hívhattam meg mert túl sokan lennénk..

És a kaja meg csak húsos volt, pedig vega vagyok.. Szerencsére a kertben tartottuk, és miután meguntam hogy senki nem szól hozzám, meg a kajából se tudok enni, bejöttem. Senkinek nem tűnt fel.

Szóval elég lehangoló volt.


Én is most ballagok megint. Ráadásul aznap lesz a születésnapom is.

Elmondtam, hogy nem szeretnék semmilyen nagyobb felhajtást. Együnk egy kis tortát, szűk családi körben, és kész.

Főleg hogy rá 2 napra érettségi, még szívesen tanulnék azon a 2 napon is.

Szerencsére most felfogták, hogy ha ők akarnak bulizni, akkor ne az ne ballagás címen legyen ez álcázva..


Szerintem itt is hasonló a helyzet, mert ha tényleg a te bulidnak tekintenék, akkor olyan kaját választanának amit te is szeretsz.

2015. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
16%

Én is most ballagok, de én közöltem anyámmal, hogy ha őt ez boldoggá teszi, szervezzen bulit. Kb 20an leszünk, svédasztalos étterembe megyünk (nem Trófea, de olyasmi)

Engem aztán nem izgat, kik lesznek ott. A barátommal együtt ballagok, így a bulit is egyben tartjuk, szóval igazából egy szavam nem lehet.

Általános iskolában mondjuk még én is kivertem a hisztit, hogy mi a francot kell ünnepelni azon, hogy épphogy túl vagyok kevesebb mint a felén a tanulmányaimnak... De akkor is megmagyarázták, hogy "nem tehetem meg a családommal, hogy nem hívom meg őket" így egy kisebb, kb 10 fős grillparty volt a kertünkben. Nem tetszett, nem akartam, túléltem. Vannak "kötelességeink", akkor is, ha ez nekünk nem tetszik. Egyél valami mást, és tarts ki a véleményed mellett, miszerint felesleges a felhajtás.

2015. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
19%

15# vagyok

megkérdezhetem ki az aki lepontoz minden választ? tessék akkor megindokolni, hogy miért...

könnyű nyomogatni a kis lefele nyilat.. míg más segíteni próbál...

2015. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%

16: A te ballagásodon miért az az elsődleges szempont, hogy anyádat mi teszi boldoggá?

A születésnapján, névnapján ő is azt mondja neked, hogy szervezz bulit neki, ha téged az tesz boldoggá?

Szerintem ezek a családi rendezvények akkor sikerülnek jól, ha amelett, hogy mindenkire tekintettel lehet lenni, elsősorban annak az érdeke számít, aki miatt ezek megszervezésre kerülnek.

2015. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

én negatívra senkit sem pontoztam, csak zöldre a nekem tetszőket.


köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2015. ápr. 13. 19:06
 19/31 anonim ***** válasza:
15%
Azok vannak nullara, meg 5-10 szazalekra lepontozva, akik arra probaljak felhivni a gyerek figyelmet, hogy ez nem mindenkinek adatik meg, inkabb hiszti helyett oruljon, mert van, akinek meg parizer se jut az asztalra, meg van, akinek a szulei oda se mennek a ballagasra! Jogos, pontozzatok le az ilyen valaszokat, hiszen manapsag mar nem divat megbecsulni a szulok gondoskodasat, az etelt az asztalon es hasonlo dolgokat. Helyette ez a divat: hiszti...
2015. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%
20: a hozzád hasonló szűklátókörűek érdemelnek inkább lepontozást.
2015. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!