Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy még...

Hogy mondjam meg, hogy még érettségi előtt elköltözöm a barátomhoz?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni.

A gond az, hogy a szüleim nagyon szigorúak és konzervatívak. Alig engednek el valahová, de ha el is mehetek, jönnek értem kocsival.

Pl. a 18. születésnapomon hajnal 1-re jött értem apa...

Pedig nagyon jól érzem magam a bulikban, amikor a legjobb barátnőmnél (esetleg a barátomnál) alszom, akkor simán bulizok reggelig, pihenés nélkül.

Ma is ezen vitáztunk össze, mert a barátom ma lett 20 éves és a családja, közelebbi barátai meglepték, ki lett bérelve a kedvenc éttermében egy különterem. 7-től volt a vacsora, anya közölte, hogy 8-ra jönnek értem, mert holnap iskola...

Mondtam, hogy jó, de akkor legalább hétvégén, mikor lesz a barátom igazi meglepetésbulija, akkor engedjék már, hogy akkor menjek haza, amikor szeretnék. De erről persze szó sem lehet, mert akkor mégis hogy tanulok hétvégén...

Aztán most itt volt a barátom (úgy mászik fel a szobámhoz, hogy anyáéknak fel sem tűnik) és beszéltünk erről, meg hogy ez így elég rossz és én tuti, hogy nem maradok itt még az egyetem alatt is. Erre mondta, hogy akkor költözzek hozzá, úgyis ott van az a hatalmas lakás és ő lakik benne egyedül. Eddig is beszélgettünk már erről, de csak úgy, hogy majd esetleg később, ha már felvettek az egyetemre. De ő azt mondta, hogy akár most is pakolhatok, szóval úgy néz ki, hogy összeköltözünk.


Viszont nem tudom, hogy ezt itthon hogy tálaljam.

Félek, hogy megharagszanak és elkezdenek veszekedni velem, vagy érzelmileg zsarolni (ahhoz anya nagyon ért). Így is stresszes vagyok most az érettségi miatt, nem hiányzik, hogy még tőlük is féljek.


2015. ápr. 13. 22:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

hát, ha ezen ennyire gondolkoznod kell, hogy "hogyan mondjam meg ezt vagy azt a szüleimnek", akkor nem vagyok benne biztos, hogy itt van az ideje annak, hogy önálló életvitelt kezdjél...


Különösen, hogy másoktól kérsz tanácsot. Bocs, de a felnőttség jele az önálló döntésképesség.

2015. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

???

Az ilyen válasznak most mi értelme van, úgy őszintén?

2015. ápr. 13. 22:51
 3/23 anonim válasza:
87%

Elmúltál 18, felnőttél, nem szólhatnak bele. Jogilag megteheted. A kérdés az hogy:

-mennyire szereted a szüleidet és mennyire van szükséged a pénzügyi támogatásukra?

2015. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
És a barátod szó nélkül eltart majd? Oké lakhatsz nála ingyen, de fizeti a kajád, a ruhád, az egyetemet, a szórakozást? Ha nem bírsz megmaradni otthon, akkor menj koleszba. Nem biztos, hogy pont az érettségi alatt kéne felnőttesdit játszani.
2015. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nincs szükségem a pénzügyi támogatásukra.

Igen, eltart, amíg nem lesz munkám.

Szeretem őket, mert a szüleim, de ez így nem mehet tovább. 18 éves létemre úgy kezelnek, mint egy 14 évest.

Már próbáltak többen beszélni velük, semmi haszna nem volt a dolognak.

Itthon folyamatos a feszültség, a veszekedések, az üvöltözés. Kollégiumba nem tudok menni, a gimnáziumé tele van.

2015. ápr. 13. 23:00
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha a barátodnak nem jelent gondot, akkor költözz hozzá nyugodtan. Csak azzal mérlegelj, hogy ha esetleg szétmentek, akkor utána lehet, hogy a szüleid már nem fogadnak vissza... de teljesen megértem, hogy el szeretnél költözni.. elég durva, hogy a szülinapján 7-re mész, és 8-ra odamennek érted kocsival... Nem értem az ilyen szülőket.
2015. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Ja és, hogy a kérdésre is válaszoljak... egyszerűen pakolj össze, és mondd, hogy elköltözöl :D
2015. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

lehet, hogy a szüleid túl szigorúan neveltek, de nagyon éretlen vagy még.


Miből óhajtatok megélni? :)

Kivitelezhető az elképzelésed, de ugye tudod, hogy akkor neked is dolgoznod kell, és nem csak buliból áll az élet.


Érettségizz le, legyen sikeres felvételid, menj koleszba vagy többed magaddal albiba, és ha rendesen tanulsz, akkor a szüleidet sem fogja annyira érdekelni.


De jelenleg még csak le sem érettségiztél, fel sem vettek sehova, csak "menekülni" akarsz.

2015. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

"Igen, eltart, amíg nem lesz munkám. "


Ó, és miért is van annyi rossz vélemény a nőkről?

No comment


Menekülni egy pasihoz az otthoni szigor elől :)

2015. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Mint konzervatív szülők gyereke, teljesen megértelek. Ez a "8-ra jönnek értem, mert holnap iskola" tényleg nevetséges.

De nem feltétlenül az a legjobb megoldás, ha egyeztetés nélkül odaköltözöl a barátodhoz, azzal, hogy ő majd úgyis eltart. Hosszabb távon erre a kapcsolatotok is rámehet (most biztos nem hiszed el, pedig benne van a pakliban) és a szüleiddel is csak megrontod a kapcsolatod.

Én is megvívtam a magam "függetlenségi harcait" (nem volt könnyű, de sikerült), és egyben megőriztem a jó kapcsolatom a szüleimmel. Sokszor könnyebb "elmenekülni", de ettől még nem feltétlenül ez a jobbik megoldás.

De ha mindenképpen menni akarsz, akkor egyszerűen vágj bele! Biztos nagy balhé lesz belőle, ezzel tisztában kell lenned, de ha úgy érzed, hogy számodra ez elég fontos, és meg vagy győződve arról, hogy ezt kell tenned, akkor állj ki magadért!

2015. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!