Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kivédeni, hogy a...

Hogyan lehet kivédeni, hogy a szüleim romokban lévő házassága és anyukám pszichés állapota miatti stressz ne menjen rá az idegeimre (amíg elköltözöm)?

Figyelt kérdés

A szüleim több, mint 30 éve házasok, és nagyon megromlott a kapcsolatuk. Valószínűleg soha nem fognak elválni, bár heti egyszer legalább előkerül a téma.

Én most tervezek lakást vásárolni, szóval az elköltözés folyamatban van, de persze nem megy egyik napról a másikra.

Anyukám pszichiátriai kezelés alatt áll (mellette dolgozik egyébként), képzelődik (elég meredek dolgokat), a munkája az egyetlen, ahol még épen tud gondolkodni (szóval azt nem akarjuk, hogy azt elveszítse). Kiabál, megállás nélkül beszél, ha az utcán kezdi rá, idegenek nagyon lesajnálóan néznek ránk, alig alszik valamit, aztán amikor a szervezete kimerül, nagyon sokat alszik.

Dolgozom egyébként, nem ülök állandóan otthon, de amikor otthon vagyok, vagy a családdal megyünk valahova (akár bevásárolni), akkor nehéz elviselni, ami zajlik, a vitákat, anyám viselkedését, ha bekattan.

Gyógyszereket nem akarok szedni, meg attól a probléma még fennáll.


2015. ápr. 17. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom, az írásod alapján elég felelősségteljes és normális, épeszű gondolkodással rendelkezel.

Egyszerűen ezzel a megfontoltsággal túl kell élned szépen.

Próbáld kontrollálni magad, és arra gondolni, hogy amit hallasz, az nem a te problémád, és már nem sok van hátra az új életedhez (költözésedhez).

2015. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha eddig kibírtad, mostmár kibírod azt a kis időt. Biztos, hogy jól kezelik anyukádat? Nem úgy néz ki. Látszólag semmi eredménye. Ebból a skizofréniának meg a mániás depressziónak a keveredését vélem felfedezni.
2015. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Lehet hogy érdemes minél kevesebb időt otthon tölteni.

Ha anyukád képzelődik és megállás nélkül kiabál, lehet hogy tényleg lát valamit amit ti nem. Lehet hogy érdemes lenne nem csak orvoshoz hanem olyan megbízható (!)látóhoz vagy hasonlóhoz elvinni aki képes őt letisztítani. Lehet hogy akkor megoldódna minden problémátok.

A helyedben csak kevés időt töltenék otthon, vagy barátnőhoz, baráthoz ideiglenesen elköltöznék hogy ne készüljek ki az otthoni légkörtől. Az a baj, hogy ők lehet hogy keresik is a konfliktusaikat és attól jobban érzik magukat. Viszont pont a konfliktusaikkal téged szívnak le teljesen.

2015. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem jól kezelik, ő viszont máshova nem hajlandó menni.


Nem szellemeket meg lényeket meg ilyesmiket képzel, hanem hogy őt befolyásos (közismert) személyek megfigyelik és rejtett kamerát meg lehallgatókészüléket szereltek a lakásba. Ez nem a spirituálisok hatásköre (megjegyzem, anyám bennük egyébként nem hisz, kóklerségnek tartja az ezotériát).

2015. ápr. 17. 10:58
 5/8 A kérdező kommentje:
A lehető legkevesebb időt töltöm otthon, barátok messze élnek, nem tudunk gyakran összejárni, de egyedül is szervezek magamnak programot. Időnként viszont otthonról dolgozom.
2015. ápr. 17. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez paranoia. Szedi a gyógyszert?
2015. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szedi, igen, hízik is tőle rendesen (ezt speciel az orvosának is mondta már, hogy rámegy a pénze a ruhatárcserére). Apám is, én is beszéltünk már az orvosával egyébként, de nem úgy tűnik, hogy bármit is adna a szavunkra. Legalábbis anyukámon pozitív változást nem nagyon veszünk észre, én meg sajnos egyre türelmetlenebb vagyok vele tehetetlenségemben, és mikor otthon vagyok, sokszor inkább elvonulok és bezárkózok a szobámba, aztán bekapcsolok egy filmet.
2015. ápr. 17. 11:58
 8/8 A kérdező kommentje:
"ha eddig kibírtad, mostmár kibírod" - nem volt választásom...
2015. ápr. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!