Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz ember vagyok, ha...

Nagyon rossz ember vagyok, ha nem szeretem az anyámat?

Figyelt kérdés
Nem annyira rossz ő, mégsem tudom őszintén szeretni és tisztelni. Ettől viszont bűntudatom van. Nem vagyok már kamasz, szerintem már nem fog ez megváltozni.

2015. ápr. 20. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Mi lehet az oka? Így semmi magyarázattal nem lehet másra gondolni, mint, hogy veled van baj. Már ha azt feltételezzük, hogy ő jó anyád volt.

Gyerekkorod, vagy hol lehet a bibi?

2015. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert valaki anya, még nem jelenti azt is, hogy jó anya, vagy hogy szereti a gyerekét. Ha ez nem stimmel nála, akkor könnyen előfordul, hogy a gyereke nem szereti őt.

Nem tudjuk, hogy nálatok ez-e a helyzet, vagy más. Nem tudjuk ennyiből, hogy mi az oka, hogy nem szereted. Valójában jó ő, csak épp te nagyon másra vagy más szülőre vágsz, vagy pedig nem szeret téged eléggé, nem beszélgettek eleget, stb... Ezt nem tudhatjuk, és így én rád sem tudom azt mondani, hogy rossz vagy jó vagy...


Az a baj, hogy egy gyerek, amíg nem költözik el és nem tud önállóan megélni, különösen míg szó szerint gyerek..., addig teljesen kiszolgáltatott a szülőnek. A szülők közül pedig sokan visszaélnek e fölényükkel, és semmiben nem hajlandók engedni a gyereküknek,ha nem egyezik a véleményük...Ha egy szülő csak utasít, akkor könnyen utált vagy megtűrt szülő lesz a gyereke szemében...

Ez szerintem nem a gyerek bűne!

2015. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én rossz anyának tartom. De tudom, hogy ő nem tehet arról, hogy ilyen. Megértőbbnek és elnézőbbnek kellene lennem, de nem megy. Ő az a fajta önző ember, aki csak magával van elfoglalva, engem is kihasznál ebben-abban. Nem mondanám, hogy csodás gyerekkorom volt és még felnőttként is megnehezíti az életem. Ez nála nem tudatos. Van, aki egyszerűen nem anyának való. De biztos szeret engem. Akkor nekem is kellene őt, nem?
2015. ápr. 20. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember. Érzelmek vagy vannak vagy nincsenek. Ezt nem lehet generálni. Szerintem inkább egy megbántottság lehet benned az összegyűlt csalódások miatt amit anyukád okozott.

Ha kisgyerekkorodra gondolsz vissza akkor mit éreztél anyukád iránt? Amikor még nem voltak felé elvárások. Akkor szeretted? Fontos volt a véleménye? Ápolt a betegágyadnál? Foglalkozott veled?

Vele milyenek voltak az ő szülei? Kapott szeretetet? Vagy nem tanították meg neki hogy milyen az.

Sokszor ha belegondolunk, rájövünk hogy a szüleink a tőlük telhető legtöbbet adták nekünk. A saját neveltetésük, belső világuk ,félelmeik, körülményeik határozzák meg hogy milyen szerintük a jó szülő. A legtöbb gyerek elmondhatja hogy nem egészen úgy szeretik őt a szülei ahogyan azt igényelné. Ha esetleg ő szeretetlen környezetből jön akkor könnyen lehet hogy szülőként csak abból a kicsiből tud gazdálkodni amit ott kapott útravalóként.

Az hogy te mit érzel, megvetés, lenézés, elvárások nem tudsz vele mit kezdeni. Most ezek az érzelmek vannak benned , direkt úgy sem tudod megváltoztatni. Kimutatni nem kell , mert abból csak gubancok lehetnek.

Lehet hogy ahogy megy az idő , esetleg jobban megérted anyukádat és elkezded elfogadni és szeretni, de ezt erőltetni nem lehet.

2015. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy attól rossz ember, az ember nem tud az érzéseknek parancsolni. Szerintem nagyon sokan nem szeretik a szüleiket és tényleg nem a szülők tehetnek erről, de a gyerek sem. Én is így vagyok vele, hogy nem nagyon érzek semmit a szüleim iránt, pedig nem voltak rossz szülők. Talán az az 1-2 verés, talán amikor kinevetett kiskoromban, nem tudom mi miatt, de nem tudom szeretni, bár úgy teszek mintha azért valamennyire szeretném. És szerintem a saját gyerekeim is így éreznek irántam, csak egy háztartási alkalmazott vagyok nekik, akitől kapnak enni és mos rájuk.
2015. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt lenne jó még tudni, hogy van-e testvéred és nem érezted-e úgy, hogy őt jobban szereti, mint téged.
2015. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen az anyuká dáés hogy bánt edig veled. Az érzéseken nem lehet erőszakot venni. Euz van, attól, hogy rtágódsz ezen parancsszóra nem fogod -és nem is kell szeretned.
2015. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Van testvérem és őt jobban szereti. De ez engem nem zavar. Azt hiszem minden családban van egy kis megkülönböztetés.

Nem azt akarom megfejteni miért olyan ő amilyen vagy mi az, ami miatt nem szeretem. Mindkét kérdésre tudom a választ.

Tényleg csak az érdekelt mennyire rossz az, hogy nem szeretem.

Mert egy szülő, aki nem szereti a gyermekét az mindenképp rossz. Akkor gondolom a gyermeknek is szeretnie kell az anyját, szüleit.

Legalábbis eddig így gondoltam, de a válaszok után lehet változik kicsit a véleményem.

2015. ápr. 20. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem. Lelki terrorban jöttem fel, nem tudták kezelni a kamaszkoromat, és ugy döntöttek elengednek. Amit elértem az életben csak magamnak köszönhetem. Már nem haragszom rájuk? 10 év kellett míg eljutottak egy semleges szintre. Nemrég volt egy veszekedésünk amikor én elmondtam mit érzek. Elfogadta de nem is törekedik arra hogy esetleg jobb legyen a kapcsolatunk. Őt csak az unokája érdekli ( persze szerinte ez nem igy van). Nem érzem magam rossz embernek ettől, legalább azt megtanultam milyen szülő nem leszek.
2015. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
15 voltam, amikor meghalt faterom. Anyám fél év múlva lelépett egy orvos barátjával. Egyedül maradtam, lakbér, rezsi, enni inni, ruházkodni, az alig elkezdett középiskolát fedezni, ez mind rám maradt. Mivel intézetbe nem akartam menni, éjszakai vagonrakásokból fedeztem mindezt. Később az egyetemet is meló mellett végeztem. Nem haragszom anyámra, fiatal volt még özvegynek. Élni akart. Nem haragszom, de szeretet nincs bennem irányába. Még most, 40 év után sem. Segítem őt, ha szüksége van rá, de évente talán egyszer ha találkozunk.
2015. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!