Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tud anya örülni az...

Miért nem tud anya örülni az eredményeknek?

Figyelt kérdés
Szakmunkás iskolában tanulok, mint pincér, azért választottam a szakmunkást mert eléggé lassan tanulok. Az általánosban a kerek négyest sok tanulással értem el. Itt a szakiskolában félévkor egy négyesem lett németből meg matematikából hármas lettem (általánosban kettes végig, gyakorlatból pedig dícséretet kaptam. De anya szerint nem valami nagy dicsőség ezt az eredményt elérni, hogy ő a helyemben nem dicsekedne vele.

2015. ápr. 22. 06:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ez a te életed, nem az anyudé. A te jövőd függ tőle, nem az övé. Ha meg vagy elégedve magaddal, akkor örülj neki.
2015. ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a baja anyának, hogy ő gimibe akart íratni. Mert azt szerette volna hogy én is banki ügyintéző legyek, mint nővérem. Ő óvodapedagógus, apa meg gépészmérnök.
2015. ápr. 22. 07:49
 3/19 goaus válasza:
39%
Megnyugtatlak, sokkal többre fogod vinni szakmával, mint gimnáziummal. Jól döntöttél, a banki ügyintézés nem egy nagy karrier, pincérként bejárhatod a világot, és ha ügyes leszel, beszélsz nyelveket, de legalább angolt, akkor 10x annyit keresel majd kinn mint testvéred.:) Hajrá!
2015. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Egy szülőnek meg kellene érteni hogy mindegyik gyerekéből ki kell hozni a maximumot a képességeihez mérten. Semmi értelme nem lenne ha a gimit végig bukdácsolnád utána meg sehová nem vennének fel. így szakma lesz a kezedben. jól írták előttem tanulj nyelvet és kitárul előtted a világ!

A nővéred meg, ha gonosz akarok lenni emberek megkárosításával foglalkozik. Az dicsőség!?

Amíg mindent megteszel ami tőled, az erődből telik addig igenis büszke lehetsz magadra! És arra is hogy ilyen fiatalon felismerted a képességeidet/korlátaidat és tudtál jó döntést hozni!

Ha nem muszáj előtte ne dicsekedj semmivel, csak várd ki csendben hogy eljöjjön a te időd és lesz koppanás! :)

Sok sikert kívánok!

2015. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 acelsziv ***** válasza:
70%
anyádnak elég érdekes életszemlélete van. Gyanítom, hogy neki az az álommunka, ahol egy asztal mögött rohad valaki és nem számít mennyit kap... Anyámat se engedték se ékszerésznek, se kozmetikusnak tanulni, pedig mindkettővel hülyére kereshette volna magát. De nagyanyámnak volt egy fixa ideája, hogy az ő két lánya irodista legyen. Csak az olyat pocsékul fizetik...
2015. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Kedves goaus! Azért ne általánosíts már ennyire! Bátyám gimnáziumot, majd egyetemet végzett, mérnök lett, és 4 éva dolgozik, és már autókat vesz hitel nélkül, házat néz. Ezt nem sokan mondhatják el magukról, szóval ne a gimit szóld le!

Kedves kérdező! Ne hallgass anyukádra, mert igenis szép eredmény. Nem olyan mint a gimnézium, hanem más - de attól még szép eredmény, nem kell a kettőt összehasonlítani, mert nem "ugyanabban a versenyben" indulnak. A gimnázium a továbbtanulásra készít fel, a szakközép a munkára, nem lehet párba állítani a kettőt.

Pincérként is lehet nagyon jó munkád, tényleg bejárhatod a világot, külföldön kereshetsz sokkal többet mint itthon - de ez csak rajtad áll, hogy mennyire vagy talpraesett! Sok sikert az életben, mert pincérként is lehet szép életed!

2015. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Münki ***** válasza:
78%

4-es!

Hogyan gondolsz ilyet ideírni, hogy a banki ügyintéző emberek megkárosításával foglalkozik??? Végiggondoltad a válaszodat?

Kedves kérdező!

Egy édesanyának az a dolga, hogy a legjobb szándékkal a lehető legjobb irányba terelje a gyermekét, tehát ne haragudj rá emiatt. Úgy gondolom, hogy az ő meglátása szerint a "nehezebb" utat választottad, ezért fogadja el nehezen. Beszélj vele erről, mondd el neki, hogy te a saját képességeidet figyelembe véve döntöttél így és te nem a nővéred vagy.

Összességében, ha te úgy érzed, hogy jó az út amin jársz, akkor csináld azt, amiben jól érzed magad, magabiztos tudsz lenni. Annak valóban semmi értelme, hogy végigbukdácsold a középiskolát.

Édesanyádnak pedig mondd el, hogy ebben a helyzetben is nagy szükséged lenne a támogatására. Próbálj meg vele sokat beszélgetni, vitatkozni már úgyis felesleges ezen, hogy miért oda jársz.

2015. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

7! Azt írtam "A nővéred meg, ha gonosz akarok lenni..."

bocs a smiley lemaradt most pótolom :D

Nagy nagy bocsánat! (egyébként van banki ügyintéző a családban :D)

Mondjuk továbbra sem értem az anyja mit lát a banki ügyintéző szakmában! Mert még ha vki el is végzi az ahhoz szükséges fősulit (gondolom pénzügy számvitel) lehet teljesen más munkakörben fog dolgozni.

2015. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Münki ***** válasza:
78%

4!

Simle-vel egy fokkal jobb, de szerintem viccnek is rossz. Mindegy, lépjünk túl ezen.

Szerintem is pont ez a lényeg, hogy ha valaki egyetemet/főiskolát végez (nyilván valami életképeset), akkor azért annak sokkal sokkal több lehetősége van az életben, mint akinek van egy szakmája. Mert neki a lehetőségei arra az egy szakmára korlátozódnak (ha nem tanul tovább, vagy mást ezen kívül).

Éppen ezért anyai szívvel valahol megértem a kérdező édesanyját is. A konfliktus közöttük szerintem a megfelelő kommunikáció illetve annak hiánya miatt van.

2015. ápr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de több lehetősége annak van aki életképes!

valaki summa cum laude diplomával meg dr.-vel is életképtelen mert megalszik a tej a szájában és hónapok alatt annyit nem tanul meg hogy köszönjön ha jön egy kuncsaft!

Pl lehetsz te autószerelő és robotolhatsz más garázsában éhbérért életed végéig, vagy lehetsz élelmes és a megfelelő pillanatban dobbantasz vagy külföldre vagy nyitsz egy saját szerelőműhelyt.

Szemesnek áll a világ! Hidd el nekem is van életképes diplomám, nem azért írom ezeket mert nincs. de pl. a férjemnek érettségije sincs mégis többet keres mint én!

2015. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!