Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tud anya örülni az...

Miért nem tud anya örülni az eredményeknek?

Figyelt kérdés
Szakmunkás iskolában tanulok, mint pincér, azért választottam a szakmunkást mert eléggé lassan tanulok. Az általánosban a kerek négyest sok tanulással értem el. Itt a szakiskolában félévkor egy négyesem lett németből meg matematikából hármas lettem (általánosban kettes végig, gyakorlatból pedig dícséretet kaptam. De anya szerint nem valami nagy dicsőség ezt az eredményt elérni, hogy ő a helyemben nem dicsekedne vele.

2015. ápr. 22. 06:59
1 2
 11/19 Münki ***** válasza:
74%

Oda akarsz kilyukadni, hogy ha adott egy kellőképpen értelmes/élelmes ember, diplomával és anélkül is ugyan olyan lehetőségei vannak az életben? Biztos, hogy nem...

Másrészt abban egyetértünk, hogy talpraesettség, életrevalóság (no meg egy kis szerencse) mindenképpen elengedhetetlen az élet minden területén, nem csak a munkában. Viszont most csak az iskolai végzettségről beszélgettünk, nem az ember alapvető személyes tulajdonságairól.

2015. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem mert azzal saját magam is blamálnám :)

Persze hogy egy diplomával MÁS lehetősegei vannak az embernek! de hidd el vannak diplomás csórók és "kevésbé tanult" milliomosok (és nem lottó nyertesre gondolok)

Fel kell tudnia az embernek a képességeit! ezt a kérdező felismerte. ez jó!

lehetőségeihez mérten próbál a helyzetéből jót kihozni. ez is jó. nyilván kell szerencse is!

Másképp fogalmazok: ha nincs valakiben kellő spiritusz rálátás az életre a képességei fényében (ami sztem a kérdezőben megvan), nem próbálja kihozni a maxot magából a helyzetből akkor megeheti a fene a diplomát meg a szakmunkás bizonyítványt is ugyanúgy!

2015. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Münki ***** válasza:
73%

Jót mosolyogtam, ez aranyos volt.

Így már teljes vállszélességgel egyet értünk:-)

2015. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleimnek sem volt semmi jó. Én meg izgulós voltam, emiatt a jegyeim nem tükrözték mindig a tudásomat, mert elparáztam a feleleteket meg a vizsgákat. Az életben meg teljesen más, ha nincs konkrét vizsgahelyzet.

Ne foglalkozz vele, a te életed, ha nyaggatnak, nehéz kizárni, de próbáld meg valahogy függetleníteni magad a véleményüktől.

2015. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Anyád pedagógus... gondolhattam volna, azok ilyen idióták, akiknek semmi sem jó.


Két ped. ismerősöm van, hát mind a kettő hlye maximalista, és soha semmi nem jó nekik.


Szrd le és kész.

2015. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat utolsó válaszoló de az idióta kifejezés anyukámra kicsit durva volt, amúgy én is tervezek érettségit a szakma után. Meg lehet hogy ha jól sikerül, akkor egy vendéglátó technikumot is megpróbálok. Őszintén megmondom hogy egyetem főiskola nincs a terveim között.
2015. ápr. 22. 12:51
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

amúgy megint van egy troll aki jól lepontozza a válaszokat!

ennyi öröme legyen!

2015. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Biztos nem én mert nekem mind hasznos
2015. ápr. 22. 13:02
 19/19 A kérdező kommentje:
Sikerült javítanom, úgy néz ki, hogy matematikából is meglesz a négyes. Végre anya is kezdi elfogadni a döntésemet.
2015. máj. 7. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!