Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szállnak le a diploma-témá...

Nem szállnak le a diploma-témáról a szüleim, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

3 évig jártam egyetemre, de még nincs meg az államvizsgám, illetve a szakdolgozatom. A szüleimnek eddig az volt a bajuk, hogy én nem dolgozok, csak otthon meresztem a fenekemet... A szakdogával többször zsákutcába futottam, ezért pihentettem a dolgot és elmentem dolgozni, illetve elköltöztem otthonról. A saját lábamon élek. De most meg az a bajuk a szüleimnek, hogy dolgozok és nem csinálom meg a sulit. Egyszerűen nem lehet velük értelmes ember módjára beszélni, mert beszélgetünk valamiről (például a hét eseményeiről vagy bármi) 5 perc múlva a mondatom végére se érek, de már beleugatnak hogy "És a szakdogával hogy állsz? Kész van már? Jaj ki fognak rúgni az egyetemről és oda a 3 év! Bár tudom, te nem is akarod befejezni, ugye erről van szó?!" És onnantól vége a kommunikációnak, inkább el is megyek, mert rossz hallgatni... Most is, saját lakást tervezek venni, anyukámnak pedig mutogattam hogy milyeneket találtam. 10 perc múlva felhív apám, hogy "amíg le nem diplomázol addig 1 forintot se fogsz tőlünk kapni, nem b_sztatásból, de csak akkor segítünk ha meglesz a diplomád". Hát komolyan nevethetnékem támadt, hogy ugyan ki a franc kért tőlük nemhogy segítséget, de pénzt??? Mert hogy ő így akar engem ösztönözni... Hát pff. Nem fogják fel, hogy ezt nem lehet siettetni, attól mert így próbálnak zsarolni, nem lesz meg hipp-hopp a diplomám. Nyilván rajta vagyok és csinálom, de vannak olyan időszakok az életemben amikor minden össze jön és akkor valószínűleg nem az ihlet fog el a szakdogát illetően...


Miért nem tudják ezt felfogni? Nekem már nagyon elegem van, hogy semmiről nem lehet beszélgetni velük vagy megosztani bármit, mert rögtön a torkomnak ugranak ezzel, és csak még jobban elmegy a kedvem az egésztől! Mit tudok tenni ebben a helyzetben?


2015. ápr. 29. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hogy éred azt, hogy többször zsákutcába futottál a szakdogával? Mi volt ennek az oka?
2015. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Dettó.

Nyomatékosan mondd meg, hogy szálljanak le a témáról, mert helótod van tőle, ezzel (szerintem) pont az ellenkezőjét fogják elérni.

Egyébként meg van egy jó állásod, ráadásul házat is tudsz venni (vagy van pénzed vagy jó és biztos munkahelyed).

Én pont a bsztatások miatt nem mondok el nekik semmit.

2015. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mi a fene ***** válasza:
47%
Gondolkozz az ő fejükkel, ők már idősebbek és úgy gondolják ha nekik kevés az idejük neked is. Aggódnak, szeretnek. tényleg, mi a fenéért nem csinálod meg, neked is jobb lenne. Vagy mondd meg nekik, hogy nem akarod, igy is jól keresel.
2015. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van a szüleidnek. A szakdoli olyan, hogy le kell ülni és meg kell írni. Akár két hét alatt össze lehet hozni.
2015. ápr. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem tudsz lediplomázni? Hülye vagy?


" és csak még jobban elmegy a kedvem az egésztől"


Nem nekik teszel szívességet, hanem magadnak!

2015. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Le kell ülni és megírni, egy szakdolgozat miatt nem diplomázni debillségre vall.
2015. ápr. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért egy szakdolgozat nem életed főműve, nem egy 600 oldalas regény és nem is valami szépirodalmi vacak, hogy annyit kelljen kattogni rajta, hogy évekig elhúzd az időt ezzel. Túl vagyok rajta, most írom a másodikat, szóval ismerem a dörgést és az elvárásokat is.

A szüleid beléd ölték a pénzüket és jogos, hogy nem akarják veszni hagyni azt a három évet akkor sem, ha soha nem fogsz a tanult szakmádban dolgozni. Mi van hátra? Egy 50 oldalas akármi, amibe kicsit jobban beleásod magad és egy államvizsga, amin hacsak nem vagy nagyon hülye, úgy is átrugdosnak. Nehogymár pont itt add fel!

Mi lenne, ha mondjuk megerőltetnéd magad és megcsinálnád? Mindenki boldog lenne.

2015. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!