Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le a lányomat...

Hogyan beszéljem le a lányomat a bölcsész életpályáról?

Figyelt kérdés
52 éves apuka vagyok, a lányom most érettségizik, már beadta (sajnos) a felvételi jelentkezését. Most derült ki, hogy első helyeken bölcsészettudományi szakokat jelölt (kiemelten a magyar szakot), holott én a közszolgálati egyetemet javasoltam neki. Többször beszéltünk erről, próbáltam győzködni, hogy az sokkal, de sokkal hasznosabb lenne, utána simán elhelyezkedhet valahol a közszférában, és nem egy diplomás munkanélküli lesz belőle, még jó fizetést is kap érte. A magyar szakkal maximum tanárnak mehet el utána, azt meg ahogy kivettem a szavaiból, ő sem tervezi annyira. Eleget olvasni és hallani arról, hogy hány bölcsész nem tud mit kezdeni magával az egyetem után, vagy ha tud is, nevetséges összegekért. Egyszer még lehet módosítani a felvételi jelentkezés sorrendjét. Hogyan hassak rá, mivel győzzem meg, hogy a közszolgálati egyetemet tegye az első helyre?
2015. máj. 4. 12:23
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim válasza:
80%

Semmivel. Felnőtt ember,ez az ő döntése. Ha a későbbiekben rájön a saját kárán, hogy igazad volt, akkor majd vált.Viszont ha a Te nyomásodra kezdi el a közszolgot,és nem tetszik majd neki, Téged fog hibáztatni.

Mondogathatod neki, hogy mi a véleményed,és miért, de megváltoztatni a döntését ne akard.

2015. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Csak akkor már lehet, hogy késő lesz. Mire elvégzi az egyetemet, lesz 22-23 éves. Utána mire rájön, hogy nem ér vele semmit, és elvégez valami más szakot, az megint 3-4 év. Sajnos én nem tehetem meg, hogy 25 éves kora után még eltartsam.
2015. máj. 4. 12:29
 3/59 anonim ***** válasza:
89%

"utána simán elhelyezkedhet valahol a közszférában, és nem egy diplomás munkanélküli lesz belőle, még jó fizetést is kap érte"


Tudod te, hogy milyen keveset keresnek a közszférában???

Én például 85000 nettót közgazdász diplomával, két nyelvvizsgával (kisgyerek mellett ez adódott).


Ennyit bölcsészként is simán megkeres, ráadásul nem kell "közszolgálati" egyetem ahhoz, hogy esetlegesen mégis a közszférában akarjon elhelyezkedni.

2015. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem értek veled egyet. Még úgy sem, hogy most felnőtt fejjel végzem a második sulim, mert elsőre rosszul döntöttem. Kikérném magam, ha valaki ilyen szinten akarna beleavatkozni az életembe. A helyedben jobban tisztelném a lányom, és meghagynám neki, hogy élje az életét. Semmi nem történik akkor sem, ha elvégzi a bölcsészt, aztán utána keres még mást, ha akar. Ha meg magyar tanár lesz, akkor az lesz. Nem a te életed és nem a te döntésed! Ideje elengedni a kezét és rábízni ezeket a dolgokat! N31
2015. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
85%

"Sajnos én nem tehetem meg, hogy 25 éves kora után még eltartsam."


Ki mondta, hogy el kell tartanod? LEvelezőn is lehet tanulni és dolgozni mellette. 18 évesen is és 25 évesen is.

2015. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Azért 23-24 évesen még bőven előtte az élet,mehet,amerre akar. Természetesen neked nem lesz kötelességed eltartani, bennem ez fel sem merült, és ha okosan neveltétek a lányt, akkor benne sem fog.

2015. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
91%

Apuka, 2015-öt írunk. Az Ön lánya felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Ha ő bölcsésznek jelentkezett, hát az az ő dolga.

Ha kérdezik, elmondhatja a véleményét, de egyébként nem szoktunk beleszólni a másik felnőtt ember életébe, hacsak nincs kezelhetetlen "megmondóember" szindrómánk.

2015. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
70%

inkább tanuljon olyat ami nem érdekli és dolgozzon olyat amit utál?

a közszolgák talán jól keresnek? max( nagyon max) nettó 100körül van ott is a fizu!

inkább támogasd! ilyen apám lenne, kifutnék a világból

2015. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
91%

Hadd tanulja azt, amit szeretne. Egyáltalán nem biztos, hogy úgy alakul majd az élete, ahogy te gondolod.

Annyit mondj el neki, hogy a bölcsész szak elvégzése után tovább már nem tudod finanszírozni, tehát ha tovább kell tanulnia, azt már saját magának fizesse.

2015. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos én nem tehetem meg, hogy 25 éves kora után még eltartsam."


Apuka, ismét leírom: 2015-öt írunk. Miért kellene egy felnőtt embernek eltartania egy másik felnőtt embert?

Mindenki azt csinál, amit akar, és úgy oldja meg a saját kis életét, ahogy akarja. Felnőttek vagyunk, álljunk is eszerint hozzá a dolgokhoz.

Menjen ki inkább pecázni, jön a jó idő!

2015. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!