Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le a lányomat...

Hogyan beszéljem le a lányomat a bölcsész életpályáról?

Figyelt kérdés
52 éves apuka vagyok, a lányom most érettségizik, már beadta (sajnos) a felvételi jelentkezését. Most derült ki, hogy első helyeken bölcsészettudományi szakokat jelölt (kiemelten a magyar szakot), holott én a közszolgálati egyetemet javasoltam neki. Többször beszéltünk erről, próbáltam győzködni, hogy az sokkal, de sokkal hasznosabb lenne, utána simán elhelyezkedhet valahol a közszférában, és nem egy diplomás munkanélküli lesz belőle, még jó fizetést is kap érte. A magyar szakkal maximum tanárnak mehet el utána, azt meg ahogy kivettem a szavaiból, ő sem tervezi annyira. Eleget olvasni és hallani arról, hogy hány bölcsész nem tud mit kezdeni magával az egyetem után, vagy ha tud is, nevetséges összegekért. Egyszer még lehet módosítani a felvételi jelentkezés sorrendjét. Hogyan hassak rá, mivel győzzem meg, hogy a közszolgálati egyetemet tegye az első helyre?
2015. máj. 4. 12:23
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszak sem feltétlen kell, ha a lányod agyon szeretne mást. Én például nem végeztem nyelv szakot, mégis van felsőfokúm, és más nyelvet is beszélek. Persze, attól is függ, kinek milyen lehetőségei vannak. VALAHOL tanuljon nyelvet.
2015. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
*nagyon
2015. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim válasza:
85%
Így igaz! Jól mondja az utolsó válaszadó! Felsőfokút szerezni nyelvszak nélkül is simán lehet! Csak egy jó magántanár, vagy egy jó tanfolyam kell hozzá! De ha nyelvtanár akar lenni, vagy tolmács-fordító ahhoz már kell a szakképesítés! Jó ha van neki a későbbiekben ilyen lehetősége is, mert ezzel csak növeli az esélyeit!
2015. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
88%
közszolgálatin végzett emberek állami szférában 90-120 ezer körül keresnek pályakezdőként :D szóval kedves apuka,mindegy mit végez a lányod, protekcióval magyar szakos tanárként is kereshet jól multinál,ha van nyelvismerete,és kereshet rosszul is,ha a munkáltató,csak 4 órára lesz hajlandó bejelenteni
2015. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
46%

Hát az erőszaknak én sem vagyok híve, egyrészt hagynám, másrészt esetleg javasolnám, hogy mellette tanuljon még nyelvet, vagy kommunikációt, vagy valamit, ami érdekli. Egy angol szak elég sok mindenre jó.

Pont az lenne a felnövésének az egyik kritériuma, hogy ő tud dönteni. A szülő szükségképpen bölcsebb, és néha tök nehéz elviselni, hogy a gyerek nem úgy látja, ahogy a szülő. Viszont úgy tanul, úgy tud magabiztos lenni, ha ő választhat szerintem.

2015. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
76%
Egyebek között ezért nem beszélek a jó édes apámmal évek óta, kedves apuka. Jogra szánt volna, nem "óvodaszakra", ahogy ő emlegette a bölcsészkart. Német nyelv és irodalom szakos tanár lett belőlem, nyelviskolában és magántanárként is működök, magyar viszonylatban vállalható fizetéssel. Magyar szakot végzett volt évfolyamtársaim is remekül tudtak érvényesülni, kivétel nélkül. Maradok legkiválóbb tisztelettel: egy diplomás "munkanélküli", 29 N
2015. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
35%
Mint látod, Kérdező, itt mindenki nagyon jól keres a bölcsész diplomájával. Hangsúlyozom, itt. Sajnos a valóság viszont nem ez. Én már írtam neked régebben, a férjem is bölcsész szakon végzett, mindig azt mondja, hogy kidobott 5 év volt. Most ő is multinál dolgozik egészen mást, viszonylag jól is keres, de azt mondja azt az 5 évet valami hasznosra is fordíthatta volna. Ennek ellenére én azt mondom ne erőszakoskodj, csináljon azt a lányod amit akar. Felnőtt (legalábbis az ember ilyen korban ezt hiszi magáról), menjen bölcsész szakra, aztán vagy bejön vagy nem, az már az ő gondja lesz.
2015. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
69%
47-es, vegyél vissza ebből a demagóg dumából, hogy "nagyon jól keres itt mindenki bölcsészként". Nem állítottam, hogy degeszre keresem magam nyelvszakos tanárként, de vállalható, tisztességes fizetésem van. Mit értek ezalatt? Nem okoz gondot lefoglalni egy fapados repjegyet egyik napról a másikra és nem kell méricskélnem az aprót hónap végén, hogy megvegyem-e az idénygyümölcsöt a zöldségesnél vagy azon lamentálnom, hogy megcsináltassam-e a körmömet a manikűrösként. Az pedig csakis a férjed hibája, hogy képtelen volt megtalálni a számításait és mártíromkodásból beállt multirabszolgának. Aki ennyire életképtelen és önsajnáltató, az ugyanitt köt ki közgazdászként is.
2015. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
38%

"Az pedig csakis a férjed hibája, hogy képtelen volt megtalálni a számításait és mártíromkodásból beállt multirabszolgának. Aki ennyire életképtelen és önsajnáltató, az ugyanitt köt ki közgazdászként is."

Hú, de mellélőttél. A férjem nem éppen multirabszolga, nem a soron dolgozik, hidd el. Nem mártírkodik, otthagyta a francba a semmire sem jó bölcsészpályát és keresett olyat, amiben van pénz. Fiatal még, csak 30 éves, de cseppet többet keres, mint egy tanár. Életképtelen? Az, aki nem ragaszkodik mindenáron ahhoz, amiben nincs jövő, hanem helyt áll egy addig ismeretlen területen, nem is akárhogy? Én nem éppen az ilyen emberre használnám ezt a szót. Vagy szerinted az az életképes csak, aki leragad semmi fizetésért a tanári pályán?

Nem mellesleg nem demagóg duma az,amit én írtam. Itt a többség el akarta hitetni a kérdezővel, hogy mint bölcsész (a pályán maradva) hú de jól keres. Aztán meg lehet nézni a valóságban mi a helyzet. Ismerek én is jó pár bölcsész szakon végzett embert a férjem évfolyamtársaiból és vagy egészen más területen dolgoznak vagy kimentek külföldre vagy kínlódnak minimális pénzért. Nekem ez a tapasztalatom. Persze én nyilván csak életképteleneket ismerek, ugye?

Na mindegy is, nem akarok én veled vitatkozni, ha neked jó a tanári lét, örülök neki. Van aki ennél többet akar és többet is tud. Szép napot.

2015. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
47%

A Közszolgálati Egyetemen fogom átvenni júliusban a diplomám.

Saját magam akartam ide jelentkezni, a szüleim szerintem azt sem tudják, milyen iskolák vannak, ők soha nem szóltak bele ilyesmibe. Én döntöttem úgy, hogy ide jelentkezem.

Hát és őszintén? Kicsit megbántam már, de végülis lehetne rosszabb is, mint pl a bölcsész szak. Engem világ életemben érdekelt a magyar szak, imádom az irodalmat, ha milliomos lennék biztos oda mentem volna, de mivel én munkát is szeretnék, így nem, mert az max tanárnak jó, de az én meg soha nem lennék. így hiába érdekelt engem is a magyar szak, nem választottam azt, mivel a jövőm múlik rajta, ezért mentem a Közszolgálatira.

Szóval amúgy megértem az apuka aggódását is, mert 18 évesen az ember annyira nem látja ezt át, vagyis nem mindenki. Nekem ez már 18 évesen is evidens volt, hogy mivel tanár nem akarok lenni, akkor minek menjek magyar szakra? Szórakozni?

Viszont Közszolgálatin végzettként sem első célom a közigazgatás, mivel ott tényleg nincsenek olyan nagy bérek ,inkább ügyvédi irodai, vállalati HR-es vagy valami ilyesmi állást szeretnék inkább megpályázni.

2015. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!