Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le a lányomat...

Hogyan beszéljem le a lányomat a bölcsész életpályáról?

Figyelt kérdés
52 éves apuka vagyok, a lányom most érettségizik, már beadta (sajnos) a felvételi jelentkezését. Most derült ki, hogy első helyeken bölcsészettudományi szakokat jelölt (kiemelten a magyar szakot), holott én a közszolgálati egyetemet javasoltam neki. Többször beszéltünk erről, próbáltam győzködni, hogy az sokkal, de sokkal hasznosabb lenne, utána simán elhelyezkedhet valahol a közszférában, és nem egy diplomás munkanélküli lesz belőle, még jó fizetést is kap érte. A magyar szakkal maximum tanárnak mehet el utána, azt meg ahogy kivettem a szavaiból, ő sem tervezi annyira. Eleget olvasni és hallani arról, hogy hány bölcsész nem tud mit kezdeni magával az egyetem után, vagy ha tud is, nevetséges összegekért. Egyszer még lehet módosítani a felvételi jelentkezés sorrendjét. Hogyan hassak rá, mivel győzzem meg, hogy a közszolgálati egyetemet tegye az első helyre?
2015. máj. 4. 12:23
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mik a tervei a lányodnak, mit akar majd a suli után kezdeni ezzel a képzéssel? Ha tanítani nem akar, akkor mivel foglalkozna, ennek utánanézett?

Vagy csak azért jelölte ezt, mert ebből jó, és majd csak lesz valami?


Nagyon fontos, hogy olyan területre menjen, ami érdekli, ugyanis, ha olyat tanul, ami nem érdekli, nem lesz jó belőle (hiába tudja esetleg bemagolni), és így meg nem lesz keresett és jól kereső munkaerő, mert nem lesz belső motivációja (az anyagi motiváció önmagában kevés).


Arra próbáld rávezetni inkább, hogy legyen egy célja, amit el akar érni ezzel, amit most tanulni fog, lássa magát abban a szakmában, azon a munkahelyen, nézzen utána, kutakodjon.


Tanítani nem akar (megértem), feltételezem, munkanélküli sem akar lenni, meg nem is a gyorsétterem a végső cél.


Abban igazad van, hogy önmagában a magyar 99%-ban kevés, úgyhogy erősen ajánlott választani mellé mást is, ha ragaszkodik ehhez, csak azt már úgy fog tudni, ha látja, mit akar.

2015. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
67%
Én is magyar szakra adtam be a jelentkezésemet először és olyan keményfejű voltam, hogy semmi nem hatott rám. De hálás vagyok a sorsnak, amiért anno keresztbe tett. Szerintem hagyd, hogy a saját kárán tapasztalja meg, vagy hass rá észérvekkel, de semmiféleképpen ne legyél erőszakos, attól szerintem csak rosszabb lesz.
2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, tudom, hogy nem ezt kérdezted, de ilyeneket írsz?

- most derült ki, hová jelentkezett

-úgy veszed ki a szavaiból


Az én szüleim azért mindig pontosan tudtak mindent az ilyen fontos dolgokról. nem hiszem, hogy tudna olyasvalaki befolyásolni, aki utólag kérdezi meg a dolgot. Te se mutatsz neki példát megfontoltságból.

2015. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
63%
Utolsot lepontoztak, pedig igaza van.
2015. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
91%
Bölcsészként többet keresek, mint a honvédségnél dolgozó közszolgálatis ismerőseid... A titok a normális idegennyelv-tudás. Minor szaknak valami nyelvet vegyen fel a lányod és nyert ügye van.
2015. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
35%
Bírom, hogy lepontozzák azt, aki közli, hogy valakit lepontoztak. :)
2015. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim válasza:
4%
Mond neki azt, hogy nem lesz állása ha odamegy az tuti! Kérdezd meg tőle hogy közmunkában szeretné szedni a kutyaszart az utcáról havi 47 ezer forintért! Esetleg a Mekiben szeretne dolgozni élete végéig szintén "jó" fizuért? Ha nem akkor nagyon sürgősen felejtse el ezt a marhaságot, mert egy fillérrel nem támogatod ezt a halva született ötletét!
2015. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha elmegy valami olyan szakra, amihez nem ért, abból sem lesz pénze. Mert elmehet mondjuk építésznek, de az én házamat ne tervezze meg.
2015. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is valami hasonló volt a gond, és anyukámék úgy oldották meg, hogy kötelező volt mellé választanom egy nyelvszakot.

Így elvégezhettem amit akartam, de a fordítói/tolmács szakma is nyitva állt előttem. Te is ragaszkodj ahhoz, hogy a magyar mellett vegyen fel valamilyen más nyelvet is.

2015. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim válasza:
18%
Így igaz! Sima bölcsész szakkal ha csak nincs óriási protekciótok, saját cégetek vagy ilyesmitek, akkor éhen fog halni az tuti biztos! A nyelvszak felvételével viszont már van esélye jobb állásra!
2015. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!