Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz gyerek. Mit lehet tenni?

Gonosz gyerek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, a kérdést a figyelem felhívás miatt fogalmaztam meg így. Valójában nem hiszek abban hogy egy gyerek gonosznak/jónak születhet.

A közepébe vágok: unokahúgom 4 éves, fojtogat más kislányokat az oviban. Nem egyszer került valamelyik családtagunk abba a helyzetbe hogy a gyerek szándékosan fájdalmat akart okozni pl: szemet kiszúrni, dobálás, belökés árokba, kihúzni valaki alól a széket stb.

Már nem egyszer felszólítottuk tesómékat hogy vigyék el pszichológushoz vagy csak foglalkozzanak többet a gyerekkel de falra hányt borsó. Kifogás az mindig van, mi pedig nem vagyunk ott a gyerek mellett hogy megmutassuk neki mi a helyes. Néha kap a kis fenekére, de soha senki sem emelne kezet amúgy a gyerekre. Bár el van hanyagolva, neveletlen. A szülőkkel mit lehet tenni ilyenkor? Hogy lehet még rájuk hatni?

Már megannyi honlapot, könyvet olvastam a témáról de minden a szülői nevelésre hárít vissza ők pedig pont le se tojják ha ebben segíteni akarunk nekik. Ez íg szerintem nem lesz jó a jövőben. Lehetséges hogy megkomolyodik a kislány ha suliba kerül?


2015. máj. 4. 23:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9%
Gonosz gyerek nincs, de létezik egy csomó genetikai mentális betegség, ami olyan tüneteket eredményez, mintha az lenne. Ez csak a többi válaszolónak szólt, nem mondom, hogy az unokahúgod pszichopata lenne. Ha nem tudsz a szülőkre hatni, konkrét emberi sorsokkal rájuk ijeszteni, akkor nem tudom mi lenne a megoldás. Másik szülő sem hallgat rátok?
2015. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
10%
Bizony van gonosz gyerek, csak gyerekfétis országban ez tabu:)
2019. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!