Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van joga a szülőnek beleszólni?

Van joga a szülőnek beleszólni?

Figyelt kérdés

Évekig laktam külföldön, itt volt párkapcsolatom, dolgoztam, meg hasonlók. Sajna a kapcsolatomnak úgy fest, annyi. Haza a szüleimhez nem akarok menni, kisváros, nulla lehetőség. Nincs befejezve az egyetemem, ezért úgy gondoltam, hogy ha hazamegyek, akkor inkább egyből a fővárosba, suli, munka, ameddig még fiatal vagyok.

Egyedül nem tudnék mindent fedezni, ezért egy fiúbarátommal költöznék össze, de lehet, idővel nem csak barátság lesz, együttlakás veszélyei, "sajnos".

Anyunak mikor mondtam, hogy nem haza mennék, hanem máshoz, azonnal ideges lett, hogy márpedig ő ezt nem engedi, vagy haza hozzájuk, vagy kollégiumba, de sráchoz nem.


Joga van egyátalán beleszólni?


2015. máj. 6. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom elmúltal már 18 - ez esetben nincs semmihez joga.
2015. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
22 leszek, szóval el
2015. máj. 6. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Törvényes joga te is tudod, hogy nincs.

Hisz ha évekig külföldön laktál, nyilván bőven nagykorú vagy.

Szülő mivoltából adódóan maximum véleményt formálni van joga.

Bár nem értem, mi ezzel a baja. Ha külföldre is "elengedett", akkor nem értem miért hőzöngene

2015. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Akkor konkrétan azt csinálsz, amit akarsz, a szüleid max tanácsot adatnak
2015. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nincs joga beleszólni. Add meg a címed azért, ha gondolod, de kb. ennyit vagy köteles elmesélni neki. 22 éves felnőtt nő vagy, és azt teszel az életeddel, amit csak akarsz.
2015. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ennyi talpraesettséggel hogyan húztad évekig külföldön?
2015. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Semmi joga beleszólni! Nem tudom miért parázik, mikor már együtt éltél valakivel. Majd idővel megnyugszik anyukád!

Egy 21éves nagylány édesanyja!

2015. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Annyi gyilkosság van mostanában, szóval teljesen megértem, de mivel 22 vagy, így a saját döntésed, max meghallgatod a véleményét.
2015. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Mint tudjuk, törvényesen semmi joga beleszólni.

Sem erkölcsileg. Évegik külföldön laktál, ott azt tettél, amit akartál. Felnőtt ember vagy, úgy tehetsz, ahogy jónak érzed.

2015. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván nincs joga,felnőtt vagy .

Nem lehet,hogy nem a fiú lakótárssal van problémája,hanem konkrétan a sráccal ? ismeri ?

2015. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!