Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok felhaborodva?

Jogosan vagyok felhaborodva?

Figyelt kérdés
egesz heten suliba jarok kb 3kor erek haza,eddzesem van 4tol 6ig egy heten negyszer+1meccs altalaban vasarnap,apu szokott hordani.Mikor szabadom van egesz nap kint kell segitenem...pl szerdan hazajovok sulibol es este 7ig segitek,szombaton szabadom van akkor kb 10kor felkelek es 4-5ig kint vagyok....es mindig mondja hogy mennyi penzt kolt ram meg ilyenek..de azert enis jogosan lehetnek felhaborodva hogy nincs idom egyszeruen semmire,amint van egy kis szabadom nem pihenhetek mindjart segitenem kell,csajozni sincs idom semmi,nincs is eletkedvem mar :/

#szulo-gyerek viszony
2015. máj. 16. 15:02
 1/8 Crisopher ***** válasza:
45%

Azért, ahogy látom, nem csak a házimunka köt le. Hát figyelj, az általában egy családban elvárás, hogy az otthoni munkába besegíts, különben nem tudtok haladni. Hidd el nekem, hogy apád is dolgozik, ő sem hiszem, hogy olyan nagyon sokat van otthon, vagy hogy hat előtt hazaér.

Amit tudsz tenni, hogy megbeszéled velük, hogy most segítesz ezt meg azt megcsinálni, de pénteken el mész a barátaiddal szórakozni egyet. Biztos meg lehet ezt valahogy beszélni, nyilván nem úgy, hogy minden munka alól kivonod magad, de azért te sem dolgozol mindennap.

2015. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Edzésre a szüleid kedvéért jársz? Mert ha nem akkor az is a szabad időd része, csak te úgy döntöttél, hogy a hobbidnak szenteled.


Miben kell olyan sokat segíteni?

2015. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akik mindenfele rosszat irtak azok kozul kivancsi vagyok hogy ki mennyit dolgozik otthon :) buszkek lehettek magatokra hogy ennyi eszetek van
2015. máj. 16. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Kerdezo, itt a tobbseg azert valaszol, hogy azon elvezkedjen, hogy belerughasson egy amugy is segitseget kero emberbe... Szanalmas...

Probalj kompromisszumot kotni a szuleiddel, vazold fel az otleteidet, de ne akarj egyaltalan ne segiteni. Valahogy azt kellene megertetni veluk, hogy hagyjonak egy kis idot neked is, de te is szivesen segitesz maskor.

2015. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem nagy dolog suliba járni meg edzésre. Sok nő dolgozik 12 órát, a háztartást is elvégzi, és mégsem nyafog, hogy milyen szar neki. Tanulj, edz, de egy kis segítésbe te sem halsz bele.

És hogy tudd, mindent én csinálok itthon :)

2015. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Egyetemre járok (fél 6-ig vagyok benn...) dolgozok mellette és megcsinálom a házimunkát a SAJÁT albérletemben, foglalkozom a háziállatammal és ha hazamegyek meglátogatni a szüleimet, teljesen átveszem édesanyámtól a házimunkát, hogy ennyivel könnyebb legyen neki...

Felháborító, hogy itt pattogtok, hogy segítenetek kell...

2015. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy? Akarsz egyetemre menni? Mert akkor legalább elszabadulsz kicsit, és a magad ura leszel.
2015. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez csak akkor jogos, ha a család többi tagja nem dolgozik, nem tanul és veled végeztet el mindent. Na akkor picsoghatsz. De őszintén kétlem, hogy ez a helyzet. Tény, hogy nem a gyerekkel kell mindent megcsináltatni, de ha már nem vagy magatehetetlen kis pelenkás, akkor igenis elvárható, hogy besegítsd. Legalább később sem leszel egy tehetetlen szerencsétlen, ha magadra maradsz, belőled még lehet ember. Meg ahogy látom, a szombat estéd és a vasárnapod nagy része is szabad, ha akarnád, lenne időd. Csak hát egyszerűbb háborogni, hogy nem recskázhatsz egész álló nap.
2015. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!