Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérdezzek rá anyukámnál...

Hogyan kérdezzek rá anyukámnál, vagy mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyukammal a kocsijaban ultunk, es nekem kellett egy zsepi. Mondta hogy keressek, ott van valahol kozepen a tartoban.

Es en talaltam veletlenul egy ongyujtot. Rakerdeztem hogy az ove-e, cigizik-e es megeskudott hogy nem.

Most egyedul voltam itthon, es kerestem az egyik taskajaban (ami nem nala volt eppen) a napszemuvegemet, es talaltam benne egy doboz cigit.

O azt mondta hogy meg soha eleteben nem cigizett, nem is akar, es nem is fog.

En eletemben egyszer cigiztem, csak ugy kivancsisagbol hogy milyen, es azt is elmondtam neki. O meg csak ugy a szemembe hazudott. O persze elvarja hogy en igazat mondjak neki, oszinte legyek vele..

Es biztos hogy az o cigije volt, apukam csak szivarozik, evente 3-4 szer elsziv egyet. Es hianyzott a dobozbol 6 szal.

Hogyan kerdezzek ra? Es ha most is letagadja mint az elobb?

Vagy egyaltalan rakerdezzek? Ne apukamtol kerdezzem meg hogy o tud e errol, es elintezi? Es ha anyukam arra ker hogy ne mondjam el ezt senkinek? Most mit csinaljak?

16/L

( bocsanat ha hosszu lett, es a helyesirasi hibakert/ekezethianyokert is bocsanat, csak telefonrol irok)



2015. máj. 19. 16:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg igenis, ha egy szülő elvárja, hogy a gyereke igazat mondjon, az alap, hogy a szülő is igazat mond. Nyilván a gyereknek nincs vétójoga, de hogy hazudjon!!!!!???

Egyébként kérdező nem érzed anyukádon a cigi szagot amikor esetleg puszit adsz neki?

Én elmondanám neki.

2015. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Milyen világot élünk már ahol a gyerek vonja kérdőre a szülőt.. nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát...Ha meg apukádat is beavatod akkor meg sza.rkeverő is leszel 16 évesen.. hát gratulálok neked. Azért mert valakid haldoklik, az még nem mentség a spicliségre.
2015. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
2%
Aggódásod és kérdésed megérthető.. Sajnos a mai válságos helyzetben nagyon sok ember választja a szervezet nikotin hiányának pótlására a cigarettát, remélve hogy változás keletkezik az életében. Ez egy káros szenvedély aminek később súlyos következményei lehetnek "lesznek". Leírásod alapján Anyukád esetében ez arra utalható hogy családi, valamint szociális problémák lehetnek a háttérben. Hívd el szüleidet egy csendes nyugodt környezetű étterembe, esetleg egy nemdohányzó panzióba, és beszéljétek át a történteket. Biztos hogy a szüleid megértők lesznek veled és meg fognak hallgatni, ezáltal választ adni a kérdésedre. :)
2015. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem azért ,de szerintem:

1.) semmi közöd ahhoz anyád mit,hogyan,merre csinál pláne nem ilyen csip-csup ügyben

2.) lehet azért nem kötötte az orrodra, mert ő is szégyelli vagy szimplán nem szeretné ha te is rászoknál a cigire csak mert ő igen(hülye felfogás de vannak ilyen szülők)

3.)végül nagyanyám a jó öreg szinte szűrő nélküli cigit szívta haláláig majdnem 90 évig elélt

Szóval ha drámázni akarsz tessék,de inkább nézz szappanoperát, mert ez a más dolgában való vájkálás és túl aggódás lassan divat a tinik között és IDEGESÍTŐ!

2015. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

11-es vagyok. A lepontozásomból úgy látom az emberek 3/4-e úgy tartja jónak, ha hazudoznak egymásnak egy családban. Bocsi mi nem így élünk. A 17 éves lányom is egyenjogú partnerünk és megbeszélünk vele mindent. Én is elvárom, hogy igazat mondjon, mi is így teszünk.

Kérdező teljesen jogos az elvárásod, hogy ne hazudjon anyukád. Kérdezz rá és mond el neki, hogy megtaláltad a cigijét.

2015. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%

Az jogos, hogy ha te igazat mondasz, akkor igen is ő is mondjon igazat. A cigi viszont pont nem olyan dolog ami fontos lenne ilyen téren. És ha kiderül, hogy cigizik, akkor mit csinálsz? Tudsz ellene tenni? Nem. Le tudod róla beszélni? Kétlem. Teljesen mindegy, hogy cigizik-e vagy sem, nem tartozik rád (a táskában turkálás tényleg bunkó dolog).

Az én anyám kb. 25 éve láncdohányos, erős köhögő rohamai vannak mostanában, mindig kérjük, hogy tegye le, nem érdekli hogy könyörgünk. Múltkor megkérdeztem tőle, hogy mi lesz velünk, ha ő esetleg tüdőrákos lesz és meghal? Mi volt a válasz? "Akkor vigyázzatok egymásra."

Gondolhatod, hogy én is nagyot csalódtam.

Semmit nem tehetsz a tény ellen, hogy anyád cigizik. Ha le akarja tenni, le fogja.

Esetleg mondd el neki, hogy tudsz róla, és hogy rosszul esett, hogy hazudott neked. Ennyit tehetsz.

21L

2015. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

11-15-ös válaszolónak van igaza! Most komolyan... Ki az a hülye, aki úgy gondolkozik, hogy a gyereknek nincs köze ahhoz, mit csinál az anyja? Ennyi erővel az anyának sincs ahhoz, hogy mit csinál a gyerek... Amúgy egy normális családban, nem nézik le a gyereket azért mert gyerek. Az Ő véleménye pont annyit ér mint egy felnőtté! Addig örüljön egy szülő amíg a gyerekeit érdeklik, hogy mi van vele.

45/F

2015. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg cigizik, de azért titkolja előled, mert nem akarja, hogy te is rászokj. Általában a dohányos szülőknek a gyerekük is az lesz, mert az a minta előttük. Ha ezért teszi, akkor jót akar neked. Ha meg előtted nem cigizik, akkor nem tud valszeg túl sokat, tehát a megbetegedésének is viszonylag kisebb az esélye.
2015. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%

Csak a hazugsággal az a baj, hogy szavahihetetlenné teszi az anyát.

Amúgy kérdező:

Nagyapám soha nem dohányzott, passzívan sem. Alkoholt hetente egyszer ivott, egy kupica unikum a vasárnapi ebéd után.

Egészséges életmódot folytatott világ életében.

70 évesen köhögni kezdett. Tüdőrák, egy év alatt elvitte.

2015. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!