Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem kezd már nagyon...

Csak engem kezd már nagyon idegesíteni? Nincs magánéletem.

Figyelt kérdés

Szóval kezdjük az elején.

18 éves fiú vagyok, lassan már 19 is, és apám mégse úgy viselkedik velem, ahogy ilyenkor kéne. Sokszor fekszek a szobámban, erre fél óránként benyit, benéz, majd kimegy. Iszonyat idegesítő. Na meg ugyanez, hogy bejön, nézelődik az ablakomban 5 percig, majd kimegy, és ezt rendszeresen csinálja. Ha megyek fürödni, első kérdése: mész le? Mondom, attól nem lehet lefürdeni, ha nem megyek sehova? Másik, ha éppen felöltözök, mert mennék le, egyből kérdezősködik, hogy hova megyek, kivel, meg mikor jövök. Van, hogy lent vagyok, felhív és kérdezi, hogy hol vagyok, mondom lent a városban, erre de hol? Na meg, hogy mikor megyek. Mondom majd. Van lakáskulcsom, tudok vigyázni magamra, nem szoktam egyedül lent lenni, de direkt benne hagyja a zárban a kulcsot, ha én jövök haza, akkor ébresszem fel az egész családot csengetéssel, mert nem képes kivenni azt a k**va kulcsot. Nem tök mindegy az neki? Elnézést, de már annyira nem bírom ezt. Egy cseppnyi magánéletem sincs miatta.


2015. máj. 24. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Édesanyáddal, vagy testvéreddel próbáltál már beszélni apukádról?

Valóban elég idegesítő. Vagy csak ülj le vele, s mondd meg neki, hogy apu, iszonyatosan zavar amit csinálsz, felnőtt vagyok és szeretnék több teret. Adtál okot arra, hogy nem bízzon meg benned?Nem lehet, hogy unatkozik, s társaságra vágyik... De ez már egy kicsit beteges...

2015. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Anyukámmal igen, őt is idegesítik ezek, mert hasonlóan bánik vele is, tesóimmal meg szintén. Sőt, ők még időhöz vannak kötve, de ha 10 percet késnek, már egyből ordibál.

Nem csináltam semmi rosszat, ami okot adna erre. De ha unatkozik, akkor netezzen, vagy nem tudom, de ne velem foglalkozzon már egyfolytában. Pedig most még itthon lakok, ha elköltözök, akkor is folyton ez lesz? Nem bírom már.

2015. máj. 24. 10:34
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha most ilyen faterod 20 év múlva még jobban fogsz s_opni miatta. Nekem a hugom 32éves most, annyira életképtelen hogy egy hét alatt elpatkolna. Anyám meg úgy támogatja hogy mindig én sopom keresztbe a fast.
2015. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit tényleg túlzás, amit apukád művel, viszont van egy olyan része a dolognak, ami teljesen érthető. Attól, hogy tudsz vigyázni magadra és nagykorú vagy, még illik megosztani a családtagjaiddal, akikkel együtt élsz, hogy merre jársz, kikkel vagy, mikor jössz. Én 20 éves vagyok, nagy szabadságot kaptam a szüleimtől mindig is, de az a minimum, hogy tudják, hova megyek és mikorra vagyok várható kb. Ez nem arról szól, hogy ne legyen magánéleted, hanem arról, hogy az ember tudja, hol keressen, ha valami gáz van, ne aggódjon érted, és ha nem érsz haza órákkal a megbeszélt időpont után sem, úgy, hogy nem szóltál róla, hogy később jössz, időben lehessen aggódni. Mert tényleg történhet veled valami.


Nem kötekedni akarok, csak felnyitni a szemed azzal kapcsolatban, hogy a viselkedésének ez a része mögött értelmes motiváció van, és normális közegben ez a "számadás" teljesen természetes. :)

2015. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár ennyire talán nem volt súlyos. Elköltöztem 19 évesen, ennek már 5 éve és azóta minden jó :)
2015. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Én 20 évesen kiléptem egy hasonló körből.Vidéken voltam.Mondtam metró vezető szeretnék lenni.Először ágàltak ellene.Eljöttem Pestre.Vállaltam a szállót is.Le kell szakadni ebből a helyzetből!
2015. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nagykoru vagy. Választopolgár. Önmagadért felelös. Szépen tessék a saját lábadra állni és nem rinyálni! Ha ök tartanak el (lakás, kaja, fütés, világitás,.....) (Talán még a kotont meg a piát is ök veszik meg neked a "magánéletedhez"? Akkor bizony el kellene fogadnod az ö szabályaikat.
2015. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

A leírásod alapján egyáltalán nem vagy még felnőtt, hiába vagy jogilag nagykorú. Nagyon gyerekes vagy.

Nekem nem kérdezősködnek, ha készülök elmenni, mivel mindig magamtól megmondom, hogy megyek ide vagy oda, és majd ekkor és ekkor jövök. Sose mennék el otthonról úgy, hogy nem tudja senki, hol vagyok. Ettől még nem érzem úgy, hogy nincs semmi magánéletem, hiszen oda megyek, ahova akarok. Csak épp megmondom nekik, hogy tudják. Akkor majd tuti megérted ezt, amikor a saját 18-19 éves gyerekük megy el hazulról és nem mondja meg, hova és meddig.

A lakáskulcs azért van bent éjjelre a zárban, hogy ha valami baj történik, tűz üt ki stb. ne kelljen keresgélni, csak elég ráfordítani és kimenni. Ezt mi is így csináljuk, meg szerintem a legtöbb háztartásban így működik. Ha nem mondod meg, hova mész és meddig maradsz, akkor persze, hogy benne hagyják a kulcsot a zárban, hiszen azt se tudják, egyáltalán hazamész-e éjszakára. Talán ha megmondanád, hogy későn érsz haza és legyenek szívesek vegyék ki, hogy be tudj jönni, akkor kivennék.

A szobád kapcsán van egyedül igazad. Zárd be kulccsal, ha másképp nem megy. De esetleg megpróbálhatsz rákérdezni, mi az oka, hogy benyitogat vagy nézelődik az ablakodon. Keres valamit? Vár valakit?

2015. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem apukád orvosi eset. Ez egyáltalán nem normális, főleg hogy a feleségével is ezt csinálja. Én szakemberhez küldeném. Biztos valami szorongásos zavara van, fél valamitől és ezért akaszkodik így rátok. Segítségre van szüksége. De ha magától nem hajlandó elmenni, akkor meg fogja keseríteni az életeteket.
2015. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyudékkal együtt próbáljátok apáddal megbeszélni ezeket a dolgokat. Ha utána se történik változás, akkor arra törekedj, h minél hamarább elköltözhess.
2015. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!