Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha rossz a kapcsolatom apámmal...

Ha rossz a kapcsolatom apámmal az kihat az ismerkedésre is?

Figyelt kérdés

Sajnos apámmal sosem jöttem ki jól.

Mindig rosszakat mondott rám meg azt mondta ezt nem tudod megcsinálni, semmit sem lehet rád bízni stb.

Az önbizalmamat teljesen elvette a mai napig nincs.

Csak a legfontosabb dolgokról beszélünk (a titkaimat, problémáimat a barátnőimnek mondom el) mert vele nem lehet ilyenekről beszélni.

Lehet az is fokozza a problémákat, hogy anyukám kiskoromban meghalt és apa utána más lett és azért viselkedik így velem.

Félénk, önbizalomhiányos lány vagyok.

Apa abban az egyben rendes velem, hogy mindig ad pénzt amire kérek vagy segített a suliban mikor fizetős okj-ra jártam.

Kiskoromban is "megvette" a szeretetemet: sokszor vitt cukrászdába, vett itthon süteményeket stb.

23/L


2015. máj. 25. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok én is. Az én apám is ilyen, bár nekem legalább anyukám ott volt villámhárítónak, mikor apámmal összecsattogtunk.

Volt idő, mikor annyira kiakasztott (kamaszkor....) hogy megfogadtam, hogy ha ilyen egy férj, akkor nem soha, de soha nem lesz pasim. Totál leépítette az önbizalmamat.

Aztán mit ad ég, találtam egy olyan férfit, aki miatt feladtam az elveimet. :) (Nem volt egyszerű.)

De igen, az apámhoz való kapcsolatom nagyon is meghatározta az ismerkedést: tudatosan, ésszel kellett odafigyelnem, hogy nehogy olyan pasit válasszak, aki olyan, mint ő. Nehogy anyuci pici fia legyen, nehogy a beszólogatás legyen nála a jópofaság, ne azért kelljek neki, hogy kiszolgáljam és legyen kis basáskodni.

Te is nagyon figyelj oda. Az emberek hajlamosak csöbörből vödörbe esni. De ne engedd, hogy az önbizalomhiány tönkretegye az életedet. Ha valakinek te kellesz, úgyis odamegy hozzád és megküzd érted.

2015. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

szerintem nem

mármint egy ideig tényleg el lehet taposni az ember önbizalmát, de utána már csak rajta múlik, hogy hagyja magát tovább terrorizálni vagy erőt vesz és túllép mindenen

nekem apukám halt meg 4 éves koromban, onnantól anyukám egyedül nevelt, majd olyan 12 éves koromban összeismerkedett egy férfivel, akivel később össze is házasodtak; nem szeretem, utálom, mert folyton bántott, beszólogatott, ott tett keresztbe, ahol csak tudott, nekem is teljesen eltiporta az önbizalmamat, sőt, elkezdtem miatta hadarni is, ehhez még rátett egy lapáttal, hogy az iskolában is folyton bántottak

később felismertem, hogy ez egy így nem jó, nem érek kevesebbek senkinél, nem vagyok semmire való, igenis vannak céljaim, és húzzon el mindenki a sunyiba, aki bánt

ma 23 éves vagyok én is, és ha bántani mer valaki, annak visszaszólok, megvédem magam, sokkal több önbizalmam van, mint régen volt, plusz 7 éve van egy csodálatos szerelmem :)

szóval, rajtad áll, hogy tovább tudsz-e lépni ezeken

2015. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen ismerős...nekem is nagyon rossz viszonyom volt apámmal, sokat sírtam miatta, csak bántani tudott, főleg amikor a felnőttéválás felé haladtam, olyan 16-17 éves koromban. Szerintem az volt a mélypont. Ez nekem is olyan szinten kihatott az ismerkedésre, hogy nemhogy nem akartam pasit, hanem gyűlöltem a férfiakat. És egy kicsit még ma is gyűlölöm őket, legalábbis a többségét. Viszont a slusszpoén, hogy szinte csak fiú barátaim vannak, velük tudom megbeszélni a dolgaimat és őket egyáltalán nem nézem le.
2015. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Azt mondják tanult emberek,hogy egy lány első "szerelme " az apja.A vele való viszony meghatározó a párválasztás tekintetében.

Magyarul, olyan karaktert fog bevonzani,amilyen az apa volt.Ha dédelgette,akkor ennek megfelelőt,ha ócsárolta,akkor ócsárolósat.

A férfi minta ugyanis az apa személyisége tükrében rögzül.Azt tekinti tudat alatt normálisnak egy lány.

2015. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, oda kell rá figyelni, az biztos.


Az egyik nőismerősöm például így nőtt föl, és biza két férjen már túl van, de még mindig nem tudja, hogyan NE keressen legyőzendő ellenséget a férfiakban.

És mivel én is hasonló cipőben járok - talán ha ennyivel többet tudok nála -, hát elmondhatom: ennek a dupla effektnek köszönhetően komolyabb esélyünk talán sosem volt.

2015. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!