Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a nevelőapám...

Mit csináljak, ha a nevelőapám nyaralót akar venni? Hogy lehetne jobb belátásra téríteni?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, egy nagy családi házban (2 telekre épült). Több szintes, van 2 medence, kerti tó, szauna, kisház, minden. De anya csinál mindent, meg ő intézi az egészet. Szóval hogyha valami elromlik, neki kell megcsináltatni, mert a nevelőapám kb. csak aludni jár ide, meg enni... Elmegy reggel, vagy délelőtt dolgozni, délután teniszezik, focizik, úszik (szerinte itthon nem lehet). Nemrég anya örökölt egy nagy összeget és a nevelőapám kitalálta, hogy vegyenek egy nyaralót 15 km-re innen, egy erdős rész mellett, ahol van egy folyó is. De ez őrültség, mert azt is anyának kellene rendben tartania, pedig már így is 0-24 itthon dolgozik, pedig segítsége is van. Nem egy tömbházban élünk, hogy nyaraló kelljen ahhoz, hogy pihenhessünk, vagy csend legyen körülöttünk. Ami ott van víz, az tiszta kosz, hirtelen mélyül, meg alig van fürdésre alkalmas rész, bár én amúgy sem megyek élővízbe. A nevelőapám meg olyan, hogy minden csak egy ideig érdekes neki. Pl. megvett több tízmillióért 3 éve egy autót. Fél évig bele sem ülhetett rajta kívül senki, a garázst teljesen kipakolta, nehogy valami baja legyen a kocsinak. Betegesen féltette. Mára meg be van törve az üveg, a hátulja behorpadt és annyira nem foglalkozik vele, hogy már leginkább én vezetem (van neki egy másik autója is)...

Szóval a nyaraló is addig lenne neki jó buli, amíg új és villoghat vele másoknak. Olyan, mint egy kisgyerek.


Viszont én jövőre megyek egyetemre és mondtam, hogy abból a pénzből, amit anya örökölt, esetleg vehetnénk Pesten egy lakást, mert az nem a pénzt vinné el, hanem később, ha végeztem és külföldre költöztem, ki is adhatnánk, mert ott mindig kell albérlet. De erről hallani sem akar, azt mondja, hogy azt majd veszünk jövő nyáron... De ismerem, ha van pénzük, akkor azt azonnal el akarja költeni, mindegy, hogy mire. Pl. decemberben 3 hetet Thaiföldön voltunk baromi sok pénzért, januárban meg ki volt borulva, hogy miből fizeti ki az adóját. Tavaly májusban is autót vett anyának, meg medencét építettünk, aztán a nyaralásunk felét a nagyszüleimnek kellett kifizetni.

Sosem gondolkozik előre és anya meg teljesen bízik benne, viszi bele a hülyeségbe.


Mit csináljak szerintetek?


2015. máj. 30. 11:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, most van pénzetek vagy nincs? Miből fizeti ki az adóját, nagyszüleid fizetik a nyaralás felét, több tízmilliós kocsit vesz, azért vidéken nem olyan drágák az ingatlanok, hogyha ki tudott fizetni egy ilyen kocsit, akkor az se nagy kunszt vagy itt egy lakást venni.Ráadásul nagy összegnek mondod az örökséget, amiből csak egy lakást tudnátok venni, de a több tízmilliós kocsit seperc alatt lelaktátok és te használod. Nincs pénzetek megcsináltatni? Miért nem adjátok el.
2015. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Nem fix fizetést kap. Szóval van, hogy egy hónapban csak 1-2 milliót keres, máskor jóval többet.

Viszont képtelen beosztani ezt a pénzt, ahogy megérkezik a számlájára, bekattan és esztelen költekezésekbe kezd, utána meg ki van borulva, hogy nincs pénze.

Nekem szerencsére ebből nem származik bajom, mert apukámtól mindig kapok pénzt.

Nem mi laktuk le a kocsit, hanem ő. Mi hozzá sem érhettünk.

Nem akarja megcsináltatni, mert úgy van vele, hogy minek...

2015. máj. 31. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!