Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni a...

Miért nem lehet elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés
Tavaly tettem érettségi vizsgát jó eredménnyel, (matematika 70%, magyar 88%, történelem 80%, angol 65% és választott informatika 77%). Most per pillanat rendszergazda technikumot tanulok. A szüleim azt szeretnék, ha gazdasági egyetemre mennék, banki szakra, én viszont szépészeti szakközépiskolába szeretnék menni, mert az jobban érdekel. Azóta a szüleim (főleg anya) mindig morognak, meg veszekednek velem emiatt a döntésem miatt.

2015. máj. 31. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a rendszergazda technikummal van valamilyen célod? miért szeretnél egy teljesen más irányba elmenni(szépészet)?

tudom, hogy több lábon kell állni, de szerintem jó az, hogyha a szakmáid azért kapcsolódnak egymáshoz, nem 2 tök eltérő dologról van szó.


szerintem a szüleidnek nem kell nagyon megindokolnod. felnőtt vagy, csak neked kéne eldönteni, hogy mivel szeretnél foglalkozni a következő 40 évben. ezt mondd meg nekik és dönts okosan.

2015. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
oda mész,ahová igazán szeretnél... de jól gondold meg,azt is hogy biztos eltudsz benne helyezkedni? csak mert akkor életed végig hallhatod édesanyádék részéről a sok zagyvaságot,én megmondtam szöveggel,hogy mire menj.... én is abba a hibába estem.
2015. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert gondolom azt szeretnék, hogy elit helyen dolgozz, jó körülmények között élj.

Az informatikával és a szépészettel (ez mit jelent pontosabban, kozmetikus? sminkes?) szerintem jó esélyeid lehetnek az elhelyezkedésre, ezekre mindig szükség van.

Ha tudsz egyetemet végezni, az "plusz pont" (magasabb végzettséggel általában magasabb fizetés jár, de ma már semmi sem biztos!).

Viszont igazából a te életed és a te döntésednek kell lennie.

2015. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor a könnyebb ebben dönteni, amikor az ember a saját lábára akar állni és szembesül azzal, hogy milyen munkalehetőségek vannak, mennyire lehet belőle megélni.

A szüleid jót akarnak neked, de te magad tudod, hogy neked mi lenne a legjobb.

2015. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A rendszergazdával semmi célom nincs, csak a szüleim rágták a fülemet vele
2015. máj. 31. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

hát pont ezt magyarázom. első vagyok

ne más álmát éld, hanem amit te szeretnél dolgozni/tanulni, azt válaszd.

nagy vagy már, szerintem meg tudod értelmesen beszélni a szüleiddel, hogy hálás vagy hogy segíteni szeretnének, de vannak más céljaid, amit szívesen csinálnál.

én biztos nem vállalnék be egy második szakot/szakmát is csak a szüleim kedvéért.. nem vagy senki bábja

2015. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Rendszergazdaként, ha nincs ismerős, nem fogsz tudni elhelyezkedni. (Tapasztalat.)

Ugyanis minden helyre tapasztalt rendszergazdát keresnek. Páromnak volt kötelező gyakorlata, az nem számított. A legjobb valami "öreg" rendszergazda mellé beállni segédnek vagy ilyesmi, de erre alig van lehetőség. A vállalatok, iskolák, cégek meg tapasztaltat keresnek... Úgyhogy nyugodtan szélesítsd az ismereteidet egész más irányba. Ki tudja, hol fogsz kikötni. :)

2015. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy mit takar a szépészet, nos az fodrászat, kozmetika, manikűr és pedikűr egyben
2015. máj. 31. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha megtaláltad azt ami érdekel, ne hagyd magad lebeszélni róla! (És még csak 40 években sem kell gondolkodnod, mert ha 10 év múlva mást csinálnál akkor átképezheted magad és belefoghatsz abba.) A lényeg, hogy Te érezd jól magad benne!

Nem sokra mész egyetlen papírral sem, ha olyasvalamire jogosít fel, amit nem szeretsz csinálni...kereshetsz vele akármennyit, ha közben boldogtalanná és túlhajszolttá válsz.

Sajnos a mai kapitalista, törtető világban sokan azt gondolják, hogy minél feljebb kell kapaszkodni, pedig nem ebből állnak a valódi értékek. Közel sem...

Aki pedig jót akar a gyerekének, annak nem az irreális társadalmi elvárásokra kéne hallgatnia, hanem elsősorban meg kéne ismernie a gyermekét és olyan irányba segítenie, ami magát a gyermeket teszi boldoggá...

nem pedig őt tette volna azzá annak idején.

Menjenek el ők banki suliba, ha annyira tetszik nekik! Megtehetik simán, te úgyis nemsokára kirepülsz.

Egy a lényeg, magadban bízz! Akkor mindent el tudsz érni amit szeretnél, akár még önerőből is. Ha nem támogatnak, az szomorú ugyan, de ha igazán kitartó vagy el fogod érni amit akarsz és csak erősebbé válsz azáltal, hogy önállóan csinálod végig.

2015. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem is fogom hagyni. Ebbe az iskolába is azért iratkoztam be, mert nem engedtek kollégiumba.
2015. máj. 31. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!