Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is ez eléggé...

Szerintetek is ez eléggé önbizalom romboló és még a motivációt is elveszti a gyerek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és van egy 16 éves öcsém, aki egy szakközépsuliba jár és mindenből négyes, ötös tanuló, csak matekból kettes mindig. De tudni kell a matek tanárjáról, hogy semmit nem tanít és azért az öcsém nem egy hülye gyerek, mert tényleg okos és mindig sokat tanul, ami a jegyein is látszik. De anyunk állandóan lecseszi a matek jegyekért, pedig itthon is sokat gyakorol öcsém és azért a matek nem egy olyan tantárgy, amit itthon bemagolsz, hanem a tanárnak kell elmagyarázni, hogy értsed. És az ő tanárja ezt nem teszi meg, én szoktam néha segíteni neki, bár nekem se a matek az erősségem. Na, és anyunk mindig ezért ad neki szobafogságot, mert ketteseket kap matekból és szegényt a jó jegyekért sose dicséri meg, de a rossz jegyekért fél órákat üvöltözik. Szerintem ez egy "gyereknél" nagyon lelombozó lehet, mert én is mindig így éreztem. Ezzel csak azt éri el, hogy az öcsémet ne érdekelje a tanulás. És amúgy se értem, hogy a sok tantárgy közül van, ami egy kettes neki, azért ekkora balhékat csinálni. Főleg, hogy öcsém nem tervez menni fősulira, mert elég neki az a szakmai végzettség, amit kap. Szerintetek mit mondhatnék anyunak, hogy picit engedékenyebb legyen ilyen téren az öcsémmel? Már néha tök sajnálom, amikor ezért büntetik meg itthon.

2015. jún. 2. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerűbb lenne fogadni mellé egy matektanárt, aki normálisan elmagyarázza. A legtöbb suliban szar az oktatás és kell külön tanár matekból, fizikából a boldoguláshoz.
2015. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ezzel kapcsolatos véleményedet oszd meg anyukáddal, feltételezem, 22 évesen nyert már valamiféle létjogosultságot a szavad. Az, hogy én sem értek egyet azzal, hogy mindenből kitűnőt várjon el a szülő, teljesen mellékes.


Egyértelmű, hogy az öcséd teljesíthetne jobban is, de anyukádnak azt kell megértenie, hogy ez egyedül a komolyabb reál tárgyak esetén nagy kihívást jelenthet, ha a tanár nem ad használható magyarázatot. Egy harmincfős osztályban különben is lehetetlen mindenkire kellő mennyiségű figyelmet fordítani. Nekünk annak idején középiskolában nagyon jó matektanárunk volt, akinek a magyarázatával még az én nehézfelfogású fejemből is sikerült négyes-ötöst kicsikarnom, amíg iskolát nem váltottam. Onnantól kettesnél többre nem futotta.


Itt főleg a magántanár jöhet szóba, ha anyukád nem elégszik meg az öcséd jelenlegi teljesítményével. Meg egyébként, ha általánosságban nem érti a tárgyat, az érettségivel is nehézségei adódhatnak. Valamint mindenképp próbáljon meg anyukád is kicsit elnézőbb lenni vele, mert valóban, mint írtad, lelombozóan hathat.


A matematikának különösebb jelentősége amúgy sem lesz a későbbiekben, ha nem tervez olyan irányban továbbtanulni. Önmagában még a továbbtanulás lehetőségét sem zárja ki, ha az öcséd meggondolná magát.

2015. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az én szüleim is ilyenek voltak. ha egy tantárgyból rossz jegyem volt, leszarták, hogy másból meg kitűnő.. mivel öcséd nem fog menni továbbtanulni, nem tudomminek ilyennek lenni. anyukád talán príma volt mindenből amúgy?

én biztos megmondanám neki, hogy lazítson a gyeplőn, főleg mivel nem is számít neki és a többi tárgyából jó.

szóval, hogyha nem valami olyan a szakmája ahol kell a matek akkor tökmindegy

persze van pár szakma, ahol kell alkalmazni a matekot, de azok általában egyszerűek, nem kell logaritmus meg szövgüggvények:DD

2015. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!