Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bírtok elviselni egy...

Hogy bírtok elviselni egy alkoholista családtagot?

Figyelt kérdés
Se aludni, se enni, se tévét nézni, semmit nem lehet tőle csinálni normálisan, mert ha valaki megjelenik, akkor beleköt.

2015. jún. 4. 22:38
1 2
 11/16 Költőnő? ***** válasza:

budapest és környéke: www.magadert.hu

itt vannak hozzátartozói csoportok is, ahol segítenek feldolgozni az alkeszok által okozott lelkisebeket, plusz abban is kapsz tanácsot, h a jövőben hogyan viselkedj az akoholoista hozzátartozóddal.

2015. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az a legjobb döntés, ha minél hamarabb elmész.

Énis így voltam, egyetmere más városba mentem, csak hétvégéken mentem haza, sokkal nyugodtabb lettem meg nem is..Azért ez sem könnyű, otthagyni az alkoholistával egy normális felnőttet, s tudod, hogy bántja...


Próbálj meg minél kevesebbet otthon lenni

2015. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%

Tök érdekes , hogy mindenki azt írja : lépni kell , hagyd ott , stb..

persze , nehogy véletlen megpróbálj segíteni neki ....

lépj le és hagyd , hogy mégjobban lecsússzon ...

nehogy véletlen segíteni kelljen valakin , aki rászorul mert még megerőltetitek magatokat ..

Mielőtt jönnének a buta válaszok , hozzáteszem mindkét szülőm alkoholista volt és tudom miról beszélek ... A sok okos meg osztja itt az észt , de nem gondol bele egyik sem abba , amit ír ..

2015. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13 Csak azon lehet segíteni, aki akarja. Alkoholista szülőkkel ezt már tudhatnád.
2015. júl. 7. 21:28
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem azért lépnek le ilyenkor az emberek, mert olyan hű de önző, kegyetlen világban élünk, hanem azért, mert annyira reménytelen a helyzet, hogy abból mindenki vesztesen kerül ki, az is, aki segíteni akar. Így legalább ő megmenekül a süllyedő hajóról.
2015. júl. 7. 21:29
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek, sajnos legtöbb esetben már nem lehet segíteni.
2015. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!