Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam anyának, hogy amíg...

Megmondjam anyának, hogy amíg a férje ott van, én nem költözök vissza? Vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

A férje egy hatalmas bunkó, aki ráadásul zsugori is (milliókat keres havonta, mégis anya fizeti a ház hitelét, a számlákat és vásárol be hétvégente).

1 hete összevesztünk, hogy mégis mi az, hogy én egész nyáron külföldön leszek és nem vigyázok a féltestvéremre. Múlt héten mondták, hogy mikor KELL rá vigyázni, én pedig mondtam, hogy nem fogok, mert hétfőn elutazom és nem leszek túl sokat az országban nyáron, júniusban pl. már 1 napot sem.

Erre anya férje kiakadt ok nélkül és mondta, hogyha ennyire nem akarok velük lenni, költözhetek apukámhoz. Én pedig összepakoltam az ott lévő cuccaimat és eljöttem.


Most pedig anya minden nap hívogat, hogy menjek vissza és megbeszéljük ezt.

De nekem ehhez már nincs kedvem, jövőre érettségizek, nem hiányzik a folytonos üvöltözés, vita.

Csak tényleg nem akartam úgy elmenni, hogy kb. nem beszélünk.


2015. jún. 5. 07:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mi a probléma? Elmész és kész. Beszélni azért lehet.
2015. jún. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Elmész és annyi. Néha felhívod anyád és csókolom. Gyakorlatilag hagyta, hogy a gazdag, bunkó pasija kidobjon a lakásotokból, mert épp ahhoz volt kedve. Az ilyen anyának elég egy telefon havi 2x.
2015. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 klopusz ***** válasza:
90%

Ha apukád szívesen lát, miért mennél vissza?

Talán te voltál a villámhárító anyukád és férje között?


Mondjuk egy beszélgetést meg lehet próbálni, de mondd el az igazat vagyis, hogy nem bírod a folytonos üvöltözést és vitát és ilyen környezetben nem szeretnél élni.

A féltestvérednek pedig nem vagy a szülője, nem a te kötelességed vigyázni/felügyelni rá (én sohasem kötelezném egyik gyerekemet sem a másik felvigyázására).

2015. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Azért mielőtt összecsomagolsz tisztázd apuddal, hogy tényleg szívesen venné, ha ezentúl nála laknál, ha náluk laknál mit várnának el tőled.


Ha jobb opciót kínál, akkor költözz hozzájuk, ha nem akkor kénytelen vagy anyud és férje szabályaihoz alkalmazkodni. Persze van még egy elvi lehetőség is, mivel elmúltál 16 éves gyámhatóság engedélyével szülők beleegyezése nélkül, tőlük külön is élhetnél, ha ehhez adottak lennének az anyagiak.

2015. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
6%

1, ha Anyad a hitelt a házasság előtt vette fel, a férjének semmi köze hozzá.

2, Nyugodtan fenyegetozhetsz, épeszű felnőttet ez nem fog meghatni. Ha ezzel állna elem a gyerekem, segitenek neki osszecsomagolni

3, Ha kiskorú vagy, csak úgy nem koltozgethetsz, Anyad simán vissza vitethet a rendőrséggel.

4, Faxa kis pitsa vagy, ha csak lazán kozlod a szuleidnel, hogy te hétfőn elutazol és nem sokat leszel nyáron az országban.

5, Anyad jobban járna, ha eltűnnel az eletebol

2015. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól érzed magad apukádnál, maradj nála, én is azt tenném. Nehogy már egy idegen p..cs mondja meg, hogy mit csinálj, semmi köze hozzád. A féltestvéredre meg vigyázzanak ők, nem neked szülték, hanem maguknak.
2015. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
11%
Látszik, hogy a valaszadok atlageletkora 16 év :D
2015. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Igen? Mert mit kéne tennie? Maradjon otthon viselje el az anyja idegesítő férjét, vigyázzon a féltestvérére, ahelyett hogy azt csinálná amihez kedve van? Bocs, lehet én vagyok vak de azt írta ő a lánya az anyjának és nem a cselédje.
2015. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Az az idegesítő bunkó ferj az anyja párja, tehát az a minimum, hogy el kell viselnie. Az amúgy ugye normális, ha valaki az edestestverere vigyáz nyáron, amíg az anyja/apja épp dolgozik, hogy őt is el tudja tartani? Ja, ha nem tetszik, valóban lehet apucinal élni. Aztán haza kullogni, amikor kiderul, hogy apuci egy hétig tok jó fej, aztán r marad a házimunka, nincs fiúzas és bunkobb mint a neveloapa
2015. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni lehet telefonon is,sms-ben is,jobb lesz neked apukádnál.
2015. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!