Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben ki a hibás?...

Ebben az esetben ki a hibás? A szülő, vagy a gyermek?

Figyelt kérdés

A gyereknek nem kellett rendszeresen házimunkát csinálnia, max néha, ha pl. elutaztak a szülők vagy kivételesen megkérték rá. A gyerek megszokta, hogy neki nem kell ezzel foglalkoznia. Egyik nap, amikor a gyerek már nagy, a szülő kiakad, hogy a gyerek nem csinálta meg a házimunkát, és rákiabál, leszidja, amiért nem csinálta meg. A gyerek azt mondja, eddig se kellett, a szülő azt mondja, ez alap lenne. A gyerek nem szokta meg, hogy meg kell csinálnia, kell még neki egy kis idő, amíg megszokja, de a szülő nem hagy neki időt és kiabál vele.


Ki a hibás? A gyerek, mert magától nem csinál házimunkát és elfelejti, vagy a szülő, aki eddig nem nevelte rá?


2015. jún. 5. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Elsősorban a szülő, de attól is függ, hány éves a gyerek. Ha már elég nagy, akkor egyik napról is másikra is megjegyezheti, hogy milyen feladatokat kapott.
2015. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Mindketten. Ez tipikus félrekommunikált szituáció. Egyik fél sem képes normálisan kifejezni az álláspontját. Nem tetszik az sem, ahogy a kérdés meg van fogalmazva, sugallva a szülők felelősségét. Mivel a gyerek már nagy, tudja emlékeztetni magát arra, hogy milyen egyéb teendői vannak (már lassan a sütőt is be lehet állítani ébresztésre). A szülő pedig, mivel a gyerek már nagy, használhatna megfelelő szavakat és tisztelhetné annyira, hogy megfelelő módon kommunikál vele. Ahogy a gyerek is elvárhatná a megfelelő kifejezéseket a szülőtől. Szóval szerintem itt mindenki rosszul fejezi ki magát és így lesz egy bolhából elefánt.
2015. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, hány éves a gyerek. Ha már eléggé érett, hogy magától észrevegye, mit kellene megcsinálni, akkor nincs mese, meg kell csinálni. Mert hiába panaszkodik egy 30 éves pasi, hogy még vajaskenyeret se tud csinálni magának, mert neki szegénykének nem tanították meg, ő a hibás, hogy itt leragadt és képtelen volt megtanulni magától. Ha a szülő és a gyerek még egy háztartásban él, akkor szerintem a szülő hiába hogy számonkéri azt, amit nem tanított meg. Ettől függetlenül a gyereknek tovább kell lépni, megcsinálni amit meg kell, és nem a szülőt hibáztatni, mint sok felnőtt lúzer.
2015. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a szülő amiért egyik napról a másikra döbben rá, hogy a gyermeke felcseperedett. A gyerek kora szerint fokozatosan elvárható tőle egy söprögetés, porszívózás, kamaszkorban pedig egy virsli főzés is, egyébként egy gyerekben ez akkor alap ha ezt látja a szülőtől, ha a szülő ezt minden nap otthon megcsinálja akkor a gyereknek is igénye van erre, ez nem lustaság kérdése, még ilyenkor is az a helyes ha szülő a gyerekkel megbeszéli, hogy az életük megváltozott, kevés rá az ideje és segítsen, nem mindegy hogy közli ezt, parancsolva vagy segítségül kérve, a gyereknek nagyon nem mindegy.
2015. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Takarítónőt kell bérelni, több időd marad foglalkozni a gyerekkel.
2015. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően az a jó ha szülő és gyerek közt olyan konszenzusok megállapodás van, ami mindkettőjüknek előnyös.


Lehet például ez:

Ha jól tanulsz, ezt megcsinálod a ház körül azt amire kérünk, akkor normális zsebpénz kapsz, mehetsz majd egyetemre, ha meg nem, akkor tőlünk is kevesebbet kapsz, 18 éves korod után elhúzhatsz innen.

2015. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen házimunkát.

Én nem voltam sosem konkrét dolgokra befogva, és a szobámban aztán olyan kupit tarthattam, ami nekem jólesett, de a köztes helyeken (konyha, étkező, nappali), mindig elpakoltam magam után, felsepertem/felmostam ha szükséges volt, nem kellett szólni, egyszerűen csak a saját rumlim nem akartam anyukámra hagyni.

Mondjuk nálunk a mosogatás alapból úgy volt hogy mindenki maga után rögtön elmossa a sajátját, így nem gyülemlett fel.

Ha a gyerek maga után nem pakol el, széthagy mindent, koszol, akkor hiába nem volt ránevelve konkrétan, a jóizlését azért kéne sértse, hogy utána takarítanak, mikor semmibe sem kerülne.

2015. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
a gyerek egy kor felett magadtól kell bele tanulnod a dolgokba
2015. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!