Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a családomma...

Hogy értessem meg a családommal, hogy a széles csípő nem egyenlő a kövérséggel?

Figyelt kérdés
Az egész családom állandóan azzal piszkál, hogy kövér vagyok, pedig csak széles a csípőm amiről nem tehetek. Apám 100 kg, akkora a hasa, mint egy 9 hónapos terhesnek, mégis ő kritizál a legjobban. Azt mondja alig ér át, nem fér el mellettem a kanapén, minden nap azt mondja, hogy fogyókúráznom kellene stb. A tesóm is majdnem napi szinten elmondja, hogy felnőtt koromra meg se fogok tudni mozdulni olyan dagat leszek, holott ő is a 100 kg tapossa. Anyám olyanokat mond, hogy b*zd meg milyen kövér vagy, kár, hogy nem csinálhatom meg, hogy 2 hétig nem adok enni. Mostanában ő szed nekem enni, egy fél adagnak a felét kb... Volt olyan is, hogy odaállt a hűtő elé, hogy nem ehetek. A nagymamám is mindig azt mondja, hogy milyen nagydarab vagyok, bezzeg a tesóm aki 100 kg, nem az, pedig ő is terhesnek néz ki fiú létére. Nagyon rosszul érzem magam ez miatt, bűntudatom van már pár falat után, úgy érzem, hogy 10 kg-t híztam minden egyes evés után és legszívesebben hánynék.

2015. jún. 5. 15:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Egy aprócska részlet kimaradt, hogy ténylegesen hány kg vagy milyen magassághoz. A széles csípő adottság, de nem mindegy, hogy 50 vagy 150 kg társul mellé. A családodat meggyőzni viszont nem fogod. Pont azért piszkálnak, mert ők kövérek. Valamiféle fordított pszichológiáról lehet szó, a saját magukon megtalálható túlsúlyt rajtad utálják.. ha elégedettek lennének a saját kövérségükkel, másokon sem zavarná őket.
2015. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
170 cm vagyok 58 kg.
2015. jún. 5. 15:50
 3/29 anonim ***** válasza:
13%
Nem lehet hogy tényleg dagi avgy, csak nem akarod beismerni magadnak? kicsit furcsa, hogy mindenki azt mondja, Te egyedül mész az árral szemben.
2015. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok dagadt.
2015. jún. 5. 15:52
 5/29 anonim ***** válasza:
9%

Küldj képet és megmondjuk, dagi vagy-e :)

Amúgy szerintem csak piszkálódnak veled, ne vedd fel és kész.

2015. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
88%

Ha eddig nem fogtàk fel hogy csak széles a csípőd akkor nem is fogjàk.Engem apám piszkàl állandóan.Ha előveszek valamit a hűtőből hogy egyek azt mondja ,,már megint eszel?".

Ne foglalkozz velük főleg ha ők se különbek.Ne legyen bűntudatod ha ettél mert minden embernek ennie kell hogy éljen.Van akin meglátszik van akin nem.Nyugottan egyél amikor éhes leszel.Sz*rj a véleményükre.Érezd jól magad a bőrödbe. Én is ezt csinalom és mikor apám szól levegőnek nézem.Mintha nem is hallottam volna.:D

2015. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Girgoy ***** válasza:
76%

Van hivatalos módszer arra, ami objektíven kimutatja, hogy ki a túlsúlyos és ki nem:


[link]


A Te adataid teljesen normálsiak, sőt: gyakorlatilag ideális az alkatod (20 körüli BMI)! De nyugodtan számoltasd ki a családtagjaid testtömegindexét is, hogy szembesüljenek vele. Lehet, hogy azt mondják, hoyg hülyeség, de attól még szembesülnek egy objektív mércével, és abbahagyhatják a szekálást. Ami szerintem is csak projekció, vagyis gyakorlatilag mást kezdenek el szídni saját negatív tulajdonságuk miatt, mert képtelenek azt önmagukban kezelni. Nem kell vele nagyon foglalkoznod.

2015. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%
Mond meg nekik, hogy te körte vagy, és csúfolódjanak nyugodtan, de te szerencsésnek érzed magad, mert majd könnyen kicsúszik belőled a gyerek, hacsaknem vagy fiú :D, mert azt nem figyeltem a kérdésnél! :)
2015. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2015. jún. 5. 15:59
 10/29 anonim ***** válasza:
10%
:o Ezekkel az értékekkel, meg pláne ne hallgass rájuk, inkább sovány vagy, min. 60 kg- nak kéne lenned, de szerintem a legideálisabb a 64, 66, 68kg. Nehogy koplalj, inkább habzsold az élvezeteket: csoki, tejtermékek, fehérje...stb. Nasi, nasi, nasi.... A csokit azért ìrtam, mert egy minőségi csoki egészséges is, és növeli az önértékelésedet, anélkül, hogy megbánta, csak boldogság hormonnal lát el! :)
2015. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!