Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék egy tetoválást de...

Szeretnék egy tetoválást de félek elmondani a szüleimnek. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még nem jött szóba itthon a tetoválás téma de tudom hogy a szüleim nagyon utálják és félek akár ki is dobnának itthonról ha csináltatnék. Viszont én már nagyon rég óta szeretném ezt a tetoválást és nem akarok még éveket várni rá.
2015. jún. 7. 21:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apa megmondta, hogy 18 éves koromig nem lehet se piercingem se tetkóm, semmi ilyen különben megöl meg stb. Ja meg hogy szoliba se mehetek.. Elég haragos típus, vagy hogyan mondjam :D ha valamit megtilt akkor azt komolyan gondolja.. Na szóval csináltattam tetkót (amit apa utál meg idiótasagnak tart) 16 évesen. Sokat gondolkodtam, hogy mennyire lenne mérges ha elmondanám meg ilyenek. Aztán 2 hét múlva féltem de megmutattam. És láss csodát.. :D még tetszett is neki :D
2015. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
nem mutogatod nekik az oldalad és megcsináltatod a tetkót.ennyi.
2015. jún. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha nem engedélyt kérnél rá (tekintve, hogy felnőtt vagy) hanem felnőtt módjára megbeszélnéd velük? Nem kell külön köríteni, semmit. Amikor együtt vagytok elkezded mondani, hogy : Úgy döntöttem, most már végre megcsináltatom a tetoválást amire évek óta vágyom. Esetleg megkérdezed hogy: Mit szóltok hozzá? Vagy, kérsz egy időpontot oda ahol csináltatni akarod és így kezded a beszélgetést: Úgy döntöttem, most már végre megcsináltatom a tetoválást amire évek óta vágyom. Képzeljétek van is időpontom x nap y órára. Nem kell nyafizni győzködni semmit sem. Felnőtt ember vagy, a te tested nem másé. Persze ha meg van rá a pénzed és nem azt várod, hogy ők finanszírozzák.
2015. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 SzMHZs ***** válasza:
73%

Az első tetoválásomat édesanyám megengedte, 17. születésnapomra, sőt ő hozta fel, hogy ha szép minta lesz, akkor felőle oké. Az utána következőket, mikor már elmúltam 18, csak bejelentettem, hogy megyek csináltatni. Eddig 10 db van, mindegyik okkal. Néha megjegyezte, hogy sok lesz már, de mióta látja, hogy van munkám, felelősségteljes vagyok, fenntartom a lakásom stb, nyilván nem szól bele. Két éve meg ő is csináltatott és szeretne is még :)

Mérlegelni kell, Te ismered őket. Én úgy gondolom, ha ez miatt képesek kidobni, hát... Próbáld megindokoltatni velük, hogy mi bajuk a tetoválásokkal és érvelj.

2015. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Tetkót majd én is szeretnék, de hozzád hasonlóan a hajfestéssel jártam. Édesanyám mind a tetkót, mind a festést egy az egyben ellenezte. Leszögezte, hogy NEM.

Úgyhogy én szépen megvártam a 18-at, meg hogy elkezdjek dolgozni, és mikor megvolt rá a pénzem, bejelentettem anyámnak, hogy vörös leszek, és beszélnünk sem kellett róla többet, mert tisztában volt vele, hogy felnőttként már nem tilthatja meg.

Viszont a kitagadás ennyitől még meg sem fordult a fejében. Mondta, hogy nem örül neki, és szerinte az eredeti színemnél sosem lesz jobb (ezt én mindig úgy magyarázom, hogy "elb*sztam amit ő gondosan összehozott :D), de ezen kívül nem balhézott.

Mivel nem lakok már otthon, a tetkóról már csak akkor szólók szerintem, ha készen van.

Neked is ennyit kellene tenned. Összeszeded rá a pénzt, aztán elmondod, hogy megcsináltatod. Nem kell túlkomplikálni, ha a szüleid értelmesek, nem fognak balhézni.

21L

2015. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom azóta szeretnéd mióta bejött divatba:)


Ha neked annyira fontos, akkor fontos lesz 3 év múlva is, ha meg csak hóbort akkor elmúlik:)

2015. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hát én amikor 16 évesen megcsináltattam az elsőt, nem kértem ki a szülők véleményét, én viselem, nem ők.. nem örültek neki, ahogyan az azt követő többinek sem, de már beletörődtek, és abba is, hogy lesz még bőven :) azt is nehezen hiszem el, hogy egy normális szülő kidobná otthonról a gyerekét, mert tetováltatott :D durcizás lesz, de elmúlik.

akkor kell elmondani, ha már készen van. :D

2015. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha emiatt kidob, már most jobb, ha lépsz.. :-) a tetoválás nem téma.. mintha csak fajtiszta kutya lenne szerethető.. a foltos már nem.. A gyerekük vagy akkor is, ha hülye vagy.. és fél lábad van.. ha nem... Akkor az fura helyzet.. viszont túl nagy ne legyen.. :-)
2021. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!